ژیوارنامه

نبایدهای سفر با هواپیما | کارهای ممنوعه در سفر هوایی

آداب-سفر-با-هواپیما

سفرهای هوایی خود به تنهایی دارای اضطراب است و صبر و تحمل افراد را به شدت کاهش می‌دهد. حال شما به این اضطراب صف طولانی بررسی مدارک، موارد امنیتی و ساعت‌ها در محیط بسته حضور داشتن با غریبه‌ها و تحمل رفتارهای آنها را نیز اضافه کنید.

در ادامه چند نمونه از رفتارهایی که بیشترین شکایت را از سمت افراد داشته را بررسی می‌کنیم.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، به ویزای شینگن نیاز دارید.

با صدای بلند حرف نزنید

فرض کنید کتاب خود را باز کرده‌اید تا با مطالعه آن از اضطراب پرواز بکاهید و وقت خود را بگذارنید، به یکباره صدای فردی را می‌شنوید که همراه دوست خود با صدای بلند در حال بحث در مورد بازی فوتبال دیشب است.

طبق تحقیقی که JET STAR برای بهبود حال مسافران انجام داده است، در نظرسنجی‌ها 23 درصد افراد از بلند صحبت کردن دیگران در هواپیما دلخور بودند.

هیچ چیز به اندازه مسافری که تصمیم گرفته است، قدرت صدای خود را به نمایش بگذارد در حالی که دیگران فقط قصد زنده ماندن در پرواز را دارند به افراد حس خوشایند نمی‌دهد!

 راهرو را مسدود نکنید

هنگامی که به مهمانداران خندان پرواز خوش آمدید و سوار هواپیما شدید سعی کنید راهرو را مسدود نکنید. آن مسافری نباشید که بقیه را منتظر می گذارد در حالی که در کیف خود در سطل زباله سر و صدا می کنند.

سعی کنید همه چیز را که ممکن است برای پرواز نیاز داشته باشید از قبل آماده کنید. ژاکت کش، لپ تاپ ، وسایل مطالعه یا میان وعده شما باید در کیف دستی شما باشد که زیر صندلی مقابل شما قرار دارد. اکنون می توانید به همه کارها، سرگرمی‌ها  یا غذاهای خود دسترسی آسان داشته باشید و برای یک سفر دلپذیر آماده هستید.

آداب-سفر-با-هواپیما

بیش از اندازه در سرویس بهداشتی نمانید

آیا شما در هر مرکز خریدی به سرویس بهداشتی مراجعه می‌کنید تا از خدمات آنجا بهره‌مند شوید؟ امکانات در یک هواپیما محدود است اگر کاری در سرویس بهداشتی ندارید به آن مراجعه نکنید.

از پوشیدن لباس‌های نامناسب اجتناب کنید

شلوارک‌ها جایشان کنار ساحل است نه داخل کابین هواپیما!

کفش پاشنه بلند در پرواز اصلا مناسب نیست از کفش‌های راحتی در حین پرواز استفاده کنید، اما بیش از اندازه حس راحتی نکنید دمپایی و صندل کفش مناسبی برای حضور در هواپیما نیست.

آداب-سفر-با-هواپیما

ابروهایتان را برندارید!!!

شاید باورتان نشود اما این تیتر مقاله‌ای است که به تازگی در مورد یکی از آزاردهنده‌ترین رفتارها از سوی افراد در پرواز منتشر شده است، بعضی از افراد ساعات پرواز را زمان مناسبی جهت ترکاندن جوش‌ها، برداشتن ابروها و مرتب کردن و لاک زدن ناخن‌ها می‌دانند.

جالب است بدانید، استفاده از لاک در هواپیما به دلیل اشتعال‌زا بودن ممنوع است!

سلام کنید.

پرواز اضطراب شدیدی به همراه دارد با سلام کردن به فرد کناری خود از حس ناخوشایند وی بکاهید.

آداب-سفر-با-هواپیما

از نوشیدنی‌های الکی برای رفع استرس استفاده نکنید.

هیچ چیز به اندازه یک همسفر مست نمی‌تواند اوقات پرواز را برای مسافران تبدیل به تجربه‌ای وحشتناک نماید.

حال بماند اگر بعدا با فیلم‌های خودتان در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شوید چه حسی پیدا می‌کنید؟!

کودکان خود را مهار کنید.

سفر برای کودکان نیز استرس زا و کلافه کننده است، با اعلام محدودیت به فرزندان خود در ابتدای سفر به گونه‌ای که همسفرتان متوجه شود به روند صبوری او در طول پرواز کمک فروانی می‌کند. شاید با اینکار از کمک او برای سرگرم کردن فرزندتان هم بهره‌مند شدید.

صندلی‌های خود را تا آخرین درجه نخوابانید

به دیگران نیز فکر کنید، قبل از خواباندن صندلی از فرد پشت سری خود عذرخواهی نمایید و از اینکه مزاحم او نیستید اطمینان حاصل کنید.

با کادر پرواز مهربان باشید.

مهممانداران و کادر پرواز برای حل مشکلات شما آنجا هستند، اما این دلیل نمی شود شما برای کوچکترین کارهای خود از آن‌ها استفاده کنید. شما آن‌ها را به صورت خصوصی استخدام نکرده‌اید.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

با افراد مهربان باشید.

سعی کنید خودتان را جای دیگران بگذارید و موقعیت آن‌ها را درک کنید. تلاش برای سپری کردن اوقات خوب در پروازی طولانی بهترین راه‌حل است.

مواردی مانند خروپف‌های بلند، بوی بدن افراد، عطرهای تند، صدای بلند بازی کامپیوتری و اشغال کابین بار بالای صندلی  نیز از دیگر موارد شکایت افراد است.

با رفتن به حمام پیش از سفر، خوردن قهوه و یا اعلام اینکه خروپف می کنید،استفاده از هدفون و کمک از مهمانداران برای پیدا کردن محل مناسب برای کیف دستی خود به ایجاد حال خوش در دیگران کمک کنید.

سپاس که تا اینجا همراه ما بودید، آژانس مسافرتی ژیوار همراه خوش لحطه‌های سفرشماست.

ما را با نظرات خود همراهی کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.