ژیوارنامه

برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن | 5 جاذبه دیدنی ژاپن

japan

ژاپن یک معما است. این کشور ترکیبی عالی از سنت‌های چند صد ساله است که با سرعت رعد و برق و فناوری پیشرفته همپوشانی دارند. بسیاری از بازدیدکنندگانی که برای اولین بار از ژاپن بازدید می‌کنند، اغلب از این موضوع متعجب می‌شوند که این کشور آسیایی نسبتا کوچک به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی جهان، دارای تاریخ غنی و شگفت‌انگیزی است که به هزاران سال قبل بازمی‌گردد.

تعطیلات در ژاپن با داشتن لیست بی پایانی از جاذبه‌های برتر، کارهای سرگرم کننده برای انجام و نقاط دیدنی برای کاوش، مطمئناً یک سرمایه گذاری عالی برای زمان و پول است. با فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن، بهترین مکان‌های دیدنی این کشور را کشف کنید. با شرکت در تور ژاپن، از این جاذبه‌ها دیدن کنید.

1.کوه فوجی

بدون شک شناخته شده ترین نقطه عطف و یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن، کوه باشکوه فوجی (فوجی سان) نیز بلندترین قله کوه این کشور است. این کوه افسانه ای و باشکوه با ارتفاع 3776 متر ، به اندازه‌ای بلند است که از توکیو، در فاصله بیش از 100 کیلومتری، قابل مشاهده است.

کوه فوجی برای قرن ها در هنر و ادبیات جشن گرفته شده است و اکنون به عنوان نماد مهمی در نظر گرفته می شود که یونسکو اهمیت فرهنگی جهانی آن را در سال 2013 به رسمیت شناخت.

japan

2.کاخ امپراطوری

معروف‌ترین مکان دیدنی توکیو، کاخ امپراتوری با پارک‌های زیبای قرن هفدهمی‌اش که توسط دیوارها و خندق‌ها احاطه شده‌اند، یکی از مواردی است که هنگام بازدید از پایتخت این کشور باید ببینید.

علاوه بر مناظر بسیار زیبای کاخ از نقاط متعدد در پارک اطراف، بازدیدکنندگان مجاز به ورود به باغ هیگاشی-گیوئن شرقی و سایر مناطقی هستند که برای بازدید عموم است. یکی از رمانتیک ترین مناظر، پل معروف نیجوباشی یا «پل دوتایی» است که به خاطر انعکاس آبکی آن به این نام خوانده می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که باید برای گردشگرانی که از توکیو بازدید می‌کنند و از برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن به حساب می‌آید، منطقه خرید معروف گینزا است. این منطقه همیشه شلوغ خانه تئاتر کابوکی-زا با اجراهای کابوکی، و همچنین تئاتر شیمباشی انبوجو با رقص‌های سنتی آزوما-ادوری و اجراهای بونراکو است.

JAPAN

3.پارک یادبود صلح هیروشیما

پارک یادبود صلح هیروشیما (Hiroshima Heiwa Kinen Kōen)  یکی دیگر از برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است که سالانه بیش از یک میلیون نفر از آن بازدید می کنند، که بسیاری از آنها از خارج از کشور هستند، در مرکز انفجار اتمی در جایی قرار دارد که زمانی بخشی شلوغ از شهر بود. در اینجا تعدادی از بناهای تاریخی، یادبودها و موزه های مهم مربوط به وقایع آن روز سرنوشت ساز را خواهید دید.

علاوه بر زمین‌ها و باغ‌هایی با شکوفه‌های رنگارنگ گیلاس، این پارک جایی است که موزه یادبود صلح را با نمایشگاه‌های متعددی که به موضوع صلح جهانی می‌پردازد، می‌بینید. همچنین جایی است که مقبره‌های خالی که به عنوان یادبود است و شعله صلح و همچنین گنبد بمب اتمی، ویرانه‌های یک ساختمان اداری که در مرکز انفجار قرار داشت را خواهید دید.

japan

4.شهر کیوتو

یکی از پربازدیدترین شهرهای ژاپن و همچنین یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن، کیوتوی دوست داشتنی – یکی از معدود شهرهای این کشور که از ویرانی های جنگ جهانی دوم در امان است – سالانه بیش از 10 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. بسیاری از آنها اینجا هستند تا خیابان‌های قدیمی و معماری زیبای کیوتو را کشف کنند، بسیاری از آن‌ها از زمانی که خانواده امپراتوری بیش از 1000 سال پیش در اینجا ساکن شدند، تغییری نکرده است.

حتی در آن زمان، این شهر مهم ترین مرکز فرهنگی ژاپن بود. این میراث، در واقع، تا به امروز با موزه ها و گالری های هنری بسیاری که هر کدام مملو از مجسمه ها، نقاشی ها و دیگر اشکال هنری مهم هستند، ادامه دارد.

ویژگی‌های برجسته معماری تحت تأثیر بودایی کیوتو شامل معابد بسیاری است که به خوبی حفظ شده‌اند، که 30 مورد از آن‌ها هنوز در حال استفاده هستند، و سازه‌های مهمی مانند غرفه طلایی قرن چهاردهمی (Kinkaku-ji)، که به خاطر نمای بیرونی نفیس با ورق طلا معروف است. .

حتماً از قلعه نیجو نیز دیدن کنید، قلعه ای متعلق به قرن هفدهمی که دیوارها، برج ها و خندق اصلی خود را حفظ کرده است. همچنین دروازه های زیبای قلعه به همراه کاخ آن با دکوراسیون داخلی زیبا ارزش دیدن دارد.

یکی دیگر از نقاط دیدنی برای بازدید، کاخ اصلی امپراتوری کیوتو (Kyoto-gosho) است. این شهر که در سال ۷۹۴ پس از میلاد ساخته شده است، یکی از پربازدیدترین مکان‌های تاریخی شهر است.

در نهایت، هیچ بازدیدی از کیوتو بدون صرف زمان برای کاوش در بیشه بامبو آراشیاما کامل نمی شود. این منطقه زیبا از بامبوهای بلند تنها چند دقیقه پیاده از مرکز شهر فاصله دارد.

japan

5.قلعه اوساکا

قلعه اوزاکا (Ōsaka-jō) که در سال 1586 توسط جنگجو و سیاستمدار مشهور ژاپنی، تویوتومی هیدیوشی ساخته شد، در آن زمان بزرگترین و مهم ترین قلعه کشور بود. اگرچه از آن زمان تاکنون چندین بار تخریب و بازسازی شده است، اما سازه کنونی که در سال 1931 ساخته شده است، به اصل وفادار مانده است.

برج اصلی ۵ طبقه و ۴۲ متری از نکات برجسته بازدید است. این برج که بر روی یک پایه سنگی با ابهت 14 متری ساخته شده است، خانه تعدادی نمایشگاه است که تاریخچه قلعه و شهر را به تفصیل شرح می دهد. حتماً از طبقه آخر دیدن کنید تا مناظر فوق‌العاده‌اش از اوزاکا را ببینید، منظره‌ای جذاب با غروب خورشید.

همچنین معبد هوکوکو در پارک قلعه اوزاکا قابل توجه است، در حالی که معروف ترین معبد اوزاکا، شیتننو-جی، نیز ارزش بازدید دارد و قدمت آن به سال 59 پس از میلاد برمی گردد. این معبد دوست داشتنی که به عنوان اولین معبد بودایی ژاپن قابل توجه است، دارای یک بتکده پنج طبقه است. همراه با تعدادی دیگر از ساختمان های تزئین شده نفیس. از جمله آنها می توان به غرفه طلایی (کوندو) با مجسمه ها و نقاشی های زیبای آن اشاره کرد. سالن سخنرانی (Kōdō)؛ و یک راهرو سرپوشیده دوست داشتنی که سه دروازه سایت را به هم متصل می کند.

japan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.