مجله یونان

غار ملیسانی | لذت شنا در آب‌های این غار متفاوت در یونان

غار ملیسانی یکی از زیباترین مکان‌های کیفالونیا (جزیره‌ای در یونان) است. این غار در سال 1951 توسط غارشناسان مشهور آنا پتروچیلو و همسرش یانیس کشف شد. آن‌ها از طریق دهانه غار که در بالای دریاچه بود و با استفاده از طناب وارد غار شدند.

منطقه ملیسانی به دو بخش تقسیم‌شده است که در یک بخش از دریاچه خورشید نورانی وجود دارد و در قسمت دیگر غاری تاریک با استالاکمیت‌ها و استالاکتیت‌های 20000 ساله وجود دارد.

نور جادویی که در لبه‌های این غار می‌تابد صحنه خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند. در این مقاله قصد داریم با غار ملیسانی که یکی از جاذبه‌های گردشگری است بیشتر آشنا شویم.

یونانی‌ها را بیشتر بشناسید.

غار ملیسانی

تاریخچه غار ملیسانی

غار ملیسانی مکانی است که نباید در سفر به یونان از آن غافل شد. غار ملیسانی یا غار حوریان در سمت ضلع شرقی جزیره کیفالونیا در یونان قرار دارد که دریاچه ملیسانی هم در آنجاست.

غار ملیسانی در حدود دو کیلومتری شمال غربی شهر سامی واقع‌شده است. این غار پس‌ازاین که برای اولین بار در سال 1951 کشف گردید، در سال 1963 برای عموم مردم باز شد.

شکل‌های چندین حوری داخل غار وجود دارد؛ به همین دلیل دریاچه و غار به نام یکی از حوریان، حوری ملیسانی نام‌گذاری شده است. در افسانه‌ها آمده است که وقتی پاناس عشق ملیسانی را رد کرد، ملیسانی خود را در دریاچه غرق کرد.

موزه بیزانتین یک جاذبه شگفت انگیز از یونان را ببینید.

غار ملیسانی در یونان

بازدید از غار ملیسانی

بهتر است در زمان آفتاب از غار دیدن کنید تا بتوانید شکوه کامل غار هنگامی‌که خورشید در بالای سرتان می‌درخشد را مشاهده کنید. همچنین، توصیه ما به شما این است که هرچه زودتر از غار بازدید کنید، زیرا بسیاری از اتوبوس‌های تور در اواخر روز به آنجا می‌آیند.

ورودی این غار 7 یورو برای هر نفر است که شامل قایق‌سواری به داخل غار است. برای ورود به تونل غار یک پله به پایین وجود دارد. هنگام پایین آمدن از طریق تونل، هوا تاریک و کمی شیب‌دار است.

در هر طرف میله‌های دسته‌ای وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را محکم نگه‌دارید. در انتهای تونل نور دریاچه را می‌بینید که از بین آن می‌درخشد و قایق‌های ردیفی کوچک منتظرند تا بازدیدکنندگان را برای تماشای منظره زیبای استالاکتیت‌ها و تغییر رنگ آب به آن‌طرف دریاچه ببرند.

با قدرمندترین خدای یونانیان آشنا شوید.

جمع‌بندی

دریاچه ملیسانی 36 متر ارتفاع، 40 متر عرض و 3 و نیم متر طول دارد. در بالای غار بالکن ساخته‌شده است تا گردشگران از بالای آن منظره تماشایی را در مقابل داشته باشند. آب دریاچه ملیسانی شور بوده و مخلوطی از آب شیرین و نمک است.

دریاچه ملیسانی مقداری از آب خود را از کاتاووترس در آن‌سوی جزیره دریافت می‌کند. کاتاووترس یک سری سوراخ‌هایی است که آب دریا به داخل آن‌ها می‌ریزد. این غار زیبا در جزیره کیفالونیا کشور یونان واقع‌شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.