مجله فرانسه

آیین مترو و قطار سواری در فرانسه | 11 مورد جالب که باید بدانید

آیین مترو و قطار سواری در فرانسه

تمام فرانسه و اروپا از طریق راه آهن به یکدیگر متصل هستند و از آنجایی که پاریس یک مرکز ریلی است، سفر با قطار از پاریس می تواند شما را تقریباً به هر نقطه از قاره و به سرعت برساند. نحوه رسیدن به جایی که می‌خواهید بروید و بهترین راه برای خرید بلیط قطار قبل از ترک خانه را بیابید.

شرکت PART اداره‌کننده حمل‌ونقل عمومی مترو و قطار در پاریس، اخیراً آیین مترو و قطار سواری در فرانسه را برای مسافران منتشر کرده است. بسیاری از این قوانین برای اکثر کشورهایی که در آن‌ها افراد از مترو و قطار زیاد استفاده می‌کنند، نیز مناسب است- نه‌فقط پاریس! اگرچه این آیین فقط به زبان فرانسه نوشته‌شده است، درواقع طنز جهانی هستند. عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان در کجا قرار دارد؟

موارد آیین مترو و قطار سواری در فرانسه

در این بخش دوازده مورد آیین مترو و قطار سواری در فرانسه به‌عنوان یک راهنمای کامل برای مسافران فراهم‌شده است. شش مورد از آن مربوط به ایستگاه مترو یا قطار و شش مورد دیگر مربوط به هنگامی است که سوار مترو یا قطار می‌شوید.

 1. نشانه سیگار بزرگی که روی آن ضربدر کشیده شده یک اثر هنری معاصر نیست، بلکه نشانه‌ای برای عدم استعمال دخانیات است.
 2. به پسری که پیراهن برمودا پوشیده و در یک دست نقشه مترو دارد و دست دیگرش در موهایش است کمک کنید.
 3. استفاده از تلفن شما را غیرقابل‌تحمل می‌کند.
 4. درب خروج را برای فرد پشت سر خود نگه‌دارید زیرا در زندگی، هرگز این فرصت را پیدا نمی‌کنید که با یک نگاه زیبا روبرو شوید.
 5. دستمال فقط برای خداحافظی در ایستگاه نیست، از آن استفاده کنید.
 6. کیف‌دستی یک خانم پیر را بردارید و آن را با لبخند در بالای پله‌ها به او تحویل دهید.
 7. سلیقه موسیقی جدید خود را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. در زمانی که در مترو یا قطار هستید، می‌توانید در سکوت خود را معرفی کنید.
 8. به مسافران سلام کنید، چه مرد باشد چه زن.
 9. به مسافران خانم خیره نشوید، حتی اگر ظاهری عجیب‌وغریب داشته باشند.
 10. با شوالیه‌ای که به‌طور تصادفی روی پای شما قدم می‌گذارد، دوئل را شروع نکنید.
 11. در روزهای بسیار گرم، مثل پنگوئن‌ها رفتار کنید و بازوهای خود را در کنار خود داشته باشید..

تور تخصصی فرانسه گردی

آیین مترو و قطار سواری در فرانسه برای خرید بلیط

شما می‌توانید زمان حرکت و کرایه قطار را برای هر سفر در فرانسه در وب‌سایت رسمی راه‌آهن فرانسه به آدرس en.oui.sncf بررسی کنید. اگرچه در آیین مترو و قطار سواری در فرانسه برای رزرو بلیط قطار یا مترو هیچ هزینه‌ای لازم نیست، اما ممکن است خرید بلیط برای کارت‌های اعتباری غیراروپایی تا حدودی چالش‌برانگیز باشد. خرید بلیط در ایستگاه آسان است حتی اگر زبان فرانسه را بلد نیستید. شما می‌توانید بلیط‌ها را از دستگاه‌های خودکار چندزبانه در ایستگاه‌های اصلی خریداری کنید. این دستگاه‌ها فقط کارت‌های اعتباری تراشه دار را می‌پذیرند؛ بنابراین اگر از این کارت‌ها ندارید، باید به دفاتر فروش بلیط بروید. آداب رفتار در تورهای گروهی | تک روی در تور گروهی ممنوع!

برای خرید بلیط به‌صورت آنلاین لازم است از قبل بلیط خود را رزرو کرده باشید. اگر بلیط را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشید، می‌توانید آن را در هر ایستگاهی تحویل بگیرید یا در خانه چاپ کنید. امروزه بلیط‌های کاغذی با کارت سفر به نام Navigo Easy که به‌اندازه یک کارت اعتباری است، جایگزین شده‌اند. بلیط‌های خود را با قرار دادن در دستگاه‌های کوچک زردرنگی که در ورودی هر ایستگاه مشخص‌شده است، تأیید کنید که در غیر این صورت جریمه می‌شوید! بلیط‌هایی که در خانه چاپ می‌شوند نیازی به تأیید ندارند. 

آیین مترو و قطار سواری در فرانسهآیین مترو و قطار سواری در فرانسه برای استفاده از حمل‌ونقل شهری

مترو پاریس یکی از قدیمی‌ترین متروها در جهان است و با بیش از 300 ایستگاه، در دسترس‌ترین و سریع‌ترین راه برای گشت‌وگذار در شهر است. برای یافتن یک ایستگاه مترو به دنبال چراغ یا ورودی‌های فرفورژه باشید که روی آن‌ها کلمه “METRO” یا “METROPOLITAN” نوشته‌شده باشد. یکی از مهم‌ترین آیین مترو و قطار سواری در فرانسه این است که بدانید کجا می‌خواهید بروید. شما می‌توانید از راهنمای توقف سریع در ایستگاه‌های معروف استفاده کنید. همچنین داشتن نقشه مترو روی تلفن یا همراه خود بسیار مفید است. نقشه‌های مترو را می‌توان در هر ایستگاه پیدا کرد. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

آیین مترو و قطار سواری در فرانسهاز دیگر نکات مهم در آیین مترو و قطار سواری در فرانسه که باید هنگام استفاده از قطار یا مترو در نظر داشته باشید این است که درهای مترو یا قطار همیشه به‌طور خودکار باز نمی‌شوند و باید در قطارهای قدیمی دکمه باز را فشار دهید. خطوط مترو پاریس شماره‌گذاری شده است، به‌عنوان‌مثال اگر در ایستگاهی هستید که بیش از یک خط دارد و شما به دنبال خط 1 هستید – فقط علائم شماره 1 را دنبال کنید. برای دانستن اینکه به چه جهتی می‌روید، باید آخرین ایستگاه را بدانید. لیستی از ایستگاه‌ها در هر ایستگاهی وجود دارد؛ بنابراین دنبال کردن آن کار سختی نیست.

آیین مترو و قطار سواری در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.