مجله فرانسه

موزه ملی هنر مدرن فرانسه | یک موزه بزرگ با آثار تاریخی فراوران در مرکز پومپیدو

موزه ملی هنر مدرن فرانسه

موزه ملی هنر مدرن فرانسه، موزه ملی هنرهای مدرن فرانسه است. این موزه در پاریس و در مرکز پومپیدو در منطقه 4 شهر واقع‌شده است. این موزه در سال 2020 با 912،803 بازدیدکننده در لیست پربازدیدی‌ترین موزه‌های جهان در رتبه دوازدهم قرار داشت که نسبت به سال 2019 به دلیل همه‌گیری COVID-19 72 درصد بازدیدکننده‌های آن کاهش‌یافته است.

مرکز پمپیدو به‌عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه هنر مدرن اروپا و یکی از مشهورترین موزه‌های جهان، یکی از جاذبه‌های دیدنی است که هنگام بازدید از پاریس باید ببینید. با هنر اواخر قرن نوزدهم و بیستم، مجموعه‌ها و گالری‌های آن را با بیش از 50000 اثر، از جمله جنبش‌هایی از فوویسم، کوبیسم، سوررئالیسم و ​​اکسپرسیونیسم انتزاعی کاوش کنید. از طریق تور فرانسه می توانید به پاریس بروید و این موزه بی نظیر را در مرکز پومپیدو ببینید.

موزه ملی هنر مدرن پاریس در چه زمانی افتتاح شد؟

همان‌طور که اوگوست پرت تصورش را می‌کرد، در سال 1929 برای جایگزینی کاخ قدیمی دو تروکادرو، ساخت موزه هنرهای مدرن به‌طور رسمی در سال 1934 در بال غربی کاخ توکیو آغاز شد. این نمایشگاه در سال 1937 برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی هنر و فناوری تکمیل شد، اما موقتاً برای مقاصد دیگری مورداستفاده قرار گرفت، زیرا نمایشگاه آثار مستقل ملی و خارجی ترجیحاً در Petit Palais و Musée du Jeu de Paume برگزار می‌شد. اگرچه به دلیل افتتاح این موزه در سال 1939، ساخت‌وساز درنهایت با جنگ متوقف شد.

موزه ملی هنر مدرن فرانسه

موزه ملی هنر مدرن فرانسه

 پس از معرفی اولین محافظ اصلی آن در سپتامبر 1940، موزه تا حدی در سال 1942 افتتاح شد و تنها یک‌سوم مجموعه از چند مجموعه ملی که پنهان‌شده بود، بازگردانده شد؛ اما افتتاح واقعی آن تا سال 1947، پس از جنگ جهانی دوم و به‌علاوه مجموعه مدارس خارجی موزه لوکزامبورگ که از سال 1922 در Musée du Jeu de Paume برگزار می‌شد، انجام نشد. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

زمانی که موزه ملی هنر مدرن به مرکز پومپیدو منتقل شد

در سال 1947 که آن زمان در کاخ توکیو قرار داشت، اولین هنرمند آن، ژان کاسو، مجموعه خود را به دلیل ارتباط ویژه با بسیاری از هنرمندان برجسته یا خانواده‌های آن‌ها، مانند پیکاسو و براک، به طرز چشمگیری افزایش داد. با ایجاد مرکز پومپیدو، موزه در سال 1977 به مکان فعلی خود منتقل شد.

موزه ملی هنر مدرن فرانسه

موزه ملی هنر مدرن فرانسه

این موزه پس از موزه هنرهای مدرن در نیویورک دارای دومین مجموعه بزرگ هنرهای مدرن و معاصر در جهان است که دارای بیش از 100000 اثر هنری از 6400 هنرمند از 90 کشور از زمان فوویسم در سال 1905 است. این آثار شامل نقاشی، مجسمه‌سازی، طراحی، چاپ، عکاسی، سینما، رسانه‌های جدید، معماری و طراحی است.

موزه National Museum of Modern Art of France چقدر گسترده است؟

بخشی از این مجموعه هر دو سال یکبار به‌صورت متناوب در فضایی به مساحت 18،500 مترمربع (199،000 فوت مربع) بین دو طبقه تقسیم می‌شود، یکی برای هنرهای مدرن (از 1905 تا 1960، در طبقه 5) و دیگری برای هنرهای معاصر (از سال 1960، در طبقه 4) و 5 سالن نمایشگاه، درمجموع 28000 مترمربع (300000 فوت مربع) در مرکز پومپیدو. Atelier Brancusi در ساختمان خود مجاور موزه واقع‌شده است. برای سفر به اروپا، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

موزه National Museum of Modern Art of France

موزه National Museum of Modern Art of France

مجموعه آثار هنری مدرن از سال 1905 تا سال 1960 که به موزه ملی هنر مدرن اضافه شدند

بسیاری از آثار هنری مدرن در موزه ملی هنر مدرن پاریس در مرکز پومپیدو، ازجمله فوویسم، اکسپرسیونیسم، کوبیسم، دادا، هنر انتزاعی، سوررئالیسم با آثاری از ماتیس، آندره درن، موریس دو ولامینک، رائول دوفی، آلبرت مارکت، لو دوانیه روسو، پل سیگناک، ژرژ براک، پابلو، پیکاسو، ژان متزینگر، آلبرت گلیز، فرناند لگر، خوان گریس، فریدا کالو، ارنست لودویگ کرشنر، آگوست ماکه، الکسی فون جاولنسکی، امیل نولد، اسکار کوکوچکا، اتو دیکس، جورج گروش، کرت شویترز، مارسل دوشامپ، مارسلو دوشامپ، کارا، امبرتو بوکیونی، جیاکومو بالا، جینو سِورینی، مارک شاگال، ناتالیا گونچارووا، میخائیل لاریونف، الکساندر رودچنکو، فرانتیشک کوپکا، پیت موندریان، تئو ون دوزبورگ، پل کلی، واسلی کاندینسکی، کاسمیر مالویچ، روبرت دیلونیا، ژاک ویلونون، ژاکو ویلاون، ژرژ روو، بالتوس، ماکس بکمن، کنستانتین برانکوچی، الکساندر کالدر، چام سوتین، آمدیو مودیلیانی، کیس وان دانگن، ژان آرپ، جورجیو د کیریکو، آندره برتون، ماگریت، ماکس ارنست، ژان میرو، من ری، آل برتو جاکومتی، رنه ایچه، نیکلاس د استایل، آندره ماسون، ایو تانگوئی، ژان تینگولی، سیمون هانتا، ایو کلاین، جکسون پولاک، مارک روتکو، بارنت نیومن، ویلم د کونینگ و فرانسیس بیکن هستد.

موزه National Museum of Modern Art of France

موزه National Museum of Modern Art of France

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.