ژیوارنامه

لیست داروهای غیر مجاز در سفر به اروپا

در این مقاله، قصد داریم لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا را بررسی کنیم. سفرهای هوایی با سفرهای زمینی فرق دارند. در سفرهای هوایی، با محدودیت‌های سخت‌تر و بسیار حساس‌تری مواجه خواهید شد که باید از قبل از آن‌ها اطلاع داشته باشید. بهتر است قبل از سفر، لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا را بدانید و از حمل این داروها خودداری کنید.

پکیج کامل تورهای اروپا را در اینجا مشاهده کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که اگر هر یک از موارد زیر را در فرودگاه یا در طول سفر به همراه داشته باشید، عواقب تلخی در انتظار شما خواهد بود. ممکن است مسئولان مربوطه، شما را از ادامه سفر منع کرده و به کشور خود برگردانند. به‌این‌ترتیب، خاطره تلخی از سفر به اروپا در ذهن شما ماندگار خواهد شد. بنابراین به لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا توجه کافی داشته باشید.

نکته دیگری که هنگام حمل دارو باید به آن توجه کنید، این است که دارو به‌تنهایی در سفرهای اروپایی جرم محسوب نمی‌شود. اما برخی قوانین برای حمل انواع دارو به خارج از کشور وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید. ممکن است برخی داروها در ایران هیچ‌گونه جرمی نداشته باشند اما شرایط در کشورهای اروپایی کاملاً متفاوت است. به  همین دلیل هم باید از لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا اطلاعات کافی داشته باشید تا در سفر خود به مشکلی برنخورید.

راهنمای دریافت ویزای شینگن را در اینجا مطالعه کنید.

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

داروی خوا‌ب‌آور

يكي از داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا درحال‌حاضر، داروهاي خواب‌آور مي‌باشد. در عصر حاضر، افراد زیادی برای اینکه خواب راحتی داشته باشند، از داروهای خواب‌آور استفاده می‌کنند. ممکن است برخی افراد بخواهند در طول پرواز خود، استراحت کرده و بخوابند. این افراد قرص‌های خواب‌‌آور را با خود به هواپيما برده و از آن استفاده مي‌كنند. اگر شما هم از اين موارد هستيد، مي‌توانيد قبل از سوار شدن به هواپيما قرص را استفاده كرده و بعد سوار هواپيما شويد. 58 مورد جالب از اروپا | جذاب و خواندنی

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

داروهاي روان‌گردان

يكي از مهم‌ترين داروها در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا داروهاي روان‌گردان مي‌باشد. استفاده وحمل اين داروها در اروپا كاملاً ممنوع است و شما بايد از حمل اين داروها جداً خودداري نماييد. كشورهاي اروپايي براي حمل اين نوع داروها بسيار سخت‌گيرانه عمل مي‌كنند. بهتر است بدانيد كه اگر اين مورد از لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا را با خود حمل كنيد، مجرم شناخته شده و حتي بايد مقداري جريمه نقدي هم پرداخت كنيد. به‌علاوه، در برخي موارد حتي جرم اين كار، زندان هم مي‌باشد. بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

استامينوفن كدئين

استامينوفن كدئين، يكي ديگر از موارد لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا مي‌باشد. شايد خنده‌دار به‌نظر بيايد كه همه ما به‌راحتي مي‌توانيم در ايران اين قرص را خريداري نماييم اما از حمل آن در كشورهاي اروپايي منع مي‌شويم. تنها نكته مثبتي كه درمورد اين دارو وجود دارد، اين است كه حمل اين دارو در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا مشمول جريمه نقدي نمي‌شود.

قرص يا آمپول مورفين

سومين مورد از لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا قرص يا حتي آمپول مورفين مي‌باشد. همان‌طور كه مي‌دانيد، دريافت مورفين حتي در ايران هم سخت‌گيرانه است و بايد حتماً نسخه پزشك داشته باشيد. اين قانون درباره اين دارو در كشورهاي اروپايي هم صادق است. اگر بنا به دستور پزشك مجبور باشيد آمپول مورفين را در خود هواپيما اسفاده كنيد، باید از قبل با مسئولان مربوطه هماهنگ كنيد.

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

قرص متادون

يكي از بارزترين داروها در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا و حتي در ايران، قرص متادون است. متادون يك قرص اعتيادآور است كه دريافت آن بدون نسخه پزشك، حتي در ايران هم كاملاً ممنوع مي‌باشد. اگر شما اين دارو را در سفر خود به اروپا به‌همراه داشته باشيد، به پرداخت جريمه‌هاي نقدي محكوم مي‌شويد. حتي امكان دارد شما را به زندان هم محكوم كنند. بنابراين از حمل اين نوع دارو در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا اكيداً خودداري كنيد.

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

ديفنوكسيلات

يكي ديگر از داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا ديفنوكسیلات مي‌باشد. اين دارو، ضداسهال است و مسافران زيادي در طول پرواز به آن نياز پيدا خواهند كرد. اما باز هم يكي از داروهاي غيرمجاز است و نمي‌توان آن را وارد كشورهاي اروپايي كرد. اگر اين دارو در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا را با خود به همراه داشته باشيد، ممكن است اجازه سفر به شما ندهند.

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

تعداد زيادي دارو

به‌طوركلي، داروهاي زيادي وجود دارند كه در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا نيستند و مي‌توانيد به‌راحتي آن‌ها را با خود به كشورهاي اروپايي ببريد. اما نكته بسيار مهمي كه در اين رابطه بايد به آن توجه داشته باشيد، اين است كه شما نمي‌توانيد از يك داروي مجاز تعداد زيادي با خود حمل كنيد. اگر مقدار داروي بسيار زيادي (حتي داروي مجاز) در سفر به اروپا با خود حمل كنيد، اين‌طور به‌نظر مي‌رسد كه شما قصد قاچاق اين داروها را داشته‌ايد. به همين دليل بهتر است به اندازه نياز خود دارو را حمل كنيد.

لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا

جمع‌بندي

موارد زيادي در لیست داروهای غیرمجاز در سفر به اروپا وجود دارند كه نمي‌توانيم تمام آن‌ها را شرح دهيم. اما مهم‌ترين چيزي كه در حمل دارو اهميت دارد، اين است كه براي داشتن هر دارويي در سفرهاي اروپايي، بايد حتماً نسخه پزشك داشته باشيد. همچنين اگر در كشورهاي اروپايي نياز به دارو داشتيد، مي‌توانيد به‌راحتي داروهاي موردنياز خود را در داروخانه‌ها پيدا كنيد.

1 نظر در “لیست داروهای غیر مجاز در سفر به اروپا

  1. سهیلا احمدی گفت:

    بسیار عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید و خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.