ژیوارنامه

وضعیت گردشگری واکسن در آمریکا و کانادا | آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر بیشتر از هر جای دیگری در دنیا واکسن COVID یا کرونا تولید و توزیع می‌کند. مردم خارج از کشور آمریکا برای دریافت یکی از این واکسن‌ها هر کاری که بتوانند می‌کنند اما شاید ناامید شده باشند. برخی از افراد راهی برای دریافت واکسن COVID-19 یا کرونا از طریق تور و گردشگری پیدا کرده‌اند که به آن گردشگری واکسن می‌گویند.

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

گردشگری پزشکی همیشه از قبل وجود داشته اما به‌صورت برعکس. بسیاری از آمریکایی‌ها برای دریافت خدمات پزشکی ارزان‌تر مانند جراحی دندانپزشکی، IVF، کاشت مو و غیره به کشورهای دیگر سفر می‌کردند. گردشگری واکسن مفهوم جدیدتری است که بسیاری از افراد غیرآمریکایی را برای دریافت واکسن کرونا به آمریکا سوق می‌دهد.

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

اگر ویزا دارید یا مجاز به بازدید قانونی از ایالات متحده آمریکا هستید، بله قانونی است اما هیچ تضمینی برای گرفتن واکسن ندارید. هیچ ضمانتی توسط دولت نیز وجود ندارد که بتواند امید دریافت واکسن COVID-19 را به شما بدهد. اگر برای دریافت واکسن به آمریکا سفر می‌کنید باید بدانید که ممکن است آن را هیچ‌وقت دریافت نکنید.

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

برخی از کشورها مثل انگلستان از گردشگری واکسن به‌طورجدی جلوگیری می‌کنند. در انگلستان لازم است تا واکسن را از طریق پزشک خودتان دریافت کنید و باید تمام مشخصات توسط دولت تأیید شود. در ایالات متحده، آزادی بیشتری وجود دارد. هر ایالتی قوانین و رویه‌های خاص خود را برای توزیع واکسن COVID-19 دارد، به همین دلیل است که گردشگری واکسن در سراسر ایالات متحده انجام می‌شود.

آیا گردشگری واکسن جرم است؟

قانونی وجود ندارد که در صورت مجاز بودن سفر هوایی، مسافرت به یک کشور خارجی برای واکسیناسیون را جرم تلقی کند، اما باتوجه‌به کمبود واکسن در سراسر جهان، برخی از کشورها و دولت‌های محلی قوانین خاصی را ایجاد کرده‌اند تا مطمئن شوند اول مردم محلی واکسن را دریافت می‌کنند و بعد افراد خارجی.

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

علاوه بر این، هیچ توافق‌نامه رسمی در بین دولت‌ها برای اطمینان از اینکه کسانی به‌صورت توریست وارد کشور می‌شوند، واکسن دریافت می‌کنند نوشته نشده است. همه این‌ها می‌تواند کلاهبرداری باشد؛ بنابراین، به افراد توصیه می‌شود با احتیاط قدم بردارند.

نظر کشورها و ایالت‌های دیگر درباره گردشگری واکسن چیست؟

به گزارش NBC News، جارد مسکوویتس، مدیر مدیریت اضطراری فلوریدا، “گردشگری واکسن در این ایالت مجاز نیست “. حتی او این‌طور گفت که: “این نفرت‌انگیز است، مردم نباید برای گرفتن واکسن کرونا به دیگر کشورها سفر کنند.”

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

در انگلیس نیز، فقط افراد 36 ساله یا بالاتر واجد دریافت واکسن هستند. همچنین شما باید در انگلستان اقامت دائمی داشته باشید یا به‌نوعی مقیم آنجا باشید. چون در زمان دریافت واکسن باید مشخصات محل سکونت و هویت اصلی شما تأیید شود.

تلاش مردم کانادا برای دریافت واکسن از طریق گردشگری

کانادا در حال حاضر برای به‌دست‌آوردن دوزهای واکسن کافی برای ساکنان خود از زمان تکمیل آن‌ها در تلاش است. باتوجه‌به این موضوع که سد راه آن‌ها می‌باشد، بسیاری از مقامات کانادایی کانادایی‌ها را تشویق کرده‌اند که واکسن خود را در هر مکانی که می‌توانند تزریق کنند. مقامات کانادایی می‌خواهند تعداد بیشتری از افراد واکسینه شده را ببینند، بنابراین بسیاری از افراد مقیم کانادا در حال عبور از مرزهای ایالات متحده برای انجام این کار هستند.

آیا گردشگری واکسن قانونی است؟

شرایط دریافت واکسن نیویورک از طریق گردشگری

شرایط دریافت واکسن در نیویورک هفته گذشته تغییر کرده و اکنون برای هر گردشگری در آنجا، دریافت واکسن آزاد است! قبلاً واکسیناسیون در شهر، فقط برای افرادی که ساکن شهر یا کارگر بودند مجاز بود. برای “بهبود دسترسی ” به واکسن‌ها، شهردار نیویورک کانکس‌های دریافت واکسن سیار را در سراسر نیویورک ازجمله مناطقی مانند Times Times، Brooklyn Bridge Park، Central Park، High Line و موارد دیگر اعلام کرده است.

آیا ایست بازرسی مرزی ایالات متحده شامل حال مردم کانادا هم می‌شود؟

پاسخ ساده است: بله. از هر کانادایی در مرز ایالات متحده سؤال می‌شود که قصد وی از این سفر چیست. سفرهای ایالات متحده و کانادا هنوز فقط به سفرهای “ضروری ” محدود می‌شوند. طبق گفته‌های حفاظت مرزی ایالات متحده و گمرک: “سفر تنها باهدف واکسیناسیون به‌هیچ‌وجه مجاز نیست.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.