ژیوارنامه

وسایل افسانه‌ای سفر | از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

سفرهای افسانه‌ای، در دنیای افسانه از چه وسایلی برای جا‌به‌جایی استفاده می‌شود؟

ما در جهان امروز از وسایلی برای سفر استفاده می‌کنیم که در همین 200 سال پیش جز وسایل رویایی و افسانه‌ای به حساب ‌می‌آمدند.

اما در همین زمانه وسایلی وجود دارند که هنوز برای ما رویایی و به دور از دسترس است، وسایلی که شاید در آینده واقعیتی قابل لمس باشند.

بیایید کمی در دنیای داستان و افسانه سفر کنیم و چندین وسیله سفر را در داستان‌ها بررسی کنیم.

  1. غول چراغ جادو

بله غول چراغ جادو در افسانه علاالدین تنها آرزوها را برآورده نمی‌کند، علاالدین بر بالای دوش این غول به سرزمین‌های مختلف نیز سفر می‌کند.

  1. اسب‌ بالدار

اسب اولین وسیله نقلیه‌ای بود که انسان از آن برای جابه‌جایی استفاده می‌کرد، اما اسب، آرزوی دیرینه انسان یعنی پرواز را برآورده نمی‌ساخت. قوه تخیل انسان به کمک وی آمد.

 پگاسوس که در فارسی میانه پگاز نیز نامیده می‌شود، اسبی بالدار که در افسانه‌های یونانی پدرش پوسایدون خدای دریاها و مادرش مدوسا است. پگاسوس ساکن المپ بارگاه خدایان یونانی است و در بسیاری از قصه‌ها به کمک افراد مختلف برای سفرهایشان آمده است.

  1. قالیچه پرنده

یکی از وسایل پرواز در دنیای افسانه قالیچه پرنده است، قالیچه‌ای زربافت که از آن برای سفر بر فراز اقیانوس‌ها استفاده می‌شد.

  1. جارو پرنده

جارو پرنده مرکب مورد استفاده جادوگران است و در داستان‌ها جادوگران زیادی از آن استفاده نموده‌اند، هری پاتر شخصیت محبوب قصه‌های جی.کی رولینگ یکی از بهترین جاروهای پرنده را استفاده می‌کند.

  1. ققنوس

ققنوس پرنده‌ای زاده خاکستر خویش است، از این پرنده در چندین قصه جهت پرواز استفاده شده است، که در فیلم ماجراهای اسپایدرویک می‌توان به موردی از آن اشاره نمود.

  1. کشتی پرنده

کشتی پرنده در بسیاری قصه‌ها حضور پررنگی دارد و شاید یکی از معروف‌ترین آن‌ها کشتی کاپیتان هوک در داستان پیترپن باشد.

در سریال انیمیشنی یوگی و دوستان نیز کشتی پرنده وسیله مورد استفاده شخصیت‌های اصلی قصه است.

  1. ماشین زمان

سفر در زمان نیز همچون پرواز یکی از آرزوهای بزرگ انسان در طول تاریخ بوده است. داستان‌های زیادی در مورد سفر با ماشین زمان تاکنون به رشته تحریر درآمده‌اند. موفق‌ترین آن‌ها در این اواخر سریال تاریکی یا DARK است.

کسی چه می‌داند شاید در آینده‌ای نزدیک انسان توانایی شکست زمان، قدرتمندترین جنگجوی جهان را داشته باشد و افراد  سفر در تاریخ را نه در کتاب‌ها بلکه با رفتن به قلب آن تجربه نمایند. تصور کنید به هنگام تاجگذاری شاهان در اروپا و یا  در زمان برگزاری جشن‌ها و کارناوال‌ها شما نیز در آنجا حضور داشته باشید.

  1. فضاپیمای مریخ نورد یا کهکشان نورد

تا این لحظه که این مقاله به رشته تحریر در می‌آید، انسان تنها توانایی سفر به ماه را داشته است. ناگفته نماند که این سفرها نیز توسط انسان‌هایی با شرایط و تخصص خاص مقدور می باشد.

داستان‌ها و قصه‌های فراوانی در مورد سفر به جهان‌های دیگر تا به حال نقل شده است، داستان‌هایی از ملاقات و یا حتی جنگ با موجودات فضایی، و یا حتی داستان‌هایی در مورد کشف جهان‌هایی با شرایط جوی زمین.

سری داستان‌های جنگ ستارگان ساخته جورج لوکاس یکی از مشهورترین این داستان‌هاست، که تاکنون قسمت‌های مختلفی از آن ساخته و به نمایش درآمده است.

سفر به فضا هر روز به رویایی دست‌یافتنی‌تر تبدیل می‌شود، با ورود افرادی همچون ایلان ماسک و شرکت تسلا به این صنعت قطعا روزی فرا خواهد رسید که شرکت‌ و آژانس‌های گردشگری در حال فروش بلیط به مسافران برای سفر به دنیاهای ناشناخته باشند.

سفر تجربه‌ای بسیار غنی است که با هیچ روش دیگری نمی‌توان آن را جایگزین کرد، شما نیز اگر آرزوی کسب تجربه‌های خاص و ناب را دارید با ما در ژیوار تماس بگیرید.

آژانس گردشگری ژیوار مفتخر است سفری رویایی را در واقعیت برایتان به ارمغان آورد.

سپاس که همراه ما در این مقاله بودید، ما را از نظراتتان بی‌بهره نگذارید.

1 نظر در “وسایل افسانه‌ای سفر | از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

  1. مطالب ژیوارنامه همیشه آموزنده و جالب هستند. بسیار لذت بردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.