ژیوارنامه

کدام شهرهای ایتالیا خطرناک ترند؟

ایتالیا

اگر قرار باشد که شما حدس بزنید که خطرناک ترین شهر ایتالیا کدام شهرها هستند، احتمال دارد ذهن شما به سمت “مافیا” برود و حدس شما ممکن است ناپل یا پالرمو باشد. اما اشتباه می کنید. سطح جرایم سازمان یافته و خشونت در این شهرها در حال کاهش است.

MILANNN

1. میلان Milan

متأسفانه، پایتخت مد ایتالیای شمالی، پایتخت سرقت این کشور است که چیزی در حدود 7800 شکایت از هر 100000 نفر را ثبت می کند.

شبکه های متشکل و بسیار ماهر جیب بر در مکان هایی که  جاذبه های گردشگری قرار دارند و سرویس حمل و نقل عمومی بسیار زیاد هستند و به صورت گروهی یا جفتی مشغول حواس پرتی قربانی در هنگام وقوع سرقت هستند. اگر کسی “به طور تصادفی” چیزی را به پای شما انداخت، مراقب باشید!

این شهر از نظر سرقت پس از ناپل و کاتانیا در جایگاه سوم قرار دارد. میلان پس از بولونیا و فلورانس به مقام سوم برای تجاوز جنسی دست یافته است. این شهر آماری از جنایاتی را گزارش می کند که گزارش شود، بنابراین شاید میلانی ها فقط مصمم تر هستند که مجرمان را محاکمه کنند.

2. بولونیا Bologna

متأسفانه، این شهر طبق آماری که دانشگاه بولونیا منتشر میکند جایگاه بالایی را کسب می کند. چراکه این شهر یک شهر شلوغ است، بنابراین همان خطرات جیب بری و تهدیدات کلاهبرداران مانند میلان وجود دارد. به ازای هر 100000 نفر 7600 مورد سرقت گزارش شده است. در Via Zamboni و Via dell’Indipendenza بیشتر امکان ارتکاب جرم وجود دارد.

  • مسئله نگران کننده تر در بولونیا تجاوز جنسی است. آمار تجاوز جنسی در این شهر بالاست.
bolonga

آمار نشان می دهد كه شمال ایتالیا بیشتر مستعد سرقت است تا جنوب آن!

catania

4. کاتانیا Catania

بسیاری از افراد به سختی کاتانیا را روی نقشه پیدا می کنند (این شهر در ساحل شرقی سیسیل واقع شده است). در مورد فعالیت های غیرقانونی، به ویژه سرقت و جرائم مربوط به فحشا یکی از رتبه دارترین شهرهای ایتالیاست.

دانشگاه میلان یکی از انتخاب های شما برای ادامه تحصیل می تواند باشد

راهنمای سفر به ایتالیا برای شما مسافران گردآوری شده، پس حتما بخوانید

3. ناپل Naples

گفته می شود ناپل را ببینید و بمیرید، اما هیچ یک از ما آرزو نمی کنیم که این حرف واقعی باشد. منظور این است که به محض بازدید از شهر، می توانید با آرامش بمیرید، زیرا هیچ چیز دیگری نمی تواند با زیبایی آن مطابقت داشته باشد.

اما گرچه ناپل نمی تواند از نظر آمار سرقت با شهرهای شمالی ایتالیا مطابقت داشته باشد، اما در مورد جرایم سازمان یافته با مشکلی روبرو است و آن هم وجود Camorra (کامورا) است که کار غیرقانونی خود را از قرن هجدهم آغاز کرده و باعث آزار مقامات این شهر شده است.

Forcella محله ای است که بهتر است از آن دوری کنید!

napel
florance

5. فلورانس Florence

فلورانس مقصد وسوسه انگیز دیگری است برای کسانی که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند، اما اوضاع کمی بهتر است. با این حال از هر 100000 نفر 6000 شکایت در خصوص سرقت به ثبت رسیده است.

در فلورانس تجاوزات جنسی بیشتر از سایر شهرهای ایتالیا است. در این شهر هم مانند جاهای دیگر باید مراقب جیب برهای اطراف جاذبه های گردشگری و ایستگاه راه آهن شهر باشید.

6. رم Rome

پایتخت ایتالیا در واقع یک شهر نسبتاً امن است، اما ازدحام جمعیت در اطراف بسیاری از جاذبه های گردشگری فرصت را برای دزدها فراهم می کند. از پاسپورت خود مراقبت ویژه ای داشته باشید. در سال 2016 ، سفارت آمریكا گزارشی منتشر کرد که در آن نشان می داد 1175 پاسپورت گم شده بودند یا به سرقت رفته بودند. آماری که آمریکا در منطقه كنسولگری خود در رم منتشر کرد افزایش 29٪ را نسبت به سال 2015 نشان می داد. در رم، رقم 5200 سرقت در هر 100000 نفر گزارش شده است.

rome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.