ژیوارنامه

معرفی کلاگنفورت | جاذبه‌های این شهر در انتظار مسافران اتریش

معرفی شهر کلاگنفورت اتریش

آشنایی با شهر کلاگنفورت اتریش

کلاگنفورت ششمین شهر بزرگ اتریش ، مرکز استان کارینتیا ، شهر تفریح و فرهنگ می باشد که در قسمت جنوبی این کشور و نزدیک رود گلان ک دریاچه وورترزی واقع شده است .

در واقع این شهر مجاور دریاچه ، جواهری است که گنجینه های فرهنگی و کوه های مجاور آن باعث شده که مقصدی شگفت انگیز برای مسافران به حساب آید.

آب و هوای کلاگنفورت

آب و هوای این شهر مدیترانه ای است و بهارهای آن معتدل و زمستان هایش آفتابی است.

گرمترین ماه سال در کلاگنفورت ، جولای همراه با رطوبت زیاد و بارش باران و سردترین ماه های سال ژانویه و دسامبر می باشد .

در طول پاییز و زمستان مقداری مه در هوای شهر مشاهده می شود.

معرفی شهر کلاگنفورت اتریش

فرهنگ در کلاگنفورت

در این شهر ، خانه تئاتر اپرای مدنی ، ارکستر سمفونیک حرفه ای ، هنرستان های دولتی و سالن کنسرت ساخته شده است و همچنین موسسات ادبی مثل خانه رابرت موسیل ، گالری های خصوصی و خانه هنرمندان در این منطقه یافت می شود.

در کلاگنفورت موسسه های معروف و خوبی برای ادامه تحصیل مثل دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا، کالج های آموزش ابتدایی و متوسطه ، موسسات آموزش عمومی و حرفه ای قرار دارند .

چندین انجمن سیاسی و فرهنگی اسلوونی کارینتیان در این شهر هستند که قدیمی ترین انتشارات اسلوونی ، انجمن هرماگوراس می باشد .

کلاگنفورت با داشتن کوه های شمالی و جنوبی ، مجموعه ای از قلعه ها و خانه های باشکوه و پارک های گوناگون محل بسیاری محبوبی برای تعطیلات است و در تابستان بسیاری از جشنواره های قدیمی در این منطقه برپا می گردد.

فرودگاه این شهر بین المللی است و با استراحتگاه های خارج از کشور و بعضی از کشورهای مهم اروپا ارتباط دارد .

معرفی کلاگنفورت اتریش

جاذبه های گردشگری کلاگنفورت

۱_کلیسای زیارتی ماریاسال که بر روی تپه ای در شمال شهر است و معماری آن در نیمه اول قرن پانزدهم به سبک گوتیک بود و بعدها در دوره رنسانس به سبک باروک ترمیم گردید . در هنگام بازدید از این کلیسا ، تخت دوکال باستانی را نیز مشاهده کنید .

۲_در غرب کلاگنفورت ، شهری بسیار کوچک شامل مدل های ساختمان های معروف دنیا ، برج لندن ، مجسمه آزادی ، نمونه ای از پرتاب شاتل فضایی ناسا و بسیاری از چیزهای جالب دیگر به نام مینی موندوس ساخته شده است .

۳_باغ وحش خزندگان هاپ با بیشتر از هزار موجود زنده بزرگترین باغ وحش این منطقه است و مکانی جذاب برای وقت گذرانی می باشد .
در اینجا حیوانات نادر و جذابی مثل تمساح ، لاک پشت ، ایگوانا ، ماهی پیرانا و مار زنگی و حشرات مختلف نگهداری می شوند و یک آکواریوم بزرگ با گونه های مختلف ماهی و باغی با ماکت های دایناسورها وجود دارد .

۴_مجموعه های غنی شهر درباره هنر ، زندگی و تاریخ طبیعی در موزه منطقه ای کارینتیا و همچنین یک مدل قدیمی از کلاگنفورت و یک مجموعه قرون وسطایی در اینجا به چشم می خورد.

۵_قدم زدن در کنار دریاچه وورترزی بسیار روز دلپذیری را برای شما رقم خواهد زد و این دریاچه به داشتن آبهای فیروزه ای گرم و تمیز کارائیب شهرت دارد . این منطقه در تابستان بسیار مورد توجه آفتابگیرها ، علاقمندان به قایقرانی و ماهیگیران قرار می گیرد و در زمستان برای اسکی سواری مناسب است .

کلاگنفورت اتریش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.