مجله فرانسه

لادفانس | بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی در قلب شهر پاریس برای تاجران و گردشگران

لادفانس

محله‌ی لادفانس La Défense، بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی اروپا می‌باشد که دارای سه کمان به نام‌های Courbevoie، Puteaux و Nanterre است. این منطقه تجاری، عمدتاً توسط برج‌ها، مقرها و ادارات احاطه‌شده است و بلندترین و نمادین‌ترین برج‌های فرانسه مانند Coeur Défense، EDF، Granite، First را در خود جای‌داده است. در مرکز این چشم‌انداز مدرن، 60 اثر هنری زیبا وجود دارد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به “رقص” شلومو سلینجر، مجموعه‌ای از 35 کارخانه حکاکی اشاره کرد که در مساحت 3600 مترمربع از میدان چارلز دوگل (Lower Esplanade) واقع‌شده‌اند. برای بازدید از این منطقه گردشگری تجاری می توانید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

آثار بزرگ موجود در محله‌ی لادفانس

“عنکبوت سرخ” الکساندر کالدر، مجسمه‌ای به ارتفاع 15 متر است که در نزدیکی برج اصلی قرار دارد. “چشمه یادبود” Yaacov Agam؛ “شخصیت‌های فوق‌العاده” اثر خوان میرو؛ مجموعه سیگنال‌های معمایی “حوض تاکیس” در این منطقه می‌باشند. “دودکش” ریموند مورتتی به ارتفاع 32 متر که از صدها لوله رنگی تشکیل‌شده است، “انگشت شست” اثر سزار بالداچینی، همه این‌ها جز آثار هنری لادفانس هستند. این منطقه دارای دو ایستگاه مترو، مرکز خرید “Les Quatre Temps” و کلیسای مدرن نوتردام د پنتیکات است.

بزرگ‌ترین منطقه گردشگری در پاریس

بزرگ‌ترین منطقه گردشگری در پاریس

لادفانس بزرگ‌ترین منطقه گردشگری در پاریس

بنای اصلی منطقه، گراند آرک بسیار دیدنی است، شاهکاری که در سال 1989 توسط معماران یوهان-اوتو فون اسپرکلسن و پل آندرهو خلق شد. در La Défense در هرزمانی می‌توانید از بازار کریسمس، پیست یخی و جشنواره جاز لادفانس که برای اکثر مردم لذت‌بخش است دیدن کنید. La Défense از 25 سپتامبر 2019 به‌عنوان منطقه بین‌المللی گردشگری فرانسه در نظر گرفته شد.

لادفانس

لادفانس

نام لادفانس از مجسمه La Défense de Paris توسط لوئیس ارنست باریاس گرفته‌شده است که در سال 1883 به یاد سربازانی که در جنگ فرانسه و پروس از پاریس دفاع کرده بودند، ساخته شد.

اولین نسل از آسمان‌خراش‌هایی که در محله La Défense ساخته شدند

در سپتامبر 1958، یک ساختمان عمومی برای بنای ساختمان‌های La Défense (EPAD) ساخته شد و به ترتیب جایگزین کارخانه‌های شهر، خانه‌های کوچک و حتی چند مزرعه شد. همچنین مرکز صنایع و فناوری‌های جدید (CNIT) در آن زمان ساخته شد و اولین بار در سال 1958 مورداستفاده قرار گرفت. این آسمان‌خراش‌ها (نسل اول) همه ازنظر ظاهر بسیار شبیه به یکدیگر بودند و همه آن‌ها 100 متر ارتفاع داشتند. در سال 1966، برج نوبل اولین آسمان‌خراش اداری بود که در این منطقه ساخته شد. در سال 1970، خط RER خط A از La Défense به Étoile افتتاح شد. بعدها در سال 1974، قرارداد یک قطار هواناو سریع Défense-Cergy امضا شد اما بعد از زمان کوتاهی این قرارداد متوقف شد.

لادفانس

لادفانس

در اوایل دهه 1970، به دلیل به تقاضای زیاد، نسل دوم ساختن‌های لادفانس ساخته شدند، اما بحران اقتصادی در سال 1973 باعث شد که تقریباً تمام ساخت‌وسازها در این منطقه متوقف شود. کمی بعد نسل سوم برج‌ها در اوایل دهه 1980 ساخته شد. بزرگ‌ترین مرکز خرید اروپا در آن زمان Quatre Temps بود که در سال 1981 ایجاد شد. در همان دوره، هتل‌های زیبایی در این منطقه احداث شدند، CNIT بازسازی شد و در سال 1992، خط 1 مترو پاریس به La Défense راه‌اندازی شد که این منطقه را برای بیشتر شهرها به‌راحتی در دسترس قرار داد.

کنسرت ژان میشل ژار در روز باستیل که در محله La Défense برگزار شد

در روز باستیل 1990، آهنگساز الکترونیکی فرانسوی ژان میشل ژار کنسرت باشکوهی را در این محل ترتیب داد و از Grande Arche و سه برج منطقه به‌عنوان پرده‌های نمایشی استفاده کرد و یک صحنه هرمی در بالای جاده ساخت. این کنسرت رایگان بود و با عنوان ساده Paris la Defense برگزار شد که دو میلیون تماشاگر را به خود جلب کرد. بعد از ژان میشل ژار، دی جی ساش آلمانی! و خواننده La Trec در La Défense کلیپ ویدیویی آهنگ خود را در سال 1997 را در این ساختند.

کنسرت ژان میشل ژار در روز باستیل

کنسرت ژان میشل ژار در روز باستیل

شرکت‌های مهمی که مقر آن‌ها در La Défense است شامل Neuf Cegetel، Société Générale، Total، Aventis، Areva و Arcelor هستند. بلندترین آسمان‌خراش لادفانس AXA می‌باشد که در سال 1974 ساخته شد. ارتفاع آن 231 متر می‌باشد و با داشتن 50 طبقه، بلندترین ساختمان مسکونی در منطقه پاریس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.