ژیوارنامه

روز ملی ژاپن | نامگذاری روز ملی ژاپن مصادف با تولد امپراتور آکی‌هیتو

روز تولد امپراتور آکی‌هیتو که مصادف با 23 دسامبر ( 2 دی ) است را روز ملی ژاپن نامگذاری کرده‌اند و این روز، یکی از تعطیلات رسمی در این کشور است.

برای جشن گرفتن این روز، یک مراسم عمومی در کاخ امپراتوری برگزار می‌شود که مردم برای تبریک‌گویی عمومی در آن کاخ جمع می‌شوند.

مشخصات کلی ژاپن

پایتخت ژاپن: توکیو

جمعیت ژاپن: حدود 127 میلیون نفر

واحد پول ژاپن: ین

مساحت ژاپن: 377.819 کیلومتر مربع

دین رسمی ژاپن: شینتو

شهرهای مهم ژاپن: یوکوهاما، هیروشیما اوزاکا و ناگویا

جاذبه‌های ژاپن

شاید بازدید از مکان‌های دیدنی ژاپن، آرزوی هرکسی باشد! مخصوصا برای آن دسته از دوستانی که در دنیای انیمه‌های ژاپنی، بارها در دنیای قدیم و جدید ژاپن غرق شده‌اند.

بسیاری از گردشگرانی که برای اولین بار قدم در خاک ژاپن می‌گذارند و این کشور کوچک آسیایی اما مدرن و پیشرفته در زمینه صنعت که دارای تاریخ غنی می‌باشد و قدمت آن به هزاران سال قبل بازمی‌گردد را می‌بینند، بسیار شگفت زده می‌شوند. شاید دانستن تاریخچه روز ملی فنلاند برای شما خواندنی باشد!

توکیو، پایتخت ژاپن، یکی از مدرن‌ترین و شلوغ‌ترین شهرهای بزرگ دنیاست. در این شهر مدرن برای هر سلیقه و سنی، از دریا گرفته تا پارک‌های طبیعی, مکان‌های تفریحی مختلف، معابد با تاریخچه‌های قدیمی و کهن، فروشگاه‌های مد روز، رستوران‌های مدرن و محلی، جایی برای دیدن پیدا می‌شود. در اینجا نگاهی به برخی از دیدنی‌های ژاپن و پایتخت آن، توکیو، می‌اندازیم. پس با ژیوار همراه باشید.

کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو، از کاخ سلطنتی و باغ زیبایی که توسط دیوارها و خندق‌ها احاطه شده، ساخته شده است. این کاخ در منطقه چیودای توکیو قرار دارد و متعلق به قرن 17ام میلادی است، از قدیم تا هم‌اکنون توسط خاندان سلطنتی ژاپن استفاده می‌شود.

کوه فوجی

بی شک این کوه، شناخته شده‌ترین جاذبه ژاپن است. این کوه با ارتفاع 3.766 متر به عنوان بلندترین قله این کشور شناخته می‌شود. کوه فوجی با فاصله‌یبیش از 100 کیلومتری از توکیو، بازهم قابل رویت است. این کوه در سال 2013 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

روز ملی ژاپن

برج توکیو

این برج، دومین سازه بلند توکیو است که با الهام از برج ایفل پاریس طراحی و بنا شده است. مردم توکیو این برج را نماد امید و شروعی دوباره می‌دانند.

روز ملی ژاپن

قلعه اوزاکا

قلعه اوزاکا در سال 1586 توسط جنگجو و سیاستمدار ژاپنی، تویوتومی هیدیوشی، بنا شد. این قلعه بزرگترین و مهم‌ترین قلعه در سراسر کشور است. از آن سال تا اکنون، این قلعه بارها تخریب و بازسازی شده، اما اخرین بازسازی آن مربوط به سال 1931 (1309 هجری شمسی) است. برج اصلی، دارای 5 طبقه به ارتفاع 42 متر است که بر روی سنگ 14 متری بنا شده است.

کیوتوی تاریخی

یکی از پربازدیدترین شهرهای ژاپن، کیوتوی دوست داشتنی، یکی از معدود شهرهای این کشور که از ویرانی‌های جنگ جهانی دوم در امان مانده است که سالانه بیش از 10 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. حتی در آن زمان، این شهر مهم‌ترین مرکز فرهنگی ژاپن بود. این میراث، در واقع، تا به امروز با موزه‌ها و گالری‌های هنری بسیاری که هرکدام مملو از مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و دیگر اشکال هنری مهم هستند، ادامه دارد.

روز ملی ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.