چگونه برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای ایتالیا هم به صورت انفرادی و هم از طریق تور می‌توانید اقدام نمایید. برای دریافت وقت سفارت ابتدا به آدرس  

www.ckgsir.com مراجعه نمایید و در وارد کردن اطلاعات خود دقت زیادی به خرج دهید زیرا هر گونه اشتباهی در وارد کردن اطلاعات به مدت 90 روز شما را در لیست سیاه مرکز انگشت نگاری ایتالیا قرار می‌دهد و ممکن است سفر خود را از دست بدهید در صورت اقدام از طریق آژانس ژیوار کارشناسان ما با دقت فراوان وقت‌های مناسبی را برای شما رزرو می‌نمایند.

چه مدارکی برای درخواست ویزای ایتالیا مورد نیاز است؟

  • پاسپورت امضا شده با اعتبار تا ۶ماه پس از تاریخ پایان تور
  • عکس ۵/۳ در ۵/۴ رنگی با زمینه سفید و از روبرو شامل۸۰ درصد چهره
  • ترجمه انگلیسی مدارک شغلی معتبر بسته به نوع شغل متقاضی شامل بیمه، معرفی نامه، جواز کسب، پروانه شغلی، فیش حقوقی، حکم استخدام، روزنامه رسمی
  • گردش سه ماه حساب بانکی به زبان انگلیسی و‌ نامه تمکن به یورو
  • ترجمه شناسنامه
  • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل

آیا با داشتن ردی از سفارت‌های دیگر می‌توانیم برای ویزای ایتالیا اقدام نماییم؟

پس از گذشت 6 ماه و برطرف کردن دلایل ردی قبلی می‌توانید برای درخواست ویزای ایتالیا اقدام نمایید البته بهتر است از طریق تور و آژانس‌های معتبر درخواست دهید تا شانس اخذ ویزا را بالا ببرید.

برای درخواست ویزای ایتالیا به کجا باید مراجعه نماییم؟

ckgs مرکز انگشت نگاری ایتالیا در خیابان ولنجک- خیابان سیزدهم- پاساژ گالریا- طبقه چهارم قراردارد و در صورت اقدام از طریق آژانس نماینده‌ای جهت سهولت در انجام کارها شما را در روز انگشت‌نگاری همراهی می‌نماید.

رزرو هتل سفارت ایتالیا باید چگونه باشد؟

رزرو هتل  شما باید کانفرم شده باشد تا در صورت تماس از طرف سفارت مسئولین، هتل صحت رزرو شما را تایید نمایند آژانس‌های معتبر با تهیه رزروهای گروهی و تایید شده شما را در این امر یاری می‌نمایند.

آژانس چه مدارکی روی پرونده ما قرار می‌دهد؟

آژانس مدارکی اعم از برنامه سفر و لیست اسامی مسافران تور به همراه تاریخ رفت و برگشت به همراه جزئیات سفر شامل: نوع پرواز اسامی هتل‌ها شهرهای مورد بازدید را تهیه نموده و به صورت جداگانه به همراه مهر و امضای مدیریت آژانس روی پرونده مسافران قرار می‌دهد و مهم‌ترین نکته این که در این مدارک بازگشت مسافران به کشور مبدا را هم گارانتی می‌نمایند.

هزینه ویزای ایتالیا چه مقدار است؟

افراد بزرگسال ۸۰ یورو، کودکان ۶ تا ۱۲سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد. علاوه بر این مبالغ، 20 یورو هم به عنوان کارمزد به سی کی جی اس باید پرداخت نمایید که تحت هیچ شرایطی هیچ کدام از این مبالغ عودت داده نمی‌شود.

پس از رفتن به سفارت ایتالیا بعد از چه مدت پاسپورت خود را دریافت می‌نماییم؟

پس از مراجعه به مرکز انگشت نگاری ایتالیا معمولاٌ بین 14 الی 21 روز بعد، جواب ویزای خود را دریافت می‌نمایید البته در زمان‌های پر تردد ممکن است حتی بیش از یک ماه در انتظار جواب ویزا بمانید البته اصلاً نگران نشوید زیرا حتماً قبل از رفتن به سفر جواب ویزای شما آماده می‌شود.

آیا نیاز است بعد از سفر به سفارت ایتالیا مراجعه نماییم؟

نیاز نیست شما به صورت انفرادی به سفارت مراجعه نمایید ولی نماینده آژانس قبل از سفر به شما اطلاع می‌دهد که بعد از سفر باید اصل پاسپورت و کارت‌های پروازی رفت و برگشت خود را به آژانس تحویل دهید تا پس از بازگشت به ایران جهت مسجل نمودن بازگشت شما به کشور مبدا اصل پاسپورت و کارت‌های پروازی شما توسط آژانس تحویل سفارت شود.