مجله فرانسه

بازی‌های المپیک 2024 در کجا برگزار می‌شوند؟

المپیک

احتمالا تا الان متوجه شده اید که بازی های المپیک 2024 قرار است که در شهر نور جهان، یعنی پاریس برگزار شود. سال 2024 برای پاریس یک سال هیجان انگیز و باشکوه است، به خاطر اینکه هم میزبان بازی های المپیک 2024 است و هم اینکه می تواند صدمین سال خود را جشن بگیرد.

حتما با خود فکر می کنید که دلیل برگزاری جشن چیست؟ دلیل برگزاری این جشن به خاطر این است که از آخرین سالی که پاریس میزبان بازی های المپیک بوده است، دقیقا 100 سال می گذرد.

آخرین سالی که پاریس میزبان بازی های المپیک بوده است، سال 1924 است. پس امسال در این رویداد باشکوه می تواند جشن ویژه ای برپا کند. در 9 فوریه 2016، آرم رسمی بازی های المپیک2024 در طاق پیروزی ظاهر شد.

برای سفر به این شهر فرانسه، نگاهی به تور فرانسه ژیوار بیاندازید.

بازی های المپیک 2024 کجا برگزار می شود؟

کمیته بازی های المپیک طی مراسمی اعلام کرده است که افتتاحیه رسمی بازی های المپیک 2024 در ورزشگاه استاد دوفرانس(stade de france) در 2آگوست، انجام می شود.

جالب است بدانید که بازیکنان مشهور و به نام فرانسوی هم چون: Laura Flessel-Colovic(شمشیرباز)، Teddy Riner(جودوکار و ملقب به تدی گنده)، Emmeline Ndongue(بسکتبالیست)، و چند تن از بازیکنان مشهور دیگر دوره هم جمع شدند و اشتیاق وصف ناپذیر خود را، نسبت به برگزاری بازی های المپیک در پاریس اعلام کردند.

زین الدین زینال سفیر بازی های المپیک 2024

جالب است بدانید که بزرگترین اسطوره ی فوتبال جهان، زین الدین زینال، به عنوان سفیر بازی های المپیک2024 برگزیده شده است. زین الدین زینال به کریم بنزما، لورن بلان(مربی سابق پاری سن ژرمن) و هم چنین تونی استانگوئت، پیوست تا تصویر برنامه های بازی های المپیک 2024 را دریافت کند.

در نهایت نزدیک به 60 کشور،  از برنامه بازی های المپیک پاریس حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

بازی های المپیک، شتاب دهنده ی سیاست های عمومی

هنگامی که کشورپاریس به عنوان میزبان بازی های المپیک2024 برگزیده شد، به صورت خودکار وارد پروژه ” گراند پاریس” شد. وارد شدن پاریس به این پروژه باعث شد که ارتباط بیشتری بین پاریس و مناطق اطراف آن ایجاد شود. بسیاری از رویدادها در منطقه سنت دنیس برگزار خواهد شد.

هزینه بلیط شرکت در بازی های المپیک 2024 به عنوان تماشاچی

کشور پاریس در تعیین میزان هزینه بلیط برای تماشاچیان سیاست جالبی را انتخاب کرده است. این کشور هزینه بلیط برای بازی های المپیک را از پایین ترین قیمت یعنی 15 یورو و برای بازی های پاراالمپک از 10 یورو شروع کرده است.

با این حال این کشور به طور متوسط هزینه بلیط را حدود 102 دلار و هزینه بلیط افتتاحیه را نزدیک به 1741 دلار در نظر گرفته است.

کمیته بازی های المپیک از اضافه شدن بازی های جدید به المپیک 2024 پاریس، خبر داد.

ورزش هایی چون اسکیت برد، کوه نوردی و موج سواری به لیست بازی های المپیک 2024پاریس اضافه شده اند. علاقه مندانی که در این 3 حوزه فعالیت می کنند می توانند در بازی های المپیک2024 خود را به چالش بکشند و یک رقابت شیرین و هیجان انگیز را برای اولین بار در کشور پاریس، تجربه کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *