مجله ایتالیا

روز ملی ایتالیا | پیشینه این روز در ایتالیا چیست؟

روز ملی ایتالیا

روز ملی ایتالیا

روز ملی در کشور ایتالیا، روز دوم ژوئن (برابر با دوازدهم خرداد) است که روز جمهوری یا روز آزادی کشور ایتالیا نیز نامیده می‌شود. ایتالیای یک‌پارچه به شکل امروزی در سال 1870 شکل گرفته است، اما نفوذ فرهنگی و اجتماعی منطقه ایتالیا بر کل کشورهای ناحیه مدیترانه‌ای به خیلی قبل‌تر از میلاد مسیح برمی‌گردد. این روز نشان دهنده همه پرسی سال 1946 است که منجر به ایجاد جمهوری ایتالیا شد.

براساس آثار باستانی کشف شده، فرهنگ‌ها و تمدن‌های بسیار کهنی در منطقه‌ای که اکنون کشور ایتالیاست، وجود داشته‌اند. ایتالیا مهد فلسفه، علوم، و هنر اروپا در قرون وسطی و عصر رنسانس است.

برای اطلاع از تور ایتالیا، با ژیوار همراه باشید.

پیشینه روز ملی ایتالیا

موسولینی رئیس حزب فاشیست ایتالیا، با حمایت حکومت سلطنتی آن زمان، تا مدت‌ها مردم ایتالیا را در سایه استعماری و استثماری خود نگه داشته بود. با سرنگون شدن حزب فاشیست در ایتالیا، مردم در برابر حکومت سلطنتی ایتالیا قیام کردند و خواستار یک حکومت جمهوری شدند.

در روز دوم ژوئن 1946، طی یک رفراندوم و رای مثبت مردم ایتالیا، حکومت سلطنتی فاشیستی ایتالیا سرنگون شد و کشور ایتالیا بعد از سال‌ها سلطه فاشیست، صاحب یک حکومت جمهوری شد. این روز، روز ملی ایتالیا نامیده می‌شود. خانواده سلطنتی نیز، از کشور ایتالیا تبعید شدند.

ایتالیا به معنای سرزمین گاوهای شیرده و گوشتی است و از 20 منطقه جداگانه تشکیل شده که هر کدام ریشه‌های عمیق فرهنگی و سنتی مختص به خود را دارند.

برای دریافت ویزای ایتالیا، به سایت ژیوار مراجعه کنید.

جشن‌ها وآئین‌ها در روز ملی ایتالیا

در کشور ایتالیا، دوم ژوئن (12 خرداد) تعطیلی عمومی به‌شمار می‌رود. در این روز، مدرسه‌ها، بانک‌ها، نهادهای دولتی و بسیاری از اصناف تعطیل هستند.

جشن‌های رسمی و غیررسمی و رژه ارتشی از جمله مراسماتی هستند که هر ساله در این روز برگزار می‌شوند. یکی از زیباترین آئین‌های این روز، پرواز نمایشی 9 جنگنده ایتالیایی در آسمان است که هر سه جنگنده با استفاده از دود، یک رنگ از پرچم ایتالیا (سبز، سفید، قرمز) را در آسمان به نمایش می‌گذارند.

یکی دیگر از آئین‌های مهم این روز، قرار دادن یک حلقه ساخته شده از برگ‌ بوهای تازه (نوعی گیاه همیشه سبز و خوشبو) بر روی سنگ قبر سرباز گمنام است که هر ساله توسط رئیس‌جمهور انجام می‌شود.

روز ملی ایتالیا فقط در کشور ایتالیا جشن گرفته نمی‌شود. جشن این روز، در همه کشورهایی که ایتالیا سفارتخانه دارد نیز برگزار می‌گردد. سفارتخانه‌ها در این روز، برندهای معروف ایتالیایی حاضر در هر یک از این کشورها را به مهمانی سفارتخانه دعوت می‌کنند و پیام تبریک حکومت این کشورها نیز توسط نماینده دولت به سفیر ایتالیا داده می‌شود تا به رئیس‌جمهور ایتالیا ابلاغ شود.

چگونه روز ملی ایتالیا را جشن بگیریم

1.غذاهای ایتالیایی را میل کنید: یکی از مراسم مردمی در روز ملی ایتالیا، خوردن غذاهای سنتی و اشربه خاص هر ناحیه است. از آنجا که بخش‌های مختلف ایتالیا تنها از سال 1870 یکپارچه شده‌اند، سنت غذا درست کردن و غذای سنتی هر منطقه با منطقه دیگر بسیار متفاوت است.

هیچ راهی برای جشن گرفتن آزادی ایتالیا بهتر از این نیست که با پیتزاهای رومی و “Tajarin al ragù” و پرتاب کردن گوجه فرنگی قرمز، موتزارلا و ریحان در یک سالاد خوش طعم که رنگ پرچم ایتالیا را تکرار می‌کند، بریزید. 

2. بخوانید یا به سرود ایتالیا گوش دهید: اگر تا به حال سرود ملی ایتالیا را نشنیده‌اید، اکنون آن روز است. با آهنگسازی میشل نوارو، این آهنگ زیبا، میهن دوستانه است. آن را در خانه پخش کنید و (سعی کنید) آن را بخوانید.

3. در رژه نظامی شرکت کنید: رژه نظامی سالانه که در مرکز شهر رم برگزار می‌شود، منظره‌ای چشمگیر است.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

روز ملی ایتالیا

جمع‌بندی

مردم ایتالیا سال‌ها تحت سلطه حزب فاشیست و شخص موسولینی، متحمل آزارهای بسیاری شدند. از این رو روز جمهوری، برای مردم ایتالیا که مردمی خون‌گرم و آزادی‌طلب هستند، تداعی‌گر رهایی از 85 سال حکومت سلطنتی و نجات از خفقان حزب فاشیست ایتالیا است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.