دسته‌بندی نشده, ژیوارنامه

کرونا مانع از برگزاری نمایشگاه کتاب فرانسه 2020 شد

نمایشگاه کتاب فرانسه 2020 (livre paris) که قرار بود از تاریخ 4-1 فروردین ماه 1399 در پاریس برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا در فرانسه لغو شد.

ونسان مون تاین، رئیس اتحادیه ملی نشر فرانسه و رئیس نمایشگاه کتاب پاریس (livre paris)، در مصاحبه با لوموند از لغو برگزاری نمایشگاه کتاب پاریس به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد. این تصمیم بر اساس مصوبه دولت فرانسه گرفته‌ شده است. بر اساس مصوبه ابلاغی دولت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تمام اجتماعات بالای پنج ‌هزار نفر در فرانسه لغو شده است.

نمایشگاه کتاب فرانسه در سال 2019 بیش از 160000 بازدید کننده داشته است که 96% بازدیدکنندگان از این نمایشگاه رضایت داشته‌اند و بر اساس ثبت‌نام‌های صورت‌گرفته، قرار بود ۵۰ کشور نیز در این دوره از نمایشگاه حضور داشته باشند. هرساله یک کشور به عنوان مهمان دعوت می‌شود و کنفرانس‌های نمایشگاه بر مبنای این کشور ارائه می‌شوند که در سال 2020 کشور هند کانون توجه قرار خواهد گرفت.

LIVRE PARIS

نمایشگاه کتاب پاریس 2019

حتی مسابقه دو استقامت ۲۰۲۰ پاریس که قرار بود اول مارس مصادف با ۱۱ اسفند و با حضور ۴۴ هزار دونده برگزار شود، لغو شد. ویروس کرونا حتی باعث تعطیلی موزه لوور هم شده است. این موزه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است. همچنین دولت فرانسه دستور داده است که تمامی کنسرت ها در تمامی شهرهای فرانسه تا اطلاع ثانوی لغو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.