ژیوارنامه

صخره معلق در نروژ | یک جاذبه خاص و دیدنی

صخره معلق در نروژ

کجراگبولتن( Kjeragbolten) تخته سنگی در کوه کجراگ در شهرداری سندنس در شهرستان روگلاند نروژ است.  این صخره یک رسوب یخچالی 5 متر مکعبی است که در شکاف کوه قرار دارد.  این یک مکان محبوب گردشگری است و بدون هیچ گونه تجهیزات کوهنوردی خاص قابل دسترسی است.

 با این حال این صخره، بالای یک دره عمیق 984 متری (3،228 فوت) معلق است. این صخره در جنوب غربی دهکده لیسبوتن،   درست در جنوب لیسبوفوردن قرار دارد.

مدتهاست کجراگبولتن که در مسیرهای پیاده روی کجراگ به عنوان یک صحنه مشهور عکاسی شناخته شده است. این صخره  معلق در 2006 Where the Hell is Matt وجود دارد. جایی که مسافر مت هاردینگ در بالای صخره معلق و خطرناک رقصید.

به دلیل محبوبیت بسیار زیاد، صف های طولانی معمولاً با افرادی تشکیل می شود که می خواهند از این صخره معلق عکس بگیرند.

زمان انتظار برای عکاسی برای هر فرد می تواند از چند دقیقه تا بیش از یک ساعت باشد، به خصوص هنگامی که کشتی های تفریحی در Stavanger وجود دارد.

تاریخچه صخره معلق در نروژ

صخره معلق کجراگبولتن یک نتیجه غیرمعمول از یک روند زمین شناسی معمول است. این صخره معلق به ابعاد پنج متر مکعب در آخرین دوره یخبندان، که در حدود 50.000 سال قبل از میلاد تخمین زده شد، نهشته شده است.

در روند متناوب ذوب شدن یخچال نروژی و طغیان دره ها، این صخره در بین دو  کوه سنگی گرفتار شد که هزاره های زیادی بعداً آن را به یک جاذبه اصلی گردشگری ارتقا دادند.

این صخره، معلق در بالای شکافی یه  عمق یک کیلومتر، یک مکان اغوا کننده برای گرفتن عکس و نشادن دهنده جسارت شما است.

صخره معلق در نروژ

پیاده روی در کجراگ

کجراگ 1084 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و بلندترین قله Lysefjord و محل تخته سنگ معروف کجراگ است! فلات کوهستان نیز در بین پرشگران پایه و کوهنوردان بسیار محبوب است. کجراگ یک مقصد پیاده روی فصلی است.

قبل از اینکه جاده شهرستان بین Sirdal و Lysebotn حدود اواسط ماه مه باز شود، کجراگ پذیرای گردشگران در اقصی نقاط جهان است. در فصل های سرد سال، برف در کجراگ بسیار عمیق است و اسکی یا کفش برفی لازم است.

طول پیاده روی تا کجراگ حدود 11 کیلومتر است و سفر رفت و برگشت به آن  6 تا 10 ساعت طول می کشد. قبل از حرکت در این کوهپیمایی کوهستانی که 800 متر ارتفاع دارد، باید از نظر جسمی خوب باشید.

در بعضی از مکان ها، باید خودتان را بالا بکشید و به کمک سیمها به پایین بلغزانید، بنابراین حتی برای کوهنوردان باتجربه یک پیاده روی طاقت فرسا است. عملیات نجات هر ساله توسط کوهنوردان در کجراگ انجام می شود.

برای اطمینان از اینکه یکی از آنها نخواهید بود، خود را به طور صحیح برای پیاده روی آماده کنید و اگر یک کوهنورد باتجربه  و حرفه ای نیستید به پیاده روی هدایت شده بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.