ژیوارنامه

روز ملی لوکزامبورگ | مراسمات مخصوص این روز در لوکزامبورگ

روز ملی لوکزامبورگ

مقدمه

در اصل روز ملی لوکزامبورگ برای جشن تولد گراند دوک بود که در ۲۳ ژانویه یا همان 4 بهمن متولد شد. از آنجا که تاریخ تولد وی در زمستان بود، جشن‌ها به تاریخ بعدی یعنی ۲۳ ژوئن موکول شدند. این تاریخ پس از سلطنت او تا به حالا بدون تغییر باقی ماند.

کلیه جشن‌ها در سرتاسر شاهنشاهی بزرگ و در آستانه روز ملی، ۲۲ ژوئن یا 1 تیر آغاز می‌شود. شهر لوکزامبورگ جشن‌ها را با تغییر شیفت رسمی نگهبان در قصر Grand-Ducal حدود ساعت ۴ بعد از ظهر آغاز می‌کند.

در عصر، مراسم روز ملی لوکزامبورگ توسط دسته‌ای از مردم که مشعل در دست دارند در گوشه و کنار پایتخت برگزار می‌شود. مناطق عمومی و خیابان‌های لوکزامبورگ با برگزاری کنسرت عمومی و رقصیدن، در همه جای شهر به یک مهمانی بزرگ در فضای باز تبدیل می‌شوند.

در این جشن غذاهای متنوع محلی سرو می‌شود مانند سوسیس، سیب‌زمینی سرخ‌شده، آبجو لوکزامبورگ یا شراب. در اواخر شب، آتش‌بازی از پل آدولف آغاز خواهد شد.

این روز با یک مراسم رسمی آغاز می‌شود و پس از آن با مراسمات نظامی همراه با اسلحه و رژه نظامی در منطقه کرچبرگ ادامه می‌یابد. Te Deum سنتی مذهبی است که بعد از ظهر در کلیسای جامع نوتردام برگزار می‌شود.

شما در سفر خود به اروپا می‌توانید از این شهر کوچک نیز بازدید کنید.

تاریخچه روز ملی لوکزامبورگ

سنت جشن تولد سلطنت از قرن نوزدهم آغاز شد و در آن زمان لوکزامبورگ هنوز بخشی از هلند بود. در زمان سلطنت دوشس بزرگ شارلوت که در سال ۱۹۱۹ میلادی برابر با ۱۲۷۴ شمسی به سلطنت رسید، این یک جشن مهم میهنی شد.

شارلوت در واقع در ۲۳ ژانویه ۱۸۹۶ میلادی متولد شد، اما جشن‌ها به ژوئن منتقل شد تا بر گزاری جشن‌ها، آب‌وهوای مطلوبی داشته باشد.

این روز در سال ۱۹۴۱ میلادی یک تعطیل ملی اعلام شد و تاریخ ۲۳ ژوئن ۱۹۶۱ میلادی برابر با ۱۳۳۹ شمسی با حکم دوکال در سال تعیین گردید. بنابراین، باوجوداینکه دوک فعلی نوه شارلوت است، تاریخ ۲۳ ژوئن به‌عنوان روز ملی باقی‌مانده است.

شما با تهیه ویزای شنگن از ژیوار به راحتی می توانید از بسیاری از این کشورها و جاذبه ها دیدن کنید.

مراسم روز ملی لوکزامبورگ

در آستانه روز لوکزامبورگ، یک کاروان با چراغ‌های روشن، خیابان‌ها را از ساعت ۱۰ شب روشن می‌کند. یک نمایش آتش‌بازی چشمگیر در دره پتروس برگزار می‌شود و همچنین گروهی از مردم در کلیسای جامع این روز را جشن می‌گیرند.

پس از آتش‌بازی، شهر لوکزامبورگ برای یک مهمانی بزرگ با وافل، سوسیس، آبجو، موسیقی و رقص در خیابان‌ها آماده می‌شود. مراسم رسمی همراه با رژه نظامی، شامل ارتش، پلیس، نیروهای آتش‌نشانی و نجات و صلیب سرخ برگزار می‌گردد. یک توپ جنگی به مناسبت روز ملی لوکزامبورگ گلوله پرتاب می‌کند.

 سرود ملی “Ons Heemecht” (میهن ما) در هنگام رژه نظامی خوانده می‌شود. بعدازظهر، یک مراسم مذهبی در کلیسای جامع لوکزامبورگ برگزار گشته که خانواده بزرگ دوکال، سیاستمداران و کارمندان دولت، اعضای جامعه و دیپلمات‌ها حضور دارند.

از کودکان دعوت می‌شود تا از ساعت 14 بازی‌های مختلف را در یک مسابقه ملی در پارک Kinnekswiss امتحان کنند و بعدازظهر نیز کنسرت‌های رایگان در شهر برگزار می‌شود.

روز با میزبانی دوک و دوشس در کاخ بزرگ دوکال پایان می‌یابد. جشن‌ها با نمایش آتش‌بازی و پس از آن یک مهمانی بزرگ در خیابان برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.