مجله فرانسه

میدان ماسنا در شهر نیس | یکی از بهترین های فرانسه | تصویر

میدان ماسنا در شهر نیس یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه به شمار می‌رود. این میدان، مرکز شهر نیس می‌باشد. میدان ماسنا در سال 1840 ساخته و سال 2007 مرمت‌شده است. میدان ماسنا در شهر نیس به دلیل وجود مجسمه‌های زیبا از يك هنرمند اسپانيايي به نام یائومه پلنسا (Jaume Plensa) مشهور و محبوب می‌باشد. این مجسمه‌ها، یک مجموعه هفت عددی به شکل انسان هستند که چمباتمه زده‌اند و روی ستون‌هایی به ارتفاع 12 متر قرار دارند. هر یک از این مجسمه‎‌ها، نشان‌گر یکی از قاره‌ها است.

در ضلع شمالی میدان ماسنا، ساختمان‌ها به رنگ قرمز رنگ‌آمزی شده‌اند و یادآور جنوا هستند. به‌طور کلی، این میدان برای گذراندن اوقات فراغت بسیار عالی است. بسياري از رويدادهاي فرهنگي مهم، در ميدان ماسنا در شهر نيس برگزار مي‌شود. وقايع فرهنگي از جمله كارناوال نيس، يكي از مهم‌ترين مراسم‌هايي است كه در اين ميدان قابل مشاهده می‌باشد. شما مي‌توانيد از این میدان به تمام مكان‌هاي ديدني اين شهر برويد. همچنين در اين ميدان، فواره‌هايي را مشاهده مي‌كنيد كه به جذابيت ميدان ماسنا در شهر نيس مي‌افزايند. اين فواره‌ها در سال 2014 در اين ميدان نصب شده‌اند.

fبرای رفتتن به شهر نیس در تور فرانسه به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید

میدان ماسنا در شهر نیس

موقعيت ميدان ماسنا در شهر نيس

ميدان ماسنا در شهر نيس بر روي رودخانه پایلون (Paillon river) واقع شده است. همان‌طور که گفتیم، این میدان در مرکز شهر قدیمی نیس قرار دارد. در نیمه دوم قرن نوزدهم، پلی وجود داشت که این میدان و شهر قدیم نیس را به بقیه شهر متصل می‌کرد. این دو قسمت شهر، توسط رود پایلون از هم جدا شده بودند. در گذشته به‌دلیل وجود این رودخانه، اغلب مواقع این شهر دچار سیلاب می‌شد.

برای بازدید از این میدان به تور نیس نیاز داریم

میدان ماسنا در شهر نیس

مجسمه‌های میدان ماسنا در شهر نيس

همان‌طور که ذکر شد، میدان ماسنا در شهر نیس دارای تعدادی مجسمه می‌باشد که به ارزش هنری این میدان می‌افزایند. این مجمسه‌ها، دارای لامپ هستند که شب‌ها روشن می‌شوند. این نورها، فضای بسیار دلپذیری ایجاد می‌کند و هرکسی که از این ميدان مي‌گذرد را مجبور به توقف مي‌نماید. تماشاي اين منظره به‌خصوص در شب، حس بسيار خوبي در فرد ايجاد مي‌كند.

در نیمه کناری میدان، یک مجسمه از خدای نور یا خورشید وجود دارد که بسیاری از گردشگران با آن عکس می‌گیرند. این مجسمه فضای میدان ماسنا در شهر نيس را بسیار رویایی کرده است. به‌علاوه، تعدادی مجسمه هم مشاهده می‌کنید که نماد سیاره‌های مختلف هستند. سیاره‌هایی مثل زمین، مریخ، زهره، عطارد و زحل. در مرکز این مجسمه‌ها، مجسمه بزرگ آپولو قرار دارد.

جالب است بدانید که مجسمه آپولو که در میدان ماسنا در شهر نیس قرار دارد، کاملاً برهنه است. این مجسمه را در سال 1970 از وسط میدان برداشتند (چون برهنه بود). اما در حال حاضر، مجسمه آپولو در وسط میدان ماسنا در شهر نيس خودنمایی می‌کند. دومین موضوع جالب و زیبا در میدان ماسنا، وجود مجسمه‌هایی است که روی ستون‌های بلندی قرار دارند. همان‌طور كه گفتيم، این هفت مجسمه، نماد قاره‌های مختلف کره زمین هستند و يكي از مهم‌ترين دلايل زيبايي اين ميدان به‌شمار مي‌روند.

میدان ماسنا در شهر نیس

مناطق ديدني اطراف ميدان ماسنا در شهر نيس

میدان ماسنا در شهر نیس به همه نقاط شهر راه دارد. از شمال اين ميدان، مي‌توانيد به سمت بازار شهر نيس برويد. با رفتن به سمت جنوب میدان، به‌راحتي به قسمت گردشگري اين شهر مي‌رسيد. در شرق و غرب اين ميدان هم مناطق گردشگري زيبايي وجود دارد. در زير قسمت پياده روي میدان، رودخانه پايلون واقع شده كه كمي جلوتر به دريا مي‌ريزد. در همان نزديكي، مجسمه‌ الهه يونان باستان به‌نام نايك قرار دارد كه نام شهر نيس را از همين الهه گرفته‌اند. اين مجسمه تاريخي، در محوطه باغ آلبرت اول قرار دارد و در سال 1914 ساخته شده است.

علاوه بر اين، در پشت مجسمه الهه يونان باستان (نايك) يك آمفي‌تئاتر بزرگ قرار دارد. در فصل تابستان، كنسرت‌هاي متعددي در اين آمفي‌تئاتر برگزار مي‌شود. افراد مشهوري ازجمله اديت پياف، در اين آمفي‌تئاتر كنسرت اجرا كرده‌اند. سالانه افراد زيادي براي رفتن به اين كنسرت‌ها به ميدان ماسنا در شهر نيس مي‌آيند.

اگر به سمت شرق ميدان ماسنا در شهر نيس برويد، بهترين مكان براي كودكان را خواهيد يافت. در اين قسمت، يك زمين بازي بزرگ براي كودكان وجود دارد. در اين زمين بازي، يك چرخ‌وفلك بزرگ به شكل نهنگ، سرسره‌هاي دلفيني شكل و تاب‌هايي به شكل هشت‌پا مي‌بينيد. همچنين در اين قسمت، نيمكت‌هاي زيادي وجود دارد و يك منطقه هم كاملاً از چمن پوشيده شده است. شما مي‌توانيد به‌راحتي روي اين چمن استراحت كنيد.

جمع‌بندي

میدان ماسنا در شهر نیس نه‌تنها در ميان گردشگراني كه براي بازديد از اماكن توريستي فرانسه بازديد مي‌كنند جذاب است، بلكه در بين شهروندان بومي هم محبوبيت خاصي دارد. در حال پياده‌روي باشید و به ميدان ماسنا برسيد، مي‌توانيد در اين ميدان نشسته و استراحت كنيد. این میدان با مجسمه‌های خاصش معروف است. علاوه بر اين، تعداد زيادي مغازه هم در ميدان ماسنا در شهر نيس وجود دارد كه هر زمان كه بخواهيد، مي‌توانيد از آن‌ها خريد كنيد. این میدان از همه طرف به مناطق گردشگری راه دارد که دسترسی به نقاط مختلف را آسان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.