مجله ایتالیا

خانه ژولیت در ورونا| نامه‌هایی به ژولیت از طرف بازدیدکنندگان این خانه

خانه ژولیت در ورونا

خانه ژولیت در ورونا با بالکن معروف آن، یکی از اصلی‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ورونا در ایتالیا می‌باشد. هر روز افراد زیادی از این خانه و بالکن آن دیدن و عکاسی می‌کنند. بسیاری از زوج‌ها با دیدن خانه ژولیت در ورونا به یاد نمایش‌نامه معروف شکسپیر و عشق رومئو و ژولیت می‌افتند. در تور ایتالیا به این مکان سر بزنید.

این خانه، از خانواده دال کاپلو خریداری شده است و به‌دلیل شباهت بین این نام با کاپولت (که نام خانوادگی ژولیت بود)، اعلام کردند که این خانه محل زندگی خاندان کاپولت بوده است. جالب است بدانید که در واقع این داستان شکسپیر کاملاً خیالی است و افرادی به‌نام رومئو و ژولیت اصلاً وجود نداشته‌اند. برای رفتن به ایتالیا به ویزای توریستی ایتالیا نیاز خواهید داشت و بس!

به همین ترتیب، خانه ژولیت در ورونا هم هیچ ارتباطی به داستان این دو عاشق ندارد، اما شهر ورونا یک پیوند ناگسستنی با این دو عاشق دارد. همه افرادی که از این خانه دیدن می‌کنند، می‌دانند که خانه ژولیت در ورونا با داستان رومئو و ژولیت کاملاً بی‌ربط است، اما احساس درونی که آن‌ها از این خانه دریافت می‌کنند حقیقی است.

تماشاخانه ورونا | در سال ۳۰ میلادی با ۳۰ هزار نفر گنجایش

خانه ژولیت در ورونا

داستان رومئو و ژولیت

داستان رومئو و ژولیت، از شعر آرتور بروک که در سال 1562 منتشر شد الهام گرفت و در سال 1597 انتشار یافت. این داستان، نزاع مرگ‌بار بین خاندان‌های مونتیگو و کاپولت را بیان می‌کند که فرزندان آن‌ها به‌هم دل بسته‌اند. نکته قابل‌توجه این است که این خاندان‌ها واقعا وجود داشته‌اند. نام این دو خاندان، در شعر کمدی الهی از دانته هم وجود دارد.

طبق آنچه گفته شد، شهرت خانه ژولیت در ورونا به‌دلیل داستان معروف رومئو و ژولیت از شکسپیر می‌باشد. رومئو و ژولیت، دو عاشق تیره‌بخت هستند که به‌دلیل نزاع و اختلاف شدید بین دو خانواده، نمی‌توانند عشق خود را علناً بیان کنند. در پایان داستان، با فهمیدن ماجرای عاشقی آن دو و اختلاف میان دو خانواده، مرگ هردوی آن‌ها رقم می‌خورد.

نمایشگاه متالورژی و ریخته گری ورونا METEF | مکان و زمان برگزاری نمایشگاه

خانه ژولیت در ورونا

درباره خانه ژولیت در ورونا

همان‌طور که گفتیم، خانه ژولیت در ورونا متعلق به خانواده دال کاپلو (که به کاپولت شباهت بسیاری دارد) در قرن سیزدهم بوده است. اگرچه بالکن معروف آن در قرن بیستم به آن اضافه شد. در حیاط این خانه، یک مجسمه نمادین از ژولیت قرار دارد و افراد زیادی برای اینکه در عشق شانس بیاورند، دست‌به‌دامن ژولیت می‌شوند.

در خانه ژولیت در ورونا یک موزه کوچک با لباس‌های دوره رنسانس وجود دارد. همچنین تخت‌خواب ژولیت که در فیلم اقتباسی فرانکو زفیرلی از آن استفاده شده هم در این موزه می‌بینید. کل خانه ژولیت در ورونا حال‌وهوای عاشقی به انسان می‌دهد. فضای آن هم بسیار عاشقانه و جذاب می‌باشد.

اگرچه این داستان کاملاً خیالی است، اما احساسی واقعی مردم را به آنجا می‌کشاند. بر دیوارهای زیر بالکن، نوشته‌های بازدیدکنندگانی را می‌بینید که در عشق راهنمایی می‌خواهند. این یادداشت‌ها، داستان گذشته، مشکلات و امیدهای بازدیدکنندگان را نشان می‌دهد. درابتدا این یادداشت‌ها را با آدامس به زیر دیوار می‌چسباندند.

از آنجا که چسباندن آدامس باعث خراب شدن و زشت به نظر رسیدن دیوار خانه ژولیت در ورونا می‌رسید، شهردار ورونا برای جلوگیری از این مشکل مقررات جدیدی تعیین کرد. آن‌‌ها پانل‌های قابل جابجایی را در زیر بالکن قرار دادند تا افرادی که قصد نوشتن دردودل‌های خود را دارند، از این پانل‌ها استفاده کنند. شاید برای شما جالب باشد که این نامه‌ها، بعداً اساس فیلم‌نامه «نامه‌هایی به ژولیت» در سال 2010 شد.

خانه ژولیت در ورونا

ازدواج در خانه ژولیت

داستان عاشقانه رومئو و ژولیت آن‌قدر شهرت جهانی دارد که بسیاری از زوج‌های عاشق، دوست دارند جشن ازدواج خود را در خانه ژولیت در ورونا برگزار کنند. چندسالی است که مردم این اجازه را دارند که برای چند ساعت مراسم ازدواج، از این خانه استفاده کنند. بسیاری از زوج‌های جوان، در بالکن معروف خانه ژولیت در ورونا مراسم ازدواج خود را برگزار می‌کنند. جایی که رومئو، اولین بار عشق ابدی خود را به ژولیت ابراز کرد.

جمع‌بندی

خانه ژولیت در ورونا نماد اصلی این شهر است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این مکان، به‌عنوان زیارتگاه عاشقان هم شناخته می‌شود. این خانه، از سه‌شنبه‌ها تا یکشنبه‌ها از ساعت 8:30 صبح تا 7:30 عصر برای بازدید عموم باز است. برای بازدید از حیاط آن، نیازی به پرداخت پول ندارید اما اگر قصد ورود به داخل خانه را دارید، باید هزینه‌ای پرداخت کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به ایتالیا سفر کردید، خانه ژولیت در ورونا را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.