مجله اسپانیا

استادیوم نیوکمپ در بارسلون | حقایقی جالب درباره ورزشگاه تیم بارسلونا

ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون

چقدر به فوتبال علاقه دارید؟طرفدار تیم بارسلونا هستید؟ حتی اگر هم فوتبالی نباشید، احتمالا اسم تیم بارسلونا و یا ورشگاه اختصاصی تیم یعنی ورزشگاه نیوکمپ را شنیده‌اید.

ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون سومین ورزشگاه بزرگ جهان و بزرگ‌ترین ورزشگاه اروپا می‌باشد. این ورزشگاه معروف، در سال 1957 و در شهر بارسلونا ساخته‌شده است. ورزشگاه نیوکمپ با ظرفیت بیش از 99000 نفر، یکی از معروف‌ترین ورزشگاه‌های جهان می‌باشد که در هشتم مارس 2016، اقدام به بازسازی و افزایش ظرفیت آن کرده‌اند. طراحی جدید ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون برعهده یک شرکت ژاپنی به نام Nikken Sekkei می‌باشد. برای دیدن این ورزشگاه از نزدیک تور بارسلونا را از آژانس ژیوار بخواهید.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

هزینه بازسازی و افزایش ظرفیت ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون نزدیک به 420 میلیون یورو (465.7 میلیون دلار) برآورد می‌شود. این پروژه، بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر به نام اسپای بارسا است که انتظار می‌رود حدود 600 میلیون یورو (665 میلیون دلار) هزینه داشته باشد. پروژه بازسازی نیوکمپ، از سال 2017 آغاز و تا سال 2021 ادامه دارد. ساخت‌وساز آن هم به‌صورت چندمرحله‎ای انجام می‌شود. این‌طور برنامه‌ریزی شده است که کار روی صندلی‌ها، قبل از شروع فصل و کار روی بخش‌های داخلی و خارجی، در طول فصل فوتبال انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ورزشگاه محبوب اسپانیا، با ما همراه باشید. راهنمای دریافت ویزای شینگن اسپانیا را در اینجا مطالعه کنید.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

طراحی ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون

تغییرات جدید ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون به‌صورت معماری مدرن و فضای عمومی باز، طراحی شده است. این طراحی، به شکل سازگار با محیط‌زیست انجام گردید. ورزشگاه جدید، یک منطقه روباز دارد که عبور و مرور را راحت‌تر می‌کند و می‌توان بهتر از ورزشگاه بهره برد. طراحی این ورزشگاه به‌گونه‌ای انجام‌شده است که بسیار بزرگ و دلباز باشد و بتوان به‌راحتی در آن رفت‌وآمد کرد. ساخت جدید ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون از سه بخش تشکیل‌شده است:

  • استادیوم اصلی
  • یک پالائو بلوگرنا با ظرفیت ده‌هزار نفر که یک ورزشگاه چندمنظوره می‌باشد
  • ساختمان‌های چندمنظوره

این ساختمان‌های چندمنظوره، دارای یک لابی بزرگ است که رفت‌وآمد را راحت می‌کند. همچنین بالکن‌های آرامش‌بخشی دارد که چشم‌انداز زیبایی از شهر به نمایش می‌گذارند.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

جایگاه تماشاچیان در ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون

ظرفیت تماشاگران در ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون از 99354 صندلی، به 105000 صندلی افزایش می‌یابد (درحالی‌که تعداد ردیف‌های آن همین اندازه باقی خواهد ماند). زاویه صندلی‌ها هم برای بهبود دید تماشاگران، تغییر می‌کنند. به این صورت که زاویه صندلی‌های ردیف اول، افزایش خواهند یافت، صندلی‌های ردیف دوم، خیلی کم تغییر خواهند کرد و صندلی‌های ردیف سوم به بالا، به سمت غرب ورزشگاه متمایل می‎شوند. همه این تغییرات، برای این است که تماشاچیان کل زمین را به‌خوبی ببینند.

روی صندلی‌ها یک سایه‌بان قرار می‌گیرد و از آن‌ها در برابر نور خورشید یا باران، محافظت می‌گردد. سقف جدیدی برای ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون به مساحت تقریبی 47000 مترمربع درنظر گرفته می‌شود. این سقف برای راحتی تماشاگران بسیار مناسب است و به آن‌ها کمک می‌کند که از تماشای بازی لذت ببرند.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

برای بهبود وضعیت صندلی‌ها در ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون فاصله بین آن‌ها افزایش خواهد یافت تا تماشاگران بتوانند به‌راحتی از بین صندلی‌ها رد شوند. سایر خدمات vip هم مدنظر قرار خواهد گرفت. در نظر دارند 3500 صندلی vip به این ورزشگاه افزوده شود و تعداد کل صندلی‌های vip به 5700 عدد برسد. علاوه بر این، برای بهبود تماشای بازی‌ها، تابلوی امتیازات بازی با فناوری دیجیتال و وضوح بالا، با استفاده از سیستم‌های LED به‌کار گرفته خواهند شد. همه صندلی‌ها می‌توانند به‌راحتی این تابلو را مشاهده کنند.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

امکانات ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون

برای بازسازی ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون و افزایش رضایت تماشاگران، فضای داخلی ورزشگاه از 40000 مترمربع، به 104000 مترمربع افزایش می‌یابد. سقف جدیدی بالای ورزشگاه نصب خواهد شد که تمام سکوها را پوشش می‌دهد. راهروها و راه‌پله‌ها هم بزرگ‌تر می‌شوند. برای افزایش سطح ایمنی تماشاگران، سکوها به چند بخش تقسیم می‌گردند و ورودی هر یک از بخش‌ها جداگانه خواهد بود. همچنین یک پارکینگ با ظرفیت 5000 خودرو در زیرزمین ورزشگاه ساخته‌خواهد شد. این امر، باعث می‌شود فضای کنار ورزشگاه آزادتر شود.

یک رستوران جدید به مساحت 340 مترمربع در ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون و در ردیف‌های بالا ساخته خواهد شد. منطقه vip به پارکینگ‌های رزرو شده، دسترسی مستقیم دارند. به‌علاوه، یک اتاق چندمنظوره به مساحت 4000 مترمربع برای پذیرایی و رویدادهای فرهنگی ایجاد خواهد شد.

استادیوم نیوکمپ در بارسلون

همچنین یک رختکن با مساحت 2000 مترمربع، در فضای جدید ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون طراحی خواهد گردید. این رختكن شامل محل گرم کردن، چهار رختکن برای تعویض لباس، یک بخش پزشکی، دسترسی به اتاق خبرنگاران و سایر امکانات رفاهی برای بازیکنان خواهد بود.

جمع‌بندی

ورزشگاه نیوکمپ در بارسلون که یکی از مهم‌ترین ورزشگاه‌های جهان است و قسمت‌های جدید به‌زودی رونمایی خواهد شد. این ورزشگاه، به دلیل قابلیت‌های فراوانی که ذکر کردیم، جزء محبوب‌ترین ورزشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. این ورزشگاه از نظر جایگاه تماشاچیان، پارکینگ و امکانات رفاهی همچنین رختکن بازیکنان از نقاط قوت بسیاری برخوردار خواهد بود. اگر به بارسلونا سفر کردید، رفتن به ورزشگاه نیوکمپ را فراموش نکنید، حتی اگر فوتبالی نباشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.