مجله فرانسه

لیست موزه‎‌های رایگان پاریس برای توریست‌ها

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

در این مقاله قصد داریم 9 مورد از موزه‌های شهر پاریس را که به‌ طور رایگان در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند، معرفی کنیم. در موزه‌‌های رایگان شهر پاریس آثاری در زمینه‌های مختلف هنری، مربوط به قرن‌های مختلف نگهداری می‌شوند. نقاشی‌ها، طراحی‌ها، اشیاء عتیقه، کتاب‌ها و… آثاری هستند که در این موزه‌ها به نمایش درآمده‌اند. این مقاله را در سفر با تور پاریس به یاد بیاورید.

موزه کارناوالت‌ Musée Carnavalet

موزه‎ کارناوالت یکی از موزه‌‌های رایگان شهر پاریس پایتخت فرانسه می‌باشد که در سال 1880 میلادی ساخته شد. این موزه بعد از چهار سال بازسازی در تاریخ 29 می 2021 دوباره شروع به کار کرد. موزه‎ کارناوالت دارای بیش از 610 هزار اشیای نادر از روزگار باستان تا قرن بیستم می‌باشد. ورود به مجموعه دائمی این موزه رایگان است ولی برای نمایش‌های موقتی باید هزینه پرداخت شود. کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس را هم از دست ندهید.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه پتیت پالاس‌ Petit Palais

موزه‌ پتیت پالاس محیط شگفت‌انگیزی از مجموعه‌های هنرهای زیبا‌ی پاریس می‌باشد. در این موزه اشیائی از هنرهای باستانی تا قرن 19 نگهداری می‌شوند. ساختمان موزه پتیت پالاس در سال 1900 میلادی برای نگهداری آثار هنری نمایشگاه جهانی پاریس ساخته‌شد، سپس در سال 1902 میلادی تبدیل به موزه گردید. موزه پتیت پالاس نیز از موزه‌‌های رایگان شهر پاریس می‌باشد که برای مجموعه‌های دائمی آن نیاز به پرداخت هزینه نیست.پیشنهاد می‌کنیم که از  گالری لافایت، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای در قلب شهر پاریس که از جاذبه‌های برتر توریستی پاریس است.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه‌ سرنوچی‌ Musée Cernuschi

موزه‌ سرنوچی یکی دیگر از موزه‌‌های رایگان شهر پاریس است که میزبان 5000 مورد از آثار هنری آسیایی می‌باشد. این آثار در قرن 19 توسط “هنری سرنوچی” خریداری شد. با بازدید از این موزه می‌توانید در طول تاریخ چین، ژاپن، کره و ویتنام از عصر حجر جدید یا نوسنگی سیر کنید. روستای برسی در پاریس | پیشرفته ترین و مدرن ترین منطقه در شهر پاریس این مقاله را مطالعه کنید.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه هنرهای مدرن‌Musée d’Art Moderne de Paris

موزه‌ هنرهای مدرن از دیگر موزه‌‌های رایگان شهر پاریس می‌باشد که داستان خلق هنر در قرن بیستم را بازگو می‌کند. این موزه شامل 8000 قطعه‌ی هنری از انواع مختلف حوزه‌های هنری است. از نقاشی‌هایی که اساس آن‌ها کج کردن اشکال می‌باشد تا انواع هنرهای معاصر را در این موزه می‌توانید ببینید. موزه‌ هنرهای مدرن در ژوئن 2013 بازسازی شد تا بر زیبایی ساختمان آن افزوده شود. مانند موزه‌های قبلی، دسترسی به مجموعه دائمی این موزه نیز رایگان و بدون رزرو امکان‌پذیر است.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه‌ بوردل Musée Bourdelle  

موزه‌ بوردل در محل زندگی هنرمند برجسته “آنتوان بوردل” واقع‌شده است. ساختمان این موزه توسط همسر و دختر وی برای نمایش آثار هنری او اعطا گردید. بیش از 2000 نقاشی، مجسمه و طراحی‌هایی که توسط آنتوان بوردل خلق شده‌اند، در این موزه به نمایش درآمده‌اند. موزه‌ بوردل نیز از موزه‌‌های رایگان شهر پاریس است که پذیرش در آن بدون محدویت صورت می‌گیرد.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه زندگی رمانتیک ‌ Musée de la Vie Romantique

موزه زندگی رمانتیک یکی دیگر از موزه ‌های رایگان شهر پاریس می‌باشد که در محله مون‌مارتر واقع‌شده است. هدف از برپایی این موزه، بازسازی منطقه رمانتیک قرن 19 با تمرکز بر هنرمندان این منطقه همچون “جرج سند” و “فردیک شوپن” بود. در این موزه، آثار هنری در مکانی جذاب همراه با اتاق صرف چای و باغ مخفی قرار گرفته‌اند. دسترسی به مجموعه‌های دائمی این موزه برخلاف مجموعه‌های موقتی، کاملا رایگان است.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه‌ کنیاک-جی Musée Cognac-Jay

نام موزه کنیاک-جی از نام زوجی به همین نام، گرفته‌ شده و از موزه‌های رایگان شهر پاریس است. این زوج از علاقمندان به هنر بودند. در واقع، در یک عمارت خصوصی مجموعه‌های‌ این زوج که شامل 1200 مورد از آثار قرن 18 می‌باشد، در معرض دید عموم قرار گرفته است. این آثار نظر این زوج زیبا را به خود جلب کردند و در مجموعه‌ آن‌ها قرار گرفتند. در موزه کوچک کنیاک-جی آثار هنرمندانی چون “فراگونار” و “واتو” هم قرار دارند.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه‌ Maison de Balzac

در قلب روستای پیشین “پسی”، خانه‌ی نویسنده‌ای به نام “بالزاک” به موزه‌ای برای نمایش آثارش تبدیل‌شده است. آثار نسخه‌ اصلی این نویسنده، شامل کتاب‌های خطی و کتاب‌های مصور که مربوط به قرن 19 می‌باشند، در این موزه به نمایش درآمده‌اند. این خانه یکی از موزه‌های رایگان شهر پاریس می‌باشد که به‌عنوان یک خاطره در معرض دید عموم قرارگرفته است.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

موزه‌ Musée Curie

این موزه از دیگر موزه‌های رایگان شهر پاریس می‌باشد که در مکان زندگی شیمی‌دان معروفی به نام “ماری کوری” واقع‌شده است. وی در این ساختمان حدود یک قرن پیش روی خاصیت رادیواکتیوی عناصر کار می‌کرد. در این موزه می‌توانید از دفتر کار او و آزمایشگاهی که در آن تدریس می‌کرد، بازدید کنید. این موزه چندین تور آموزشی نیز ارائه می‌کند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

لیست موزه ‌های رایگان شهر پاریس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.