مجله فرانسه

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

خیابان مونتورگوی

اگر به پاریس سفر می‌کنید حتماً باید به خیابان مونتورگوی (Montorgueil) سری بزنید. مونتورگوی یک بازار بزرگ است که به سبک روستایی‌ها و باحال هوای قدمی طراحی‌شده است. این بازار شامل مغازه‌های متنوع و بی‌شماری است که مخصوص کسانی ساخته‌شده‌اند که فقط فکر شکم خود هستند و یا به‌نوعی شکمو هستند و غذا را خیلی دوست دارند. از هر مغازه‌ای که فکر کنید می‌توانید پیدا کنید. از غرفه‌های فروش ماهی، قصابی، گل‌فروشی گرفته تا نانوایی و شیرینی فروشی‌های خوشمزه. با تور فرانسه می توانید از این بهشت غذاها دیدن کنید

در زمان قدیم منطقه له‌ ال (Les Halles) یک مرکز تجاری بزرگ بود. این مرکز تجاری در سال 1183 به‌عنوان یک بازار رسمی معرفی شد. بعدها این منطقه به خاطر افزایش مغازه‌ها، رستوران‌ها و تاجران به طرز چشم‌گیری پیشرفت کرد. این منطقه به بیش از ده هکتار رسید و مردم آن را به‌عنوان یک محله برای پر کردن شکم شناختند. در سال 1969 تجارت در این منطقه به‌قدری پیشرفت کرد که صاحبان آن تصمیم گرفتن مکان این بازار بزرگ را به محله‌ی رونجیس (Rungis) نزدیک فرودگاه اورلی (Orly) منتقل کنند. بااین‌حال خیابان مونتورگوی هنوز یک مکان عالی و مقدس برای کسانی است که عاشق غذا هستند.

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

خیابان مونتورگوی منبع پنیرهای فرانسه

لا فرمت (La Fermette) یک بازار بزرگ مخصوص پنیر است که در خیابان مونتورگوی قرار دارد. این پنیر فروشی هر پنیری که شما بخواهید را برای شما فراهم می‌کنند. خانواده‌ی ریگاتیری (Rigattieri) که بیشتر از 20 سال که این مغازه را اداره می‌کنند و استقبالی گرم هر پنیری را که دوست داشته باشید برای شما آماده خواهند کرد. بریا ساوارین ترافل‌دار (truffled Brillat-Savarin) و کومت (Comté) بهترین و وسوسه‌انگیزترین پنیرهای این فروشگاه محسوب می‌شوند که قطعاً شما باید یک‌بار آن‌ها را امتحان کنید.

از نان‌های ترد تا شیرینی‌های لذیذ

اشتورر (Stohrer) بهترین و بزرگ‌ترین شیرینی‌پزی است که در این خیابان می‌توانید پیدا کنید. با یک سایبان آبی و زرد و بوی شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ شمارا تحریک می‌کند که به سمتش بروید. این شیرینی‌پزی را نیکلاس اشتورر (Nicolas Stohrer) در سال 1730 ساخت. او همچنین شیرینی پز مخصوص ماری لشچینسکا (Marie Leszczynska) همسر لویی پانزدهم بوده است. اشتورر یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین قنادی‌هایی می‌باشد که در پاریس حال حاضر وجود دارد. قدیمی‌ترین شیرینی این قنادی تاریخی رام بابا (rhum baba) نام دارد؛ اما بعداً به دلیل شخصیت مشهور شب‌های عربی نام این شیرینی به “علی‌بابا” تغییر پیدا کرد.

او روشر د کانکاله (Au Rocher de Cancale)

او روشر د کانکاله (Au Rocher de Cancale)

او روشر د کانکاله (Au Rocher de Cancale) رستوران خوشمزه در خیابان مونتورگوی

همه مردم این رستوران را به خاطر غذاهای خوشمزه و لذیذ آن بیش‌ازحد دوست دارند. در پاریس هیچ‌کسی را پیدا نخواهید کرد از رستوران او روشر د کانکاله (Au Rocher de Cancale)  بد بگوید یا اینکه خاطره یا نظر بدی درباره آن داشته باشد. این رستوران در سال 1804 ساخته شد و در طول تاریخی تغییر چندانی پیدا نکرد و فقط بازسازی بر روی آن انجام شد. این رستوران به دلیل غذاهای دریایی خوش‌طعمی که دارد خیلی معروف است. از معروف‌ترین غذاهای دریایی آن می‌توان به صدف دریایی و سل نورماند (Sole Normande) اشاره کرد. این رستوران در حال حاضر غذاهای فست فود و سالاد هم دارد.

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

خیابان مونتورگوی بهشت غذاهای پاریس برای عاشقان طعم های خوشمزه

ا لا مره د فمیل (A la Mère de Famille)  دنیای شکلات خیابان مونتورگوی

فروشگاه ا لا مره د فمیل (A la Mère de Famille)  یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای مخصوص شکلات در پاریس محسوب می‌شود. همچنین این فروشگاه به‌جز شکلات محصولات خوش طمع و لذیذی مثل آب‌نبات، شیرینی و بستنی خانگی دارد. تمام محصولاتی که در این فروشگاه وجود دارند همه از جنس درجه‌یک و باکیفیت هستند. شاید در فروشگاه‌های دیگر شکلات‌های صد در صد خالص پیدا نکنید؛ اما این اطمینان را به شما می‌دهم که هر چیزی که از این فروشگاه خریداری می‌کنید کاملاً سالم و طبیعی است.

خیابان مونتورگوی منبعی بی‌پایان از هر نوع مواد غذایی سالم است. اگر شما در این خیابان از هر مغازه یا غرفه خرید کنید و تمام محصولات را امتحان کنید بازم نمی‌توانید ذره‌ای از این بهشت غذا را به دست آورید. اگر به غذا و طعم‌های متنوع و لذیذ علاقه دارید باید حتماً یک‌بار فقط برای چشیدن طعم‌های این بهشت پر از غذا به فرانسه بروید.

ا لا مره د فمیل (A la Mère de Famille)

ا لا مره د فمیل (A la Mère de Famille)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.