ژیوارنامه

ایده ساخت خانه‌های مینیاتوری با تم موشی در سوئد

گروهی ناشناس از هنرمندان سوئدی با نام Anonymouse ، دست به اقدامی جالب در خیابان مالمو در استکهلم سوئد زدند. ساخت خانه‌های مینیاتوری برای موش‌ها!

منظره‌ای زیبا و البته دوست داشتنی مملو از مغازه و کافه و رستوران در ابعاد کوچک، مخصوص موش‌ها ما را با دنیای ریزه میزه موجودات ریز جثه نزدیک‌تر می‌کند.

این گروه هنرمند به جزئی‌ترین مسائل از لحاظ بروشورهای دم در مغازه‌ها و حتی مقیاس گل‌ها و بوته‌های پنجره‌ها دقت کرده و با هنرمندی تمام این خانه‌های دوست داشتنی را ساخته‌اند. جاذبه‌های اروپا همواره حرفی برای گفتن دارند. این خانه‌های مینیاتوری باعث شده‌اند تا فکر خرید تور اروپا برای بیشتر خانواده‌های دارای فرزند بیشتر شود.

ایده ساخت خانه‌های مینیاتوری برای موش‌ها

یکی نفر از گروه هنرمندان ناشناس این سازه‌ها بیان کرده : تصور دنیایی که در آن موش‎‌ها موازی با ما زندگی می‌کنند، اما کمی دور از دید هستند، بسیار جالب است. همچنین ادامه داد: تمام عناصر این خانه‌ها از مواد بازیافتی که انسان‌ها دور می‌ریزند ساخته شده است، از جمله حلبی، کاغذ، چوب، لامپ، تمبرهای ایتالیایی، کلاه، کبریت، دکمه و سایر ضایعات غیر مصرفی برای انسان. ایده این بود که از چیزهایی استفاده کنیم که خود موش‌ها قادر به جمع کردن آن هستند.

جاذبه‌های گردشگری سوئد

در کنار جاذبه‌های برجسته سوئد از قبیل کانال گوتا، موزه واسا، منطقه قدیمی گاملا استن بازدید از خانه‌های مینیاتوری anonymouse قطعاً جذاب خواهد بود و حس کودکی و دوست داشتن حیوانات را در ما زنده خواهد کرد.

در بین سازه‌های مینیاتوری برای موش‌ها چه چیزهایی دیده می‌شود؟

داروخانه، دفتر پست برای ارسال نامه، پنیر فروشی، کافه، مغازه فروش آلات موسیقی، کلاب برای نوشیدنی، آرایشگاه، رستوران، کتابفروشی.

ساخت این خانه‌ها از کی آغاز شده است؟

از سال 2016 و همچنان در برخی از کشورها در حال ترویج است از جمله فرانسه.

تصاویری زیبا از خانه‌هایی با تم موشی در سوئد را ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.