چرا باید ایتالیا را برای ویزای تحصیلی انتخاب کنیم؟

ایتالیا کشوری چکمه ای شکل با 60 میلیون نفر جمعیت سرشار از جاذبه های متعدد و نزدیک به فرهنگ ایران و مهمتر از آن به دلیل بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌ها و هزینه پایین شهریه نسبت به سایر کشورهای اروپایی یکی از مقاصد اصلی مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان است.

ایتالیا برای تحصیل کدام رشته‌ها مناسب‌تر است؟

ایتالیا دارای دانشگاهای متعدد با رنکینگ بالا در زمینه های هنر ،طراحی،معماری و …است.

کار و تحصیل با هم در ایتالیا امکان پذیر است؟

در ایتالیا پس از اتمام تحصیل، متقاضی می‌تواند یک سال ویزای کار بگیرد و اگر در این مدت شغلی پیدا کرد می‌تواند در ایتالیا اقامت داشته باشد، پس از اقامت به مدت مشخص، می‌تواند برای اخذ اقامت دائم کشور اقدام کند.

جالب است بدانید ایتالیا در رتبه سومین کشور در جهان و اولین کشور در اروپا برای ورود دانشجو هست، در اروپا کشور دیگری را نمی‌توانید پیدا کنید که پذیرش دانشجو در آن به این سادگی باشد. همین موضوع و داشتن دانشگاه‌های معتبر باعث شده که تعداد زیادی دانشجو خواهان تحصیل در ایتالیا باشند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا از چه سنی آغاز می‌شود؟

شما می‌توانید با هر سنی برای تحصیل در کشور ایتالیا اقدام کنید. تحصیل در کشور ایتالیا از مهد کودک شروع می‌شود که برای کودکان بین 3 تا 6 سال است، البته گذراندن این دوره اجباری نیست از 5 سالگی بچه‌ها باید دوران ابتدایی را پشت سر بگذارند.

بعد از دوران ابتدایی، نوبت به دوران متوسطه می‌رسد، یعنی کودکان از سن 14-11 سالگی باید در این دوران تحصیل کنند،19-14 سالگی دوران مهمی در تحصیلات ایتالیا است زیرا این دوران دبیرستان است و آنها متناسب با علائق خود رشته‌ای را انتخاب می‌کنند و این رشته باید با چیزی که در دانشگاه می‌خوانند مرتبط باشد.

بعد از 19 سالگی شخص به دانشگاه می‌رود و معمولاً ویزای تحصیلی ایتالیا برای ورود به دانشگاه‌های این کشور اخذ می‌شود.

برای تحصیل در ایتالیا باید چه زبانی را فرا بگیرم؟

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا به دو زبان امکانپذیر است ایتالیائی و انگلیسی – البته در بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا دروس به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود و فقط دانشگاه‌های محدودی، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌دهند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا برای مقطع کارشناسی چگونه اخذ می‌شود؟

بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی به دنبال این هستند که مقطع کارشناسی را در کشور ایتالیا بگذرانند و مدرک معتبری را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند.

برای انجام این کار ابتدا باید پذیرش از دانشگاه مورد نظر را دریافت کنیم و نکته مهم دیگر داشتن مدرک زبان است، در صورتی که زبان انگلیسی را انتخاب کرده‌اید باید حداقل آیلتس 6 داشته باشید و در صورتی که زبان ایتالیایی را انتخاب کردید باید در سطح B1 باشید.

اهمیت داشتن مدرک زبان در اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

باید توجه کنید که بدون داشتن مدرک زبان نمی‌توان در ایتالیا تحصیل کرد، پس قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، از داشتن مدرک زبان خود مطمئن شوید.

بهترین سن برای اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چه سنی است؟

طول دوره تحصیل 4 ساله است و دانشجو اجازه دارد 10 ساعت در هفته را کار کند، باید توجه داشته باشید بعضی از دانشگاه‌ها آزمون ورودی دارند به دلیل حساسیت سفارت ایتالیا به سن متقاضی بهتر است سن وی برای تحصیل کارشناسی بیشتر از 22 سال نباشد یا گپ تحصیلی بیش از 5 سال نباشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می‌باشد.

این دوره در ایتالیا دو سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می‌شود که تحصیل به زبان ایتالیایی معمولاً رایگان و یا کمتر از 1000 یورو است.

برای تحصیل در دانشگاه‌های رایگان و ارزان ایتالیا، داشتن مدرک زبان ایتالیائی B2 الزامی است، ولی برای تحصیل به زبان انگلیسی باید هزینه تحصیل را در نظر گرفت که بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 5 هزار تا 20 هزار یورو متغیر است و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان آیلتس 5/6 الزامی است.

دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. سن قابل قبول برای این مقطع معمولاً تا 30 سالگی است.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا نیاز به رزومه قوی مانند مقالات ISI  و داشتن استاد راهنما و همچنین فعالیت در پروژه‌های تحقیقاتی را دارد.

استاد راهنما با بررسی رزومه دانشجو نظرش را درباره تحصیل دانشجو در این مقطع اعلام می‌کند و در صورت تائید می‌تواند برای پذیرش ویزای تحصیلی اقدام نماید.

تحصیل در این مقطع 3 یا 4 سال طول می‌کشد که برای اقامت سال چهارم نیاز به تمدید دارد. تحصیل در این مقطع به دو زبان ایتالیائی و انگلیسی نیازمند آیلتس 7 می‌باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

چگونه برای ویزای تحصیلی ایتالیا باید اقدام کنیم؟

ویزای تحصیلی ایتالیا از آن دست ویزاهایی است که به دلیل کشور ایتالیا و جاذبه‌های فراوانش، داوطلبان فراوانی دارد، برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید از طریق یک کارگزار حرفه‌ای و البته قابل اطمینان اقدام نمود، در غیر اینصورت از کرده خود پشیمان خواهید شد. در آژانس ژیوار با افتخار در خدمت شما خواهیم بود. با تماس با ما می‌توانید از تمام شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا آگاه شوید.