مجله فرانسه

ازدواج در فرانسه | رازهایی که برای روز عروسی در فرانسه باید رعایت شوند

ازدواج در فرانسه

اگر شما به یک ازدواج عاشقانه فرانسوی فکر می کنید، به یک جشن عروسی در فرانسه دعوت شده اید یا قصد دارید آداب و رسوم فرانسوی را دراین روز بزرگ  به کار گیرید، خوب است که به فرهنگ و سنت ها ی  خاص ازدواج در فرانسه واقف باشید. فرانسه به دلیل وجود چشم اندازهای زیبا، مکان ها، غذاها، آب و هوا و مکان های برگزاری، به یک مقصد محبوب برای برگزاری جشن عروشی تبدیل شده است. بنابراین، در این مقاله جهت اشنایی هرچه بیشتر شما به طور خاص به بیان برخی از سنت های خاص و اصیل ازدواج در فرانسه پرداخته ایم. در ادامه با ما باشید تا شما را به دنیای مهیج ازدواج در فرانسه ببریم. روابط فرهنگی ایران و فرانسه چطور شکل گرفت و چه آثاری از ایران الگوبرداری شد؟

 ازدواج در فرانسهازدواج در فرانسه

در این بخش برخی از مهم ترین سنت های ازدواج در فرانسه را که لازم است بدانید را  با هم مرور خواهیم کرد. کاخ میرابل | حضور هیتلر در یک عروسی در اتریش!!!

  1. دعوت نامه برای جشن ازدواج در فرانسه

در فرانسه، آماده سازی جشن ازدواج زمان زیادی طول می کشد. به ندرت می توان یک مکان مانند “تالار عروسی” داشت و در بیشتر موارد، زوج ها نیاز به رزرو رستوران یا هتل دارند و پس از شمارش تعداد مهمانان، از قبل میزان پذیرایی را بر اساس تعداد مهمانان سفارش می دهند.خوب است بدانید که در دعوتنامه های ازدواج در فرانسه، دو برنامه وجود دارد. یکی برای مراسم ازدواج و دیگری برای جشن عروسی که هرکدام آداب خاص خود را دارند. بنیان‌ گذاران پاریس | تولد پایتخت کشور بزرگ فرانسه چطور بود؟

 ازدواج در فرانسه

2.لباس عروس برای جشن ازدواج در فرانسه

در برخی کشورها، هنگام آماده شدن برای عروسی، عروس و داماد با هم از مغازه لباس عروس دیدن می کنند تا تصمیم بگیرند کدام را انتخاب کنند.با این حال، در آداب و رسوم ازدواج در فرانسه،  این موضوع که عروس تا روز عروسی چه می پوشد، از دید همسر او پنهان است. به طور معمول، عروس، لباس عروسی را با مادرش انتخاب می کند و هرگز خود را با لباس عروس به شوهر آینده نشان نمی دهد.

 ازدواج در فرانسه3.عکس های قبل از ازدواج در فرانسه

در برخی از کشورها، چند ماه قبل از عروسی، زوج ها با هم از آتلیه عروسی دیدن می کنند تا عکس های قبل از عروسی بگیرند. در فرانسه، زوج ها عکس های قبل از عروسی را صبح روز عروسی می گیرند، نه در آتلیه ها بلکه بیشتر در خارج از منزل.

  1. مراسم ازدواج در فرانسه

زوج ها برای ازدواج در فرانسه باید چند ماه قبل از اینکه بخواهند ازدواج کنند، با مدارک به شهرداری مراجعه کرده و روز عروسی را رزرو کنند. فقط 20 تا 30 دقیقه طول می کشد تا مراسم ازدواج در تالار شهر برگزار شود. عروس و داماد و شاهدان آنها از هر طرف، اسناد را در مقابل مهمانان امضا می کنند و شهردار نیز کاغذ را امضا می کند. هنگامی که آنها با امضای اسناد شهرداری به طور رسمی ازدواج کنند، یک یادداشت خانوادگی دریافت می کنند که در زبان فرانسه “livret de famille” نامیده می شود و گواهی ازدواج آنها است. این یادداشت خانوادگی یکی از مهمترین اسناد برای دولت فرانسه است و در صورت بچه دار شدن اطلاعاتی در صفحات اضافه می شود. پس از مراسم عروسی در تالار شهر، آنها مستقیماً به محل جشن عروسی می روند یا گاهی اوقات، مراسم عروسی در کلیسا یا کلیسای جامع برگزار می شود. برای مراسم عروسی در کلیسای جامع، عروس و داماد باید چند ماه قبل برای برنامه ریزی و آماده شدن مراسم، از کشیش دیدن کنند. وقتی عروس و داماد از مراسم عروسی بیرون می آیند، بر اساس رسمی که در فرانسه وجود دارد مهمانان برنج را روی عروس و داماد می ریزند.

  1.  ازدواج در فرانسه شهادت شاهدین در مراسم ازدواج در فرانسه

برای مراسم ازدواج در فرانسه،  به ویژه برای مراسم در تالار شهر، هر دو طرف ازدواج باید شاهدی را بیاورد که سند ازدواج را امضا کند.

  1. ورود عروس به مراسم عروسی

در فرانسه، ابتدا داماد و مادرش با هم وارد مراسم عروسی می شوند، سپس مادر عروس، پدر داماد و در آخر عروس با راهنمایی پدرش به مراسم میپیوندد.

 ازدواج در فرانسه7.خودداری از پوشیدن لباس سفید برای مهمانان

در فرانسه، مهمانان باید از پوشیدن لباس سفید خودداری کنند، زیرا نماد عروس است. در فرانسه مرسوم است که مهمانان فرانسوی به جای لباس های فانتزی یا نمایشی، از کت و شلوارهای کلاسیک و تمیز استفاده کنند.  

8.هدیه دادن از مرسومات ازدواج درفرانسه

در برخی از کشورها دادن پول برای تبریک به عروس و داماد بیشتر رایج است، با این حال، در فرانسه، هدایا خاص تر و رایج تر تلقی می شود. به طور معمول، عروس و داماد فهرستی از نیازهای خود تهیه می کنند و مهمانان آنچه را که می خواهند برای هدیه انتخاب می کنند. امروزه، برخی از زوج ها حتی در فرانسه پول را برای هدیه ترجیح می دهند. دلیل این امر آن است که آنها مبلغی که بعنوان هدیه جمع آوری می کنند را به عنوان “هزینه ماه عسل”  صرف می کنند.

  1.  ازدواج در فرانسه کیک مراسم ازدواج در فرانسه

به طور سنتی، فرانسوی ها  برای مراسم ازدواج در فرانسه کیک کرم دار سرو می کنند. آنها کرم کاستارد را روی هم قرار می دهند و هر یک از مهمانان می توانند 3 تا 4 عدد داشته باشند، بنابراین هرچه مهمان بیشتری را دعوت کنند، کیک کرم کاستارد بزرگتر و بلندتر خواهد شد. پس از صرف غذای اصلی، شمع هایی را در کیک می گذارند و به زوج متاهل تبریک می گویند و سپس تکه ها را بریده و برای مهمانان سرو می کنند.

 

  1. دادن هدیه به مهمانان در مراسم ازدواج

هدیه کوچکی مانند تصویر بالا در مراسم ازدواج در فرانسه برای هر نفر آماده می شود که Dragées Mariage نام دارد و در پایان مراسم به مهمانان داده می شود. محتویات این بسته شبیه سنگریزه است، اما در واقع، آنها بادام یا شکلات هستند. آلمونت های روکش شده به معنای جاودانگی و  بادام در این هدیه، به معنای شادی، رفاه و فراوانی برای مهمانان است.

 ازدواج در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.