مجله اسپانیا

مادرید در زمستان | حال و هوای کریسمس در مادرید

مادرید به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا به شمار می رود. همینگوی زمانی گفته بود که مادرید دارای بهترین آب و هوا در این کشور است. این شهر مطمئناً در تمام طول سال بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند و شما می توانید در هر فصلی برای سفر به مادرید برنامه ریزی کنید.  مادرید شما را با آسمان آبی و پوشاننده خود شگفت زده خواهد کرد.  این شهر با آب و هوای خشک و بارندگی کم، تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد.

مادرید یکی از آفتابی ترین نقاط اروپا است، اما دارای زمستان های سرد و در عین حال زیبا و پوشیده از برف است. مادرید در واقع دارای ارتفاع زیادی است و در ارتفاع 666 متری از سطح دریا قرار دارد. دور بودن از ساحل و ارتفاع زیاد  گاهی سبب می شود که مادرید با زمستان های بسیار سردی مواجه شود. بنابراین لازم است بدانیم که  “در زمستان های در مادرید چه کنیم” تا گرم شویم و از شهر لذت ببریم.در ادامه این مقاله با ما باشید تا با حال و هوای مادرید در زمستان اشنا شوید. برای دیدن این شهر زیبا از تور مادرید آژانس ژیوار دیدن کنید.

حال و هوای مادرید در زمستان

حال و هوای مادرید در زمستان

زمستان های مادرید سرد و خشک است و برف گاه و بیگاه  در آن می بارد. ژانویه سردترین ماه سال در مادرید است، زمانی که دما به طور متوسط تا منفی 6 درجه سانتی گراد (43 درجه فارنهایت) پایین می آید. با این وجود، آسمان بدون ابر در ماه های زمستان بسیار رایج است، بنابراین شما می توانید از آفتاب گرم و دلپذیر ظهر در مادرید نیز نهایت لذت را ببرید. همچنین شما در زمستان های مادرید می توانید از کریسمس، با چراغ های رنگارتگ و زیبای آن ، جشنواره پوئرتا دل سول یا رژه پادشاهان در میان بسیاری دیگر از فعالیت ها لذت ببرید. در ادامه یه برخی فعالیت های مهیج که زمستان های مادرید را لذت بخش می کنند، اشاره شده است. راهنمای دریافت ویزای شینگن اسپانیا را اینجا مطالعه کنید.

در حال و هوای مادرید در زمستان چه باید کرد؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که در زمستان های سردو برفی مادرید و برای لذت بردن از آن چه فعالیت های لذت بخشی می توان انجام داد. در این بخش با ما باشید تا به شما بگوییم که در حال و هوای مادرید در زمستان چه باید کرد تا زمستانی خاطره انگیز و لذت بخش را پشت سر گذاشت.

حال و هوای مادرید در زمستان

از موزه های متعدد در مادرید دیدن کنید

توصیه می کنیم در حال و هوای مادرید در زمستان از موزه های این شهر بازدید کنید. مادرید مجموعه وسیعی از موزه ها را برای رهایی از سرمای زمستان در اختیار شما قرار داده است. محبوب ترین موزها در این شهر 3  موزه پرادو ، سوفیا و تیسن است که به عنوان “مثلث طلایی هنر” در مادرید  شناخته می شوند. درون این مثلث بیشترین غلظت هنر در اروپا را مشاهده خواهید کرد. موزه پرادو به تنهایی دارای بیش از 7000 قطعه هنری است که 1000 قطعه را در هر زمانی از سال  به نمایش می گذارد. چه به هنر علاقه داشته باشید و چه علاقمند به آن نباشید، حتما نام هایی مانند پیکاسو، سالوادور دالی، گویا و ولاسکز را تشخیص می دهید و از آثار این هنرمندان لذت خواهید برد.  شما می توانید آثار همه این هنرمندان را در این سه موزه مشاهده کنید.

حال و هوای مادرید در زمستان

نمایش فلامنکو را تماشا کنید

از دیگر کارهایی که حال و هوای مادرید در زمستان را  لذت بخش می کند تماشای نمایش فلامنکو است. مکانهای زیادی در مادرید برای لذت بردن از این نمایش وجود دارد. معتبرترین مکان برای تماشای این نمایش، ویلا رزا است که می توانید آن را در نزدیکی پلازا سانتا آنا پیدا کنید. شما می توانید برای یک وعده غذایی،  یک نوشیدنی و تماشای نمایش، 65 یورو برای هر نفر هزینه کنید. این هزینه نسبت به جاهای دیگر کمی گرانتر است، اما با آن تجربه فوق العاده ای خواهید داشت.

حال و هوای مادرید در زمستان

از رفتن به رستوران ها و کافه های مادرید لذت ببرید

مادرید دارای یکی از بیشترین  رستوران ها در اروپا است. انتخاب های زیادی در مورد صرف غذا در بیرون وجود دارد که ممکن است کمی طاقت فرسا باشد.در زمستان ، مطمئن شوید که قبل از آن که  به خانه روید از یکی از بارها و رستورانهای مادرید که تاپاس سرو می کنند لذت ببرید. توصیه می کنیم رستوران های رفرا، آربوندیا، توما جمون و رومالس را در مادرید امتحان کنید.

از بازارهای کریسمس لذت ببرید

توصیه می کنیم در حال و هوای مادرید در  زمستان حتما از بازارهای کریسمس لذت ببرید.  این بازارها از اواخر نوامبر شروع به کار می کنند و در سطح شهر پراکنده می شوند. اصلی ترین و شلوغ ترین بازار کریسمس را می توانید درپلازا مایور در مادرید پیدا کنید. در این بازارها می توانید  انتظار داشته باشید که صنایع دستی ، هدایا و مقدار زیادی غذا و نوشیدنی برای لذت بردن پیدا کنید!

حال و هوای مادرید در زمستان

سوار ناویبوس (اتوبوس کریسمس)  شوید

برای لذت بردن از این  فعالیت  در حال و هوای مادرید در زمستان شما باید به خوبی برنامه ریزی کنید زیرا خیلی سریع رزرو می شود! از دسامبر تا 6 ژانویه ، ناویبوس (اتوبوس کریسمس) به مادرید می آید و شما را به گشت و گذار در شهر می برد تا بتوانید تمام نمایشگرها و چراغ های کریسمس را که برای جشن کریسمس، شهر را پوشانده اند، مشاهده کنید. شما باید به صورت آنلاین این اتوبوس ها را رزرو کنید. ناویبوس از محله سالامانکا حرکت می کند و در سراسر شهر گشت و گذار خواهد کرد.

حال و هوای مادرید در زمستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.