مجله انگلیس

موزه مادام توسو | بازدید از موزه مادام توسو در لندن

ماری توسو

یکی از شهرهای پربازدید جهان، لندن پایتخت انگلیس می باشد که جاذبه های دیدنی زیادی دارد و گردشگران زیادی سالانه به آنجا سفر می کنند.

یکی از این جاذبه ها موزه مادام توسو می باشد که شعبه اصلی و بزرگ آن در لندن توسط ماری توسو حدود دویست سال پیش ساخته شده است.

شما در این موزه مجسمه های مومی از افراد مشهور در حوزه های گوناگون علمی، تاریخی، فرهنگی و حتی بازیگران معروف سینما و فوتبالیست ها را خواهید دید. این مجسمه ها با دقت و حوصله ی زیادی درست شده اند و به همین دلیل بسیار شبیه به خود افراد می باشند و می توانید در کنار آنها عکاسی کنید.

 از معروف ترین مجسمه های این مجموعه، می توان به تندیس هیتلر اشاره نمود که در طول دوره های مختلف افرادی دست به تخریب آن زدند و در نهایت چندین سال پیش مجسمه او بطور کلی از موزه مادام توسو لندن برداشته شد.

با کمپ های تابستانی لندن آشنا شوید.

موزه مادام توسو

ماری توسو چه کسی بود؟

ماری گروشولتز ملقب به ماری توسو بنیانگذار موزه مادام توسو بود. او دوران کودکی خود را در برن گذراند و سپس به پاریس سفر کرد و در آنجا آموختن هنر موم را از فیلیپ کورتیوس آغاز کرد.

ماری توسو از سال ۱۷۸۰ در کاخ ورسای به عنوان دبیر هنر مادام الیزابت خواهر لویی شانزدهم فعالیت نمود اما در سال ۱۷۸۹ با شروع انقلاب فرانسه او به عنوان یک سلطنت طلب زندانی شد و بعد از حدود سه ماه آزاد گردید.

سازنده مادام توسو در طول انقلاب مجسمه مومی بسیاری از افراد کشته شده را درست نمود. وی در سال ۱۷۹۵ با فرانسوا توسو ازدواج کرد که موفقیت آمیز نبود اما نام خانوادگی او به توسو تغییر یافت .

ماری در نهایت در سال ۱۸۰۲ همراه با دو پسرش و مدل های مومی ساخته شده به انگلیس سفر کرد و در خیابان بیکر لندن ساکن گردید و با مجسمه هایش موزه مادام توسو را تاسیس نمود.

بلندترین چرخ و فلک در اروپا کجاست؟

موزه مادام توسو لندن

محبوبیت موزه مادام توسو

همانطور که گفتیم این موزه کاملا موضوعی است و حتی مجسمه افراد بدنام تاریخ نیز در اینجا به چشم می خورد.

این موزه همیشه مجسمه های خود را به روز نگه می دارد و حتی تندیس بسیاری از شخصیت های معروف امروزی مثل تام کروز، مگان مرکل و شاهزاده هری، آمیتا باچان در آنجا قرار گرفته است.

البته مجسمه سازان امروزی موزه همگی بسیار خبره و حرفه ای هستند و از همان شیوه های ماری توسو برای ساخت موزه ها کمک می گیرند.

این جاذبه گردشگری در سال ۱۹۲۵ دچار آتش سوزی شد و ترمیم و بازسازی آن همراه با  اضافه کردن رستوران و سینما به مادام توسو حدود سه سال طول کشید.

زندگی‌نامه پیرترین ملکه زنده جهان را مطالعه کنید.

شعبه های دیگر مادام توسو

این موزه دیدنی در نقاط دیگری از جهان مانند آمستردام هلند، لاس وگاس، نیویورک، هنگ کنگ، شانگهای، واشنگتن، برلین، بانکوک، وین و بلکپول انگلیس و بسیاری از شهرهای دیگر شبیه به موزه اصلی آن ساخته شده است .

بازدید از موزه مادام توسو لندن

اگر قصد سفر به لندن و بازدید از این موزه را داشتید، بهتر است از چندین روز قبل بلیت آن را بطور اینترنتی خریداری کنید و از تخفیف های سایت اصلی مادام توسو بهره ببرید.

ساعت بازگشایی موزه همه روزه بین چهار الی پنج بعد از ظهر تا ده شب می باشد که این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا موقتا بسته است و در صورت بازگشایی نیز تمام پروتکل های بهداشتی در آن مثل کاهش ظرفیت بازدید، ضدعفونی و بررسی دمای بدن افراد برقرار می باشد.

ماری توسو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.