ژیوارنامه

معرفی ناپل | شهرت جهانی در زمینه موسیقی در ناپل ایتالیا

معرفی ناپل

معرفی ناپل

ما در این مقاله قصد داریم شهر ناپل را به شما معرفی کنیم. شهردار لوئیجی یک کلنی را به نام پارتنوپ در جزیره ای به نام Megaride تاسیس کرد.

تاسیس این کلنی در دهه نهم پیش از میلاد انجام شد. بخش مهم Magna Graecia، ناپل بود. ناپل در ادغام جامعه یونان و رم نقش به سزایی داشت. ناپل در گذشته یکی از مراکز مهم فرهنگی رم بود.

ناپل پایتخت سه پادشاهی

شهر ناپل در گذشته پایتخت امپراطوری های مهمی مثل دوک ناپل در سال های 661 تا 1139 و امپراطوری ناپل از سال 1282 تا سال 1816 بوده است.

ناپل همچنین در زمان سیسیل و اتحاد ایتالیا در دهه 1861 خدمت کره است. ناپل در گذشته یکی از مراکز مهم انسان گرایی و روشنگری بوده است.

معرفی ناپل

ناپل یک مرجع جهانی موسیقی

شهر ناپل به دلیل داشتن مکتب ناپلی یکی از مراجع مهم موسیقی در جهان است. موسیقی کلاسیک و اپرای این شهر بسیار معروف است.

دولت بنیتو موسولینی در سال های 1925 و 1936 ناپل را گسترش داد. جنگ جهانی دوم باعث شد، ناپل خسارات بسیاری را ببیند. بازسازی این شهر در سال 1945 انجام شد.

اقتصاد ناپل

رشد اقتصادی شهر ناپل در قرن بیستم میلادی بسیار چشمگیر بود. ساخت منطقه تجاری Centro Direzionale  در رشد اقتصادی ناپل تاثیر به سزایی داشت.

شبکه حمل و نقل ناپل بسیار پیشرفته است. راه آهن سریع السیر و مترو ناپل باعث شده این شهر بتواند به راحتی با شهرهای دیگر ارتباط داشته باشد.

ناپل بعد از شهرهای میلان و رم در ایتالیا، سومین کشور موفق اقتصادی است.

معرفی ناپل

معماری ناپل

معماری هایی که امروزه در شهر ناپل دیده می شود، به دوره قرون وسطی، رنسانس و دوره باروک برمیگردد.

تعداد کلیساهای ناپل به 448 مورد می رسد، وجود تعداد زیادی از کلیساهای کاتولیک در ناپل باعث شده تا این شهر یکی از مراکز مهم کاتولیک در دنیا باشد.

مرکز تاریخی ناپل در سال 1995 توسط یونسکو به عنوان یک میراث جهانی ثبت شد.

Plebiscito در ناپل

پادشاه بناپارتیست یوآخیم مورات ساخت Plebiscito را آغاز کرد. پادشاه بوربن فردیناند چهارم ساخت Plebiscito را به پایان رساند.

Plebiscito از بخش شرقی تا کاخ سلطنتی امتداد دارد. بخش غربی تا کلیسای فرانچسکو دی پائولا محدود شده است. نزدیک Plebiscito یک سالن تائتر قدیمی اپرا واقع شده است.

blank

قلعه تخم مرغ ناپل

شهر ناپل یکی از شهرهایی است که به خاطر قلعه های تاریخی اش معروف است. Castel dell’Ovo یا همان قلعه تخم مرغ در جزیره ای به نام Megarides واقع شده است.

جزیره Megarides مکانی است که استعمارگران کوما برای اولین بار ناپل را تاسیس کردند. جزیره Megarides در دوره رومی ها بخشی از ویلای لوکولوس شد. پادشاه امپراطور غربی زمانی به این قلعه تبعید شد.

آب و هوای ناپل

دمای هوای شهر ناپل در ماه های اوت و ژوئیه به بیشتر از 32 درجه سانتی گراد می رسد. زمستان های ناپل مرطوب و سرد است.

ناپل در ماه زمستان به ندرت به دمای انجماد می رسد، به همین دلیل بارش برف در این شهر کم است. بادهایی که از سمت جنوب به ناپل می آید، مرطوب است.

معرفی ناپل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *