مجله اسپانیا

تاریخچه­ موزه ملی باستان ­شناسی مادرید

هر آنچه که لازم است راجع به موزه باستان¬شناسی مادرید بدانید

موزه ملی باستان شناسی مادرید اسپانیا، در منطقه امباجادورس Embajadores مادرید در خیابان سرانو کنار پلازا کولون واقع در میدان کلمبوس قرارگرفته است و غنی از نمایشگاه­های اسپانیایی از تاریخ دوران قبل از میلاد تا رنسانس و فراتر از آن است که در سال 1867 توسط حکم سلطنتی ایزابلای دوم به عنوان سرمایه­ گذار آن، جهت حفاظت از آثار تاریخی اقوام گذشته تا عصر حاضر تأسیس شد که شامل همه دوره ­ها و سبک­ ها از جمله سارکوفاجی­ ها و مومیایی­ های مصری، مجموعه ­های هنری سکه شناسی، زیست شناسی، باستان شناسی و باستان­شناسی عرب، قوم نگاری و مجموعه­ های زیبا و تزئینی پادشاهان اسپانیا است و در سال 1895 افتتاح گردید شما با شرکت در تور اسپانیا می‌توانید از این موزه‌ی بی‌نظیر دیدن نمائید.

این موزه شامل ثروتی غنی از هنر مذهبی است. بسیاری از نمایشگاه­ ها از کلیساها و صومعه­ ها حذف شده ­اند ولی بسیاری از آثار باستانی مقدس هنوز وجود دارند. یکی از محبوب­ترین نمایشگاه ­ها، یک اثر زیر زمینی از نقاشی­ های غار تاریخی است در آلتامیرا، کانابریا در شمال اسپانیا که در سال 1868 کشف شده است. به دلایل حفاظتی، دسترسی به اصل آن بسیار محدود است. نقاشی­ هایی مانند بیسون، اسب­ ها و گرازها.

 

هر آنچه که لازم است راجع به موزه باستان¬شناسی مادرید بدانید میراث فرهنگی اسپانیا که قبلا به سازمان ­های مختلف تقسیم شده بود، در زمانی که موزه افتتاح شد، به یک سازمان تبدیل گردید. طی سال های 2008 تا 2014، وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش 65 میلیون یورو صرف نمودند تا موزه را به طور کامل بازسازی کنند. نتایج بسیار مثبتی که از زمان باز شدن آن به دست آمد افزایش تعداد بازدیدکنندگانی است که تقریباً سه برابر شده ­اند. نقش اصلی موزه بازسازی شده، بُعد باستان­ شناسی آن است و نه هنر تزئینی ­اش.

نمایشگاه گوشت مادرید Meat Attraction

در مورد ساختمان موزه­ باستان ­شناسی بیشتر بدانیم

این موزه در ساختمانی نئوکلاسیک قرار دارد که در طبقه بالای آن نیز کتابخانه ملی قرار گرفته است و فضایی مشترک برای یادگیری و لذت بردن از مجموعه ­های عالی باستان­ شناسی اسپانیایی را فراهم آورده است. این کتابخانه متخصص در نشریات علمی هنر، تاریخ، باستان­شناسی و موزه­ شناسی است. یکی از گنجینه­ های بسیار ارزشمند آن، لست لیدی اِلچه است. مجموعه­ ای در ساختمان نمادین موزه ملی باستان شناسی، در قلب مادرید، که سفری را در طول تاریخ ارائه می ­دهد و نشان دهنده حفاری­ های زیادی است که در سرتاسر اسپانیا صورت گرفته و تنوع اقوام و فرهنگ­ها در اسپانیا از ماقبل تاریخ تا قرن 19 (دوران باروک) و آثار با ارزشی همچون سرامیک مودجار، سکه­ ها و مدال­ ها از همه زمان ­ها را به نمایش گذاشته است. همچنین مجموعه­ های مختلفی از خارج از اسپانیا، به ویژه از یونان باستان، از دو شهر بزرگ به ویژه از مگنا گراسیا، تعداد کمی از مصر باستان و چند قطعه هم از خاور نزدیک آورده شده است.

 

هر آنچه که لازم است راجع به موزه باستان¬شناسی مادرید بدانید
بانوی اِلکس اثر برجسته­ موزه اصلی به زبان اسپانیایی است که با اخذ ویزای توریستی اسپانیا و رفتن به این کشور از این اثر که مجسمه یک زن ایبری از قرن پنجم پیش از میلاد مسیح می­‌باشد ، دیدن کنید. سرلباسش دقیقاً  به پیروی از مانتیلاها و شانه­ های مویش از نوع سنتی اسپانیایی است. مجموعه ­ای از تاج­ های عجیب ویسگوتیک در سال 1859 کشف شد و به قرن هشتم مربوط شده است. یک قفسه زیبا از کاخ پالنسیا از قرن چهاردهم، همچنین گلدان یونانی، موزاییک ­های رومی و نمایشگاه­ های مختلف از ایبیزا، پاستوم و رم، و از جمله مجسمه­ های تیبریوس نیز وجود دارند. مجموعه ­های دیگر شامل لوستر اسپانیایی رنسانس، گلدان تلاورا، ظروف چینی رتیرو و برخی از ظروف شیشه­ ای متعلق به قرن 16 و 17 نیز در معرض دید قرار دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.