مجله انگلیس

فستیوال‌های رنگارنگ لندن

فستیوال های لندن

انگلستان نه تنها به خاطر جاذبه‌های توریستی شگفت انگیزش معروف است، بلکه به دلیل فرهنگ و اخلاق پر جنب و جوشش نیز به همان اندازه محبوب است. چنین شور و نشاطی به بهترین وجه در بسیاری از سنت‌های غنی آن به تصویر کشیده شده است که از طریق مجموعه‌ای از جشنواره‌ها در انگلستان منعکس شده است. انگلستان هر نوع جشنواره را با شکوه و نمایش جامع برگزار می‌کند. آنها به قدری جذاب هستند که بیشتر مسافران در انگلستان تمایل به شرکت و جشن گرفتن در این جشنواره‌ها را دارند. شاید فستیوال‌های سوئیس برای شما جالب باشد.

فستیوال های لندن

1.سال نو چینی

آیا می دانستید خارج از آسیا، لندن بزرگترین جشن سال نو چینی را دارد؟ رژه‌ای وجود دارد که از جاده چارینگ کراس به خیابان شفتسبری می‌رود، رویدادهای زیادی در میدان ترافالگار (از جمله نمایش عروسکی، موسیقی و سخنرانی) و جشنواره فانوس جادویی برای پایان دادن به جشن‌های سال نو برگزار می‌شود!

فستیوال های لندن

2.کارناوال ناتینگ هیل

این رویداد بزرگ، که در واقع یکی از بزرگترین جشنواره‌های خیابانی در اروپا است، معمولا در روزهای یکشنبه و دوشنبه آخر هفته تعطیلات بانکی در پایان ماه اوت برگزار می‌شود. اولین بار در سال 1964 توسط زنی به نام Rhaune Laslett سازماندهی شد که هدف او گرد هم آوردن نژادها و طبقات مختلف مردم در شهر بود. به سرعت به یک جشن بزرگ از فرهنگ کارائیب در لندن تبدیل شد و به رشد فوق العاده‌ای ادامه داد. این جشنواره رنگارنگ دارای رقص، موسیقی زنده و غذاهای خوشمزه است!

فستیوال های لندن

3.شب آتش بازی

در 5 نوامبر 1605، مردی به نام گای فاکس تلاش کرد تا مجلس اعیان را منفجر کند و پادشاه جیمز اول را ترور کند. اکنون، هر سال در چنین روزی، مردم بریتانیا تلاش‌های ناموفق او را جشن می‌گیرند. برای جشن، مردم محلی آتش روشن می‌کنند و آتش بازی را در سراسر شهر به راه می‌اندازند. مهم نیست در کجای شهر لندن هستید، مطمئناً یک مکان تماشای خوب پیدا خواهید کرد.

فستیوال های لندن

4.سه‌شنبه کوتاه/ روز پنکیک

در ایمان مسیحی، ایام روزه داری، یک دوره 40 روزه است که از چهارشنبه خاکستر تا عید پاک برگزار می‌شود، و در ایالات متحده، بسیاری از مردم روز قبل از روزه را “سه شنبه چاق” می‌نامند. روز پنکیک/سه‌شنبه هم همین ایده را دنبال می‌کند! در روز قبل از روزه، مردم لندن به طور سنتی از غذاهایی مانند تخم مرغ، شکر و شیر قبل از شروع روزه خود استفاده می‌کردند. اتفاقاً این سه مورد از مواد اصلی پنکیک هستند، بنابراین بسیاری از مردم در این روز پنکیک می‌خورند! این سنت رواج یافت و اکنون در لندن و سایر مکان‌های بریتانیا، مسابقه‌های پنکیک برگزار می‌کنند، که در آن شرکت‌کنندگان در خیابان‌ها مسابقه می‌دهند و پنکیک‌ها را روی ماهیتابه می‌برند.

فستیوال لندن

5.فستیوال بزرگ تیمز

این جشنواره، که در طول ماه سپتامبر برگزار می‌شود، یک جشن بزرگ برای رودخانه تیمز می‌باشد. Totally Thames اساسا یک جشن یک ماهه پر از مسابقات در کنار رودخانه و هزاران رویداد هنری، فرهنگی، محیطی و ورزشی در سراسر رودخانه است.

فستیوال های لندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.