ژیوارنامه

نایروبی | جاذبه‌های زیبا و طبیعت بکر

جاذبه های نایروبی

نایروبی، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کنیا است که هنوز هم تمام عاشقانه‌ها و ماجراجویی‌های روزهای رنگارنگ استعماری خود را به تصویر می‌کشد. جاذبه های گردشگری نایروبی یک تجربه کلاسیک در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. این شهر از یک اردوگاه برای کارگران راه‌آهن در سال 1899 به پایتخت آفریقای شرقی در سال 1907 تبدیل شد.

امروزه تاریخ غنی و فرهنگ قبیله‌ای نایروبی در موزه‌های عالی آن زنده شده است. بازدید از موزه کارن بلیکسن مخصوصاً برای طرفداران کتاب و فیلم، یک تجربه بزرگ می‌باشد. این پایتخت، تنها شهر جهان است که یک پارک سافاری در مرزهای خود دارد. برای شرکت در تور کنیا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

پارک ملی نایروبی

اولین پارک ملی کنیا و یکی از جاذبه‌های گردشگری نایروبی پارک ملی نایروبی است که تنها هفت کیلومتر از آسمان‌خراش‌های مرکز شهر نایروبی فاصله دارد. این پارک، بهشتی برای حیات‌وحش و همچنین یک پناهگاه کرگدن است. پارک ملی نایروبی یک مکان مشهور سوزاندن عاج می‌باشد. احتمالا شما با مردم ماسایی زیاد برخورد داشته باشید. برای آشنایی با قبیله ماسایی می‌توانید این مقاله را بخوانید.

در سال 1989، رئیس‌جمهور موی 12 تُن عاج فیل و شاخ کرگدن را در اینجا آتش زد و وجهه حفاظت از کشور را در صحنه جهانی تقویت کرد. پیاده‌روی در پارک ملی نایروبی یک فعالیت محبوب است که به دوستداران حیوانات، این فرصت را می‌دهد تا حیات‌وحش را با پای پیاده ببینند.

جاذبه های گردشگری نایروبی

موزه کارن بلیکسن در نایروبی

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری نایروبی، موزه کارن بلیکسن می‌باشد که در پای تپه‌های نگونگ واقع‌شده است. این موزه در گذشته، خانه سابق نویسنده مشهور کارن بلیکسن بود که با نام مستعار خود، ایساک دینسن نیز شناخته می‌شود. وی از سال 1917 تا 1931 در این خانه زندگی  و در آنجا یک مزرعه قهوه را اداره می‌کرد. احتمالا مقاله دروازه جهنم کنیا برای شما جذاب باشد.

امروز می‌توانید از خانه و مزرعه وی که به‌خوبی حفظ‌شده است، یک آشپزخانه در یک ساختمان جداگانه، یک کارخانه قهوه خشک‌کن در جنگل و یک کالج کشاورزی در محوطه بازدید کنید. مبلمان متعلق به کارن بلیکسن و همسرش و همچنین عکس‌ها و کتاب‌های متعلق به کارن و معشوقش، دنیس فینچ هاتون، در این موزه به نمایش گذاشته‌شده‌اند.

جاذبه های گردشگری نایروبی

بوماس کنیا 

در حدود 10 کیلومتری نایروبی، بوماس کنیا واقع‌شده که موزه‌ای زنده است و قبایل کنیا در آنجا جشن رنگارنگ می‌گیرند. این مورد از جاذبه‌‌های گردشگری نایروبی مکانی عالی برای آشنایی با سبک زندگی، هنر، موسیقی، صنایع‌دستی و فرهنگ هر قبیله است.

این مجموعه شامل یک دهکده سنتی بازآفرینی‌شده با خانه‌ها یا بوماها می‌باشد که هر کدام فرهنگ یک گروه قومی بزرگ را منعکس می‌نمایند. هر روز بعدازظهر یک تیم، رقص‌ و آوازهای سنتی را در سالن بزرگ تئاتر اجرا می‌کنند. مشارکت تماشاگران، اجراها را لذت‌بخش‌تر می‌نماید.

جاذبه های گردشگری نایروبی

کارخانه مهره‌های کازوری نایروبی

اگر به دنبال سوغاتی و هدایای منحصربه‌فرد هستید، کارخانه مهره‌های کازوری، یکی از عالی‌ترین گزینه‌ها است. در تور بازدید از کارخانه مهره‌های کازوری می‌توانید ببینید که چگونه زنان محلی و مادران مجرد، مهره‌ها و سایر ظروف سفالی را می‌سازند. این کارخانه نیز یکی از جاذبه‌‌های گردشگری نایروبی به شمار می‌رود.

جاذبه های گردشگری نایروبی

تپه‌های نگونگ

نگونگ در ماسایی به معنای “بند انگشتان” و برای این تپه‌ها نامی مناسب است، زیرا نوک‌تیز، زیبا و سبز آن‌ها شبیه پشت مشتی هستند که رو به آسمان است. آن‌ها یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری نایروبی برای بازدید هستند و یک استراحت خوشایند از گرمای شهر فراهم می‌کنند.

قله‌های تپه‌های نگونگ یک خط الراس مشرف به دره بزرگ ریفت می‌باشند. بسیاری از ساکنان سفیدپوست، مزارع خود را در اوایل دوران استعمار در اینجا تأسیس کردند. چندین مسیر پیاده‌روی در تپه‌ها وجود دارد و مناظر زیبایی از دره‌های زیر آن‌ها قبل مشاهده است.

جاذبه های گردشگری نایروبی

مرکز کنفرانس بین‌المللی کنیاتا 

این مرکز کنفرانس بین‌المللی به‌عنوان یکی از جاذبه‌‌های گردشگری نایروبی به نام اولین رئیس‌جمهور، جومو کنیاتا، نام‌گذاری شده است. این مرکز، مناظر خیره‌کننده 360 درجه را از پشت‌بام خود ارائه می‌دهد. همچنین این ساختمان یک مکان تحسین‌شده بین‌المللی برای کنفرانسها، جلسات و نمایشگاه‌ها و یک نقطه عطف چشم‌نواز در شهر است.

مرکز کنفرانس بین‌المللی کنیاتا، اگرچه بلندترین ساختمان کنیا نیست، اما برجی 28 طبقه مشرف‌به یک آمفی‌تئاتر بزرگ است. نمای سفالی رنگ‌پریده آن یادآور رنگ کلبه‌های سنتی آفریقایی می‌باشد و سالن عمومی مرکزی آن شبیه به مجلس سنای روم باستان است.

جاذبه های گردشگری نایروبی

جمع‌بندی

هیچ سفری به کنیا بدون توقف در پایتخت آن کامل نمی‌شود. همه جاذبه‌های گردشگری نایروبی از گذراندن وقت با حیوانات گرفته تا یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ کنیا و چشیدن غذاهای محلی، غیرقابل چشم‌پوشی می‌باشند. نایروبی اکنون به‌عنوان یک شهر پر جنب‌وجوش در حال ظهور است که مملو از فرهنگ، هنر و توسعه می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.