مجله آلمان

نمایشگاه گردشگری برلین 2021 | نمایشگاه ITB چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

نمایشگاه ITB berlin 2021

نمایشگاه ITB berlin 2021 مانند هرسال در چهار روز برگزار می‌شود با این تفاوت که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این نمایشگاه به‌صورت کاملاً مجازی است. این نمایشگاه باشکوه جزء برترین نمایشگاه‌ها در صنعت گردشگری و توریسم به‌حساب می‌آید.

سایت رسمی نمایشگاه: https://www.itb-berlin.com/Press/PressReleases/News_87872.html

نمایشگاه ITB berlin 2021

 تاریخچه نمایشگاه ITB berlin 2021

نمایشگاه ITB برلین یا همان نمایشگاه گردشگری برلین از سال 1966 هرساله در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود و همواره بر این بوده تا رویدادهای صنعت مسافرت جهانی، مهمان‌نوازی و گردشگری را دورهم گرد بیاورد. از تورهای نمایشگاهی اروپا خبر دارید؟

این نمایشگاه که نمایشگاهی با موضوعات گردشگری و سفر است، یکی از رویدادهای برجسته و مهم در باب صنعت توریسم و صنعت گردشگری تلقی می‌شود و می‌تواند به‌عنوان فرصتی مناسب برای افرادی باشد که خدمات گردشگری را به‌صورت جهانی عرضه می‌کنند.

بازدیدکنندگان تجاری، از این نمایشگاه به‌عنوان برترین پلتفرم B2B استفاده می‌کنند و سایر بازدیدکنندگان نیز از این نمایشگاه به‌عنوان فرصتی مناسب برای دیدن و کشف کل دنیا تنها در چند ساعت و چند روز یاد می‌کنند.

نمایشگاه ITB berlin 2021

آمار نمایشگاه ITB برلین  2019

در نمایشگاه ITB برلین  2019، شرکت‌کنندگان از 5 قاره و 181 کشور بودند، حدود ٢٣٠٠٠ بازدیدکننده مدعو، ١١35٠٠ بازدیدکننده تجاری، ٥٠٠٠٠ بازدیدکننده خصوصی، ١٠٠٠٠  غرفه‌دار در فضایی معادل بر ١٧٠٠٠٠ مترمربع گرد هم آمده‌اند و گردش مالی برابر ٦.٧ میلیارد یورو در این نمایشگاه صورت گرفته است. ویزای نمایشگاهی را از کجا دریافت کنیم؟

نمایشگاه ITB berlin 2021

تاریخ برگزاری نمایشگاه ITB berlin 2021

نمایشگاه ITB berlin 2021 در تاریخ سه‌شنبه 9 لغایت جمعه 12 مارس 2021 برگزار می‌شود که مصادف با 19 الی 22 اسفند 1399 شمسی است.

بنا به شرایط کنونی و وجود بیماری COVID-19 که خیلی از مشاغل و رویدادها را دچار تغییر و دگرگونی کرده است، این دوره از نمایشگاه به‌صورت کاملاً مجازی برگزار می‌شود و بازدید از آن فقط برای بازدیدکنندگان تجاری آزاد است.

نمایشگاه ITB Berlin مجازی، از طریق پلتفرم ITB Berlin NOW در دسترس است. در این نمایشگاه بیشتر از 25 مدیرعامل از سراسر جهان شرکت دارند و نظرات خود را ارائه خواهند کرد.

نمایشگاه ITB berlin 2021

در این نمایشگاه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چیزی که از این نمایشگاه می‌توان انتظار داشت به شرح زیر است:

  • 4 روز تجارت متمرکز و دانش داخلی
  • ابزارهای هوشمند تطبیق و ملاقات
  • ویترین‌های الهام‌بخش غرفه داران
  • گزینه‌های حمایت مالی هدفمند

اگرعلاقمند سفر به این کشور زیبا هستید، از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

نمایشگاه ITB berlin 2021

موضوعات مطرح‌شده در نمایشگاه ITB berlin 2021

به‌طورکلی، در این نمایشگاه موضوعاتی از قبیل تجهیزات موردنیاز آژانس‌های مسافرتی، مراکز کنگره، خدمات جهانگردی، راهکارهای اطلاع‌رسانی، دفاتر اطلاعات جهانگردی، انجمن‌های آژانس‌های مسافرتی بین‌المللی، مقاصد گردشگری، هتل‌ها، شرکت‌های حمل‌ونقل، آخرین نوآوری‌ها در مورد بازاریابی و سفر، خدمات، شرکت‌های حمل‌ونقل، سیستم‌های رزرو و غیره ارائه می‌شوند.

نمایشگاه مجازی ITB Berlin Now نیز مانند هر سال دارای موضوعات مختلفی است و هدف آن آشنایی جامعه گردشگری با جدیدترین مدل‌های تجاری و استراتژی‌های جدید در این عرصه است. شعار این نمایشگاه، “بازنگری، بازسازی، راه‌اندازی مجدد- گردشگری برای یک شرایط بهتر” است.

نمایشگاه ITB berlin 2021

روزشمار

همان‌طور که گفته شد، نمایشگاه ITB برلین در یک دوره چهار روزه برگزار می‌شود. برنامه چهارروزه این نمایشگاه در سال 2021 به شرح زیر است:

 روز اول

در روز اول، تمرکز موضوعات بر روی آینده صنعت گردشگری (از جوانب مختلف) خواهد بود و مدیرعامل‌های صنایع کروز، هتلداری و هواپیمایی نظرات خود را ارائه خواهند داد. در همین روز موضوعاتی با موضوع گردشگری بومی، تغییرات آب‌و‌هوا، توانمند‌سازی زنان، استراتژی‌های بهبود پایدار و غیره نیز ارائه می‌شود.

روز دوم

در این روز از نمایشگاه در مورد بازاریابی و توزیع در صنعت گردشگری بحث خواهد شد. در این مقوله موضوعاتی چون آخرین تحولات در بازار گردشگری لوکس، آینده فروش بخش سفر و دیجیتالی شدن می‌گنجد. میزگرد گردشگری پزشکی HTI نیز در این روز برگزار می‌شود و آینده این بخش موردبررسی قرار می‌گیرد.

نمایشگاه ITB berlin 2021

روز سوم

در روز سوم از نمایشگاه ITB berlin 2021 راه‌های کاهش اثرات مخرب ویروس کرونا بر صنعت گسترده گردشگری و راه‌های بهبود اقتصادی موردبررسی قرار می‌گیرد. همچنین به بررسی تأثیر دیجیتال‌سازی بر روی صنعت گردشگری پرداخته خواهد شد.

روز چهارم

در روز چهارم و روز پایانی این نمایشگاه، موضوع بحث مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها برابر پایداری و محافظت از آب‌و‌هوای کره زمین است. همچنین در مورد شاخص جدید سفرهای پایدار یعنی «یورومانیتور» نیز بحث و بررسی خواهد شد. همچنین در این روز در مورد تغییرات آب‌و‌هوایی و رویکرد دولت جدید آمریکا دراین‌باره صحبت خواهد شد. یکی دیگر از بحث‌های روز آخر نمایشگاهITB berlin 2021، نقش اعتماد مشتریان در صنعت هتلداری است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.