مجله ایتالیا

تاریخچه خودروسازی ایتالیا | معرفی بهترین ماشین‌های ایتالیایی

صنعت خودروسازی ایتالیا

صنعت خودروسازی ایتالیا یکی از بزرگترین صنایع این کشور است. ایتالیا سابقه‌ای غنی در ساخت برخی از نمادین‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای لوکس و اسپرت در جهان دارد که پیشرو در طراحی‌های نوآورانه و شیک است. در سال 2019، تبدیل موتورهای حرارتی به موتورهای الکتریکی (هیبریدی و الکتریکی) باعث شد تعداد خودروهای تولیدشده در ایتالیا از 914000 دستگاه فراتر رود که نشان‌دهنده کاهش 13.9 درصدی در تولید موتورهای حرارتی نسبت به سال 2018 است. در این مقاله پنج برند از خودروهای معروف ایتالیا معرفی می‌گردد.

برای شرکت در تورهای ایتالیا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

صنعت خودروسازی ایتالیا

فراری

خودروی فراری یکی از محصولات صنعت خودروسازی ایتالیا است. این برند تجسم هر چیزی که افراد از یک خودروی اسپرت انتظار دارند را ارائه می‌دهد. شرکت خودروسازی فراری وسایل نقلیه‌ای تولید می‌کنند که به زیبایی طراحی‌شده‌اند، دارای نمای داخلی پریمیوم هستند و می‌توانند با قدرت زیاد به سرعت‌های بالا دست پیدا کنند.

این برند در سال 1939 توسط انزو فراری تأسیس شد و خودروهای مسابقه‌ای این برند به‌سرعت به یکی از بهترین‌ها تبدیل شدند و به دلیل قدرت مسابقه‌ای، از دیگر محصولات صنعت خودروسازی ایتالیا متمایز گشتند. از آن زمان، فراری با موفقیت به تولید خودروهای مسابقه‌ای ادامه داده و تا به امروز یک تیم از خودروهای مسابقه‌ای را به بازار عرضه کرده است.

ازآنجایی‌که اغلب شرکت‌های خودروسازی ایتالیا، خودروهای اسپرت لوکس تولید می‌کنند، خودروی فراری به‌اندازه برخی از برندهای دیگر فروش بالایی ندارد. زیرا آن‌ها با برچسب قیمت بالا و عدم وجود مدل‌های مناسب خانواده، پرطرفدارترین خودروها نیستند. اما همچنان به‌عنوان یک نماد در صنعت خودروسازی ایتالیا می‌درخشند.

صنعت خودروسازی ایتالیا

لامبورگینی

یکی دیگر از برجسته‌ترین تولیدکنندگان خودروهای اسپرت در ایتالیا، شرکت خودروسازی لامبورگینی است. درواقع این برند زندگی خود را در سال 1963 با تمایل فروچیو لامبورگینی برای رقابت با خودروهای اسپرت فراری که در آن زمان بر بازار و مسابقات مسلط بودند، آغاز کرد.

ازآنجایی‌که خودروی لامبورگینی پس از بازدید فروچیو (مالک این برند) از مزرعه گاوهای جنگی در اسپانیا تولید شد، در صنعت خودروسازی ایتالیا، برند لامبورگینی با ورزش گاوبازی رابطه‌ای دیرینه دارد. همچنین این رابطه در گاو مبارز در لوگوی آن‌ها منعکس‌شده است و تقریباً همه مدل‌های آن‌ها به نام نژادهای معروف این گاوها نام‌گذاری شده‌اند. این رابطه و اقتباس لامبورگینی از گاو مبارز نشان‌دهنده تمرکز بر قدرت و عملکردی بوده که سازنده خودرو به اشتراک گذاشته است.

راهنمای دریافت ویزای شینگن ایتالیا را در اینجا بخوانید.

صنعت خودروسازی ایتالیا

مازراتی

در سال 1914 خودروی مازراتی توسط برادران مازراتی (بیندو، آلفیرو، اتوره و ارنستو) در صنعت خودروسازی ایتالیا عرضه شد. این چهار نفر عشق خود را به وسایل نقلیه به لطف ساختن موتور احتراقی برای دوچرخه‌های موتوری توسط برادر بزرگشان، کارلو، پیدا کردند که سپس با آن مسابقه داد.

متأسفانه، کارلو در سال 1910 قبل از اینکه برادران مازراتی با هم وارد تجارت شوند، براثر بیماری سل درگذشت. برادر دیگر، ماریو، تنها کسی بود که راه کارلو را دنبال نکرد و وارد صنعت خودرو‌سازی ایتالیا نشد. بااین‌حال او مهارت‌های خود را برای طراحی لوگوی نمادین سه‌گانه شرکت مازراتی ارائه داد.

از زمان آغاز به کار این شرکت، خودروی مازراتی به‌عنوان قدرتمندترین و موفق‌ترین اتومبیل‌های مسابقه‌ای و اسپرت، هویت برند خود را حفظ کرده و این شرکت، خودروهای با کیفیت بالا، قدرتمند و سریع تولید می‌کند.

صنعت خودروسازی ایتالیا

فیات

در صنعت خودروسازی ایتالیا فقط خودروهای اسپرت تولید نمی‌شود. درواقع یکی از معروف‌ترین برندهای خودروسازی این کشور فیات است که در سال 1899 در تورین تأسیس شد. شرکت خودروسازی فیات، قدیمی‌ترین برند این فهرست و یکی از اولین خودروسازان ایتالیا است. این شرکت توسط گروهی از صنعتگران به رهبری جیووانی آنیلی تأسیس شد و تا دهه 1980 آن‌ها بزرگترین خودروساز اروپا و سومین خودروساز بزرگ در جهان بودند. این موفقیت ناشی از تسلط آن‌ها بر تولید هاچ بک شهری کوچک با فیات 500 است که از زمانی که برای اولین بار در سال 1957 وارد جاده‌ها شد، تاکنون بیش از شصت سال است که تولید می‌شود.

صنعت خودروسازی ایتالیا

آلفارومئو

یکی دیگر از برندها در صنعت خودروسازی ایتالیا آلفارومئو است که محصولات آن را علاقه‌مندان به رانندگی، خانواده‌ها و حرفه‌ای‌ها دوست دارند. این شرکت در سال 1910 توسط الکساندر داراک تأسیس شد، اما در ابتدا آلفا نام داشت که مخفف Anonima Lombarda Fabbrica Automobili بود. هنگامی‌که نیکولا رومئو در سال 1915 سهامدار این شرکت خودروسازی شد، نام خانوادگی خود را به این برند اضافه کرد و آلفا رومئو متولد شد.

صنعت خودروسازی ایتالیا

جمع‌بندی

ازآنجایی‌که کشور ایتالیا سابقه‌ای غنی در ساخت محبوب‌ترین خودروهای لوکس و اسپرت در جهان دارد، صنعت خودروسازی ایتالیا یکی از بزرگ‌ترین صنایع این کشور در نظر گرفته می‌شود. برندهای معروف خودروهای ایتالیایی شامل فراری، لامبورگینی، مازراتی، فیات و آلفارومئو می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.