مجله فرانسه

المپیک 2024 | رودخانه سن میزبان مراسم افتتاحیه المپیک!

المپیک

احتمالا تا الان متوجه شده اید که بازی‌های المپیک 2024 قرار است که در شهر نور جهان، یعنی پاریس برگزار شود. سال 2024 برای پاریس یک سال هیجان انگیز و باشکوه است، به خاطر اینکه هم میزبان بازی‌های المپیک 2024 است و هم اینکه می‌تواند صدمین سال خود را جشن بگیرد.

حتما با خود فکر می‌کنید که دلیل برگزاری جشن چیست؟ دلیل برگزاری این جشن به خاطر این است که از آخرین سالی که پاریس میزبان بازی‌های المپیک بوده است، دقیقا 100 سال می‌گذرد.

آخرین سالی که پاریس میزبان بازی‌های المپیک بوده است، سال 1924 است. پس امسال در این رویداد باشکوه می‌تواند جشن ویژه‌ای برپا کند. در 9 فوریه 2016، آرم رسمی بازی‌های المپیک 2024 در طاق پیروزی ظاهر شد.

این المپیک برخلاف روال همیشگی‌اش، بر روی رود سن برگزار می‌شود نه در استادیوم!

برای سفر به کشور فرانسه، نگاهی به تور فرانسه ژیوار بیاندازید.

بازی‌های المپیک 2024 کجا برگزار می‌شود؟

پاریس به عنوان میزبان این بازی‌ها، قصد دارد این المپیک را به طور دیگری افتتاح کند و قصد دارد که افتتاحیه بازی‌های المپیک را روی رودخانه سن بگیرد! برگزارکنندگان، در حال برنامه ریزی برای رژه حدود 160 قایق در رود سن هستند. بازی‌های المپیک تابستانه در پایتخت فرانسه، پاریس، برای دوره زمانی 26 جولای تا 11 آگوست برنامه ریزی کرده‌اند.

جالب است بدانید که بازیکنان مشهور و به نام فرانسوی هم چون: Laura Flessel-Colovic(شمشیرباز)، Teddy Riner(جودوکار و ملقب به تدی گنده)، Emmeline Ndongue(بسکتبالیست)، و چند تن از بازیکنان مشهور دیگر دوره هم جمع شدند و اشتیاق وصف ناپذیر خود را، نسبت به برگزاری بازی های المپیک در پاریس اعلام کردند.

زین الدین زینال سفیر بازی‌های المپیک 2024

جالب است بدانید که بزرگترین اسطوره فوتبال جهان، زین الدین زینال، به عنوان سفیر بازی‌های المپیک 2024 برگزیده شده است. زین الدین زیدال به کریم بنزما، لورن بلان(مربی سابق پاری سن ژرمن) و همچنین تونی استانگوئت، پیوست تا تصویر برنامه‌های بازی های المپیک 2024 را دریافت کند.

در نهایت نزدیک به 60 کشور،  از برنامه بازی‌های المپیک پاریس حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

بازی‌های المپیک، شتاب دهنده سیاست‌های عمومی

هنگامی که کشور پاریس به عنوان میزبان بازی‌های المپیک 2024 برگزیده شد، به صورت خودکار وارد پروژه ” گراند پاریس” شد. وارد شدن پاریس به این پروژه باعث شد که ارتباط بیشتری بین پاریس و مناطق اطراف آن ایجاد شود. بسیاری از رویدادها در منطقه سنت دنیس برگزار خواهد شد. شما برای سفر به اروپا، به ویزای شینگن نیاز دارید.

هزینه بلیط شرکت در بازی‌های المپیک 2024 به عنوان تماشاچی

کشور پاریس در تعیین میزان هزینه بلیط برای تماشاچیان سیاست جالبی را انتخاب کرده است. این کشور هزینه بلیط برای بازی های المپیک را از پایین‌ترین قیمت یعنی 15 یورو و برای بازی‌های پار‌المپک از 10 یورو شروع کرده است.

با این حال این کشور به طور متوسط هزینه بلیط را حدود 102 دلار و هزینه بلیط افتتاحیه را نزدیک به 1741 دلار در نظر گرفته است. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

کمیته بازی‌های المپیک از اضافه شدن بازی‌های جدید به المپیک 2024 پاریس، خبر داد.

ورزش‌هایی چون اسکیت برد، کوه نوردی و موج سواری به لیست بازی‌های المپیک 2024 پاریس اضافه شده‌اند. ورزشکارانی که در این 3 حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانند در بازی‌های المپیک2024 خود را به چالش بکشند و یک رقابت شیرین و هیجان انگیز را برای اولین‌ بار در کشور پاریس، تجربه کنند.

المپیک 2024 یک استراتژی پایدار و میراث منحصر به فرد را توسعه می‌دهد.

پاریس 2024 میزبان پایدارترین بازی‌های تاریخ است. پاریس 2024 یک استراتژی پایدار و میراث منحصر به فرد را توسعه داده است که به طور کامل با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل که توسط WWF فرانسه، مرکز یونس و یونیسف فرانسه حمایت می‌شود، هماهنگ است. سه رکن آن ورزش در قلب جامعه، جامعه فراگیرتر و تعالی محیطی است.

مهم‌تر از همه، پاریس 2024 تلاش خواهد کرد تا اولین بازی‌هایی باشد که به طور کامل با توافقنامه آب و هوای پاریس هماهنگ است و میراث مثبتی در سطوح محلی و بین المللی و تأثیر مثبتی برای ورزش بر جای می‌گذارد.

این تعهد می‌تواند توسط سیاست حمل و نقل پاک پاریس 2024، که شامل موارد زیر است، حمایت شود:

  • 100 درصد تماشاگران با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا پیاده روی به مکان‌ها سفر می‌کنند.
  • دسترسی رایگان به سیستم حمل و نقل پاریس برای دارندگان بلیط بازی
  • یک ناوگان اتوبوس بدون آلایندگی در حال خدمت در طول بازی‌ها
  • شبکه ریلی با کارایی بالا که 85 درصد از شهرهای بزرگ فرانسه را در کمتر از چهار ساعت به پاریس متصل می‌کند، در حالی که پاریس را به بسیاری از پایتخت‌های بزرگ اروپایی متصل می‌کند.
بازی‌های المپیک 2024

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.