ژیوارنامه

معرفی مالاگا | جاذبه‌های این شهر در اسپانیا

معرفی مالاگا

معرفی مالاگا

مالاگا شهری بزرگ در منطقه اندونزی در جنوب اسپانیا و مرکز استان مالاگا است. بزرگترین شهر کاستا دل سول، مالاگا مانند سایر سواحل اندلس دارای آب و هوای مدیترانه ای است و همچنین یکی از آفتابی ترین شهرهای اروپا با متوسط ​​300 روز آفتابی است.

این شهر همچنین به عنوان زادگاه هنرمند مشهور اسپانیایی پابلو پیکاسو شناخته می شود. مالاگا دارای سواحل، کوه ها، مکانهای معماری، موزه های هنری، مراکز خرید و غذاهای بسیار عالی می باشد.

این شهر در حالی که بیش از مادرید یا بارسلونا آرام است، اما مرکز حمل و نقل برای منطقه بسیار محبوب Costa del Sol است که در تابستان مملو از گردشگران می شود.

مالاگا مطمئناً با داشتن آفتاب و شن و ماسه و ساحل، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و  از ساخت و سازهای مدرن و همچنین هتل ها و امکاناتی بسیار عالی جهت خدمات رسانی به گردشگران برخوردار است.

با این حال ، مالاگا همچنین برخی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی واقعا جالب را در شهر قدیمی خود ارائه می دهد.

تاریخچه مالاگا

تاریخچه مالاگا، با توجه به موقعیت این شهر در جنوب اسپانیا در ساحل غربی دریای مدیترانه، حدود 2800 سال قدمت دارد و آن را به یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان تبدیل می کند.

ممکن است اولین ساکنان محل سکونتگاه باستانی، قبیله ای باستانی ایبری بوده باشند. فنیقی ها حدود 770 سال قبل از میلاد مستعمره خود را در مالاگا تأسیس کردند.

از سال 218 قبل از میلاد، مالاگا توسط جمهوری روم اداره می شد. انحطاط قدرت شاهنشاهی روم در قرن 5 منجر به حمله مردمان ژرمنی به هیسپانیا Baetica شد ، که با مخالفت امپراتوری بیزانس روبرو شدند.

در ویزیگوتیک اسپانیا ، بیزانسی ها مالاگا و دیگر شهرهای ساحل جنوب شرقی را به تصرف خود درآوردند و استان جدید اسپانیا را در سال 552 تأسیس کردند.

پس از فتح اسپانیا توسط مسلمانان (718–711) ، این شهر که در آن زمان به ملاقه (عربی: مالقة) معروف بود ، توسط دیوارهایی محاصره شده بود که در کنار آنها بازرگانان یهودی و یهودی در محله های خود مستقر بودند.

رونق مالاگا

در سال 1026 پایتخت طائفه مالاگا، یک پادشاهی مستقل مسلمان با سلطنت سلسله حمودید در خلافت کوردوبا ، برای چهار دوره زمانی مشخص وجود داشت ، با ظهور قرن هجدهم این شهر شروع به بازیابی رونق سابق خود کرد.

در بیشتر قرن نوزدهم، مالاگا یکی از شورشی ترین شهرهای کشور بود که قاطعانه به پیروزی لیبرالیسم اسپانیا کمک کرد.

در سومین قرن اخیر، در دوران رژیم کوتاه مدت جمهوری اول اسپانیا ، تحولات اجتماعی انقلاب کانتونال 1873 با اعلام کانتون ملاگا در 22 ژوئیه 1873 به اوج خود رسید.

اوایل قرن بیستم دوره ای از تعدیل مجدد اقتصادی بود که منجر به از بین بردن و پیشرفت اقتصادی نوسان تجارت در بازار شد.

مالاگا

جاذبه های مالاگا

مالاگا، شهری که زادگاه بسیاری از شخصیت های مشهور مانند پابلو پیکاسو و آنتونیو باندراس است طیف باشکوهی از جاذبه های دیدنی را ارائه می دهد.

این شهر مطمئناً با تاریخ غنی، معماری و چشم اندازهای شگفت انگیز قلب شما را به دست خواهد آورد. با قدم زدن در خیابان های مالاگا ، با بسیاری از میادین “برخورد خواهید کرد” ، هر کدام با داستان خاص خود. در ادامه برخی از مهم ترین جاذبه های مالاگا را باهم مرور میکنیم.

آلکازابا د مالاگا

این قلعه باستانی مور در سنگر پادشاهی تاریخی گرانادا، در ویرانه های یک سنگر رومی در قرن 11 ساخته شده و در قرن 13 بازسازی شده است. فرمانروایان مسلمان شهر چند صد سال در این ارگ حکمرانی می کردند.

این کاخ مستحکم که به طرزی سودمند در مونت دو جبرالفارو قرار گرفته بود ، با سه مدار دیوارهای دفاعی و 110 برج اصلی طراحی شد. آلکازابا د مالاگا یک جواهر معماری اسلامی دوره ناصری است که دارای جزئیات تزئینی پیچیده و زمینه های زیبا است.

کلیسای جامع مالاگا

این ساختمان با شکوه باروک در قرن 16 و 17 ساخته شده است و در محل یک مسجد قدیمی قرار دارد. کلیسای جامع Capilla del Rosario (سومین کلیسای کوچک در راهرو جنوبی) با نقاشی Virgin با Saints توسط Alonso Cano تزئین شده است.

در Capilla de los Reyes (اولین کلیسای گروه کر در سمت راست) و در دیوار دست چپ ، چهره های زانو زده پادشاهان کاتولیک توسط پدرو دو منا دیده می شوند.

این نمازخانه همچنین شامل تندیس ویرجین است که فردیناند و ایزابلا در کارزارهای نظامی خود با خود حمل می کردند.

ژاردین بوتانیکو هیستوریکو لا کانسپسیون

باغ تاریخی-گیاهی La Concepción در اواسط قرن نوزدهم توسط مارکیز و مارسیونس لورینگ ایجاد شد.   این مناطق نفیس با گیاهان پرطراوت مدیترانه ای ، گرمسیری و نیمه گرمسیری پر شده است.

گونه های گیاهی موجود در باغ ها از سراسر جهان آمده است.این باغ همچنین دارای چشمه ها ، آبشارها و عناصر نئوکلاسیک است.

کلیسای جامع

مالاگا

کاستیلو د جیبرالفارو

Castillo de Gibralfaro که با افتخار در قله کوه جبرالفارو بالاتر از Alcazaba ایستاده است ، یکی دیگر از قلعه های قرون وسطایی مور است. این قلعه در قرن دهم در محل یک فانوس دریایی فنیقی ساخته شده است.

سلطان گرانادا ، یوسف اول ، در اوایل قرن 14 میلادی قلعه را بزرگ کرد ، با این وجود کاستیلو د جبرالفارو به دلیل محاصره سه ماهه خود توسط پادشاهان کاتولیک ، فردیناند دوم آراگون و ایزابلا اول کاستیا مشهور است.

پس از بازپس گیری مسیحیان ، شاه فردیناند Castillo de Gibralfaro را به عنوان آرم پرچم مالاگا و همچنین پرچم این استان ساخت.

موزه پیکاسو مالاگا

این موزه در شهر قدیمی که یکی از جاذبه های دیدنی عاشقان هنر مدرن است ، مجموعه ای گسترده از پسر معروف بومی مالاگا را به نمایش می گذارد.

این مجموعه نمایانگر کل دوره زندگی و فعالیت هنری پیکاسو است ، از ابتدای تحصیل وی تا ابتکارات هنری انقلابی.  طیف گسترده ای از آثار هنری (ایجاد شده بین سالهای 1892 و 1972) نشان دهنده انواع سبک ها و تکنیک های پیکاسو است.

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو مالاگا

موزه دومالاگا

موزه مالاگا شامل دو موزه است: موزه هنرهای زیبا در استان و موزه باستان شناسی. موزه هنرهای زیبا در استان دارای یک مجموعه دائمی عالی از نقاشی های محلی قرن نوزدهم و همچنین قطعات مشهور توسط هنرمندان اسپانیایی Muñoz Degrain ، Enrique Jaraba ، Joaquin Sorolla و Salas است.

این موزه همچنین دو اثر قدیمی پیکاسو را به نمایش می گذارد: موزه باستان شناسی آثار باستانی رومی ، مجموعه ای از سفال های هیسپانوی-عربی و مدل های قلعه را به نمایش می گذارد.

مرکز پمپیدو مالاگا

مالاگا دارای اولین شعبه مرکز پمپیدو است که در خارج از فرانسه واقع شده است. Center Pompidou یکی از برترین موزه های پاریس است که به دلیل مجموعه هنری مدرن و معاصر شهرت دارد.

مرکز پمپیدو مالاگا مجموعه ای از مجموعه معتبر پاریس (حدود 80 نقاشی و عکس) را به نمایش می گذارد. موارد برجسته شامل آثاری از پیکاسو ، ماکس ارنست و فریدا کالو است.

این مرکز همچنین نمایشگاه های موقتی را هر چند ماه یک بار ارائه می دهد.

مرکز پمپیدو

مالاگا

 Mercado de Atarazanas (سالن بازار)

از Alameda ، خیابان های فرعی به سمت شمال به Mercado de Atarazanas ، بازار تاریخی شهر منتهی می شوند. فقط ورودی ارزش دیدن را دارد.

این دروازه اسلامی نعل شکل به قرن 14 میلادی باز می گردد و تنها قسمت باقیمانده از کارخانه کشتی سازی قدیمی مور است. سالن بازار پس از سالها تعطیلی به زیبایی بازسازی شده است.

سالن بازار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.