ژیوارنامه

معرفی پالرمو | نگاهی کلی به این شهر در ایتالیا

معرفی پالرمو

معرفی پالرمو

ما در این مقاله قصد داریم شهر پالرمو را به شما عزیزان معرفی کنیم. پالرمو یکی از شهرهای کشور ایتالیا است.

پالرمو به دلیل تاریخ، معماری و غذاهای فوق العاده اش مشهور است، این شهر در جنوب ایتالیا واقع شده است. قدمت این شهر به 2700 سال پیش برمی گردد.

جزیره سیلیس در کنار پالرمو قرار دارد، همچنین این شهر به خلیج پالرمو نزدیک است.

پیشینه پالرمو

اولین کسانی که پالرمو را پایه گذاری کردند، فنیقی ها بودند. فنیقی ها این شهر را با نام ziz تاسیس کردند. بعدها پالرمو تحت سلطه کارتاژ در آمد. پالرمو برای هزار سال به عنوان پانورموس جزوی از امپراطوری رم بود.

شهر پالرمو طی سال های 831 تا 1072 به عنوان پایتخت سیسیل بود. زمانی که پالرمو پایتخت سیسیل بود، اعراب به این شهر حکومت می کردند.

blank

ریشه نام پالرمو

شهر پالرمو نام خود را از اعراب گرفت. اعراب نام شهر ziz  را به Balarm تغییر دادند. ریشه عربی این نام بلرم است، البته ریشه امروزی نام شهر پالرمو است.

نورمن توانست پالرمو را فتح بکند و آن را پایتخت پادشاهی خود در سال های 1130 تا 1816 بکند. پالرمو مدت ها پایتخت امپراطوری مقدس روم و امپراطور کنراد چهارم بود.

جمعیت و گویش مردم پالرمو

ساکنان منطقه شهری پالرمو 855285 نفر هستند. کلانشهر کشور ایتالیا چیزی حدود یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد. منطقه مرکزی پالرمو 676000 هزار نفر جمعیت دارد.

ساکنان پالرمو در ایتالیا پالرمیتانی نامیده می شوند. گویش مردم این شهر ایتالیایی است. برخی از مردم پالرمو دارای گویش پالرمیتانی هستند، این گویش از زبان سیسیلی منشا گرفته است.

معرفی پالرمو

 کلیسای جامع پالرمو

کلیسای جامه شهر پالرمو دارای مجموعه ای از معماری ها است. سابقه این کلیسا در پالرمو بسیار طولانی است. بازسازی کلیسای جامع در قرن هجدهم میلادی انجام شد.

کلیسای جامع  پالرمو سال 1185 توسط فردی به نام والتر اوفایل ساخته شد. اسقف اعظم انگلیس و وزیر امپراطور ویلیام دوم در ساخت کلیسای جامع مشارکت داشتند.

قسمت های بالایی برج کلیسا در قرن 14 و 15 میلادی ساخته شد. ایوان جنوبی کلیسای جامع در پالرمو، اوایل دوره رنسانس ساخته شد.

کاخ سلطنتی پالرمو

زمان سلطنت نورمن، کاخ سلطنتی پالرمو ساخته شد. کاخ سلطنتی پالرمو مکانی برای سکونت پادشاهان سیسیل بود.

کاخ سلطنتی پالرمو امروزه به عنوان مقر پارلمان سیسیل است. کاخ سلطنتی در بلندترین نقطه باستانی شهر پالرمو قرار دارد.

بیشتر مردم معتقد هستند، ساختمان اول کاخ به دستور امیر پالرمو در قرن نهم میلادی ساخته شده است.

blank

بازارهای پالرمو

بازارهای شهر پالرمو در دنیا نظیر ندارند. برخی این بازارها را یک بهشت برای خرید می دانند. پالرمو دارای سه بازار جذاب و دیدنی است.

بازار های پالرمو همگی در فضای باز هستند، یکی از بازارهای این شهر که از همه مشهورتر است، قدمتش به 700 سال پیش برمی گردد. فروشندگان در بازار Vucciria  محصولات مختلفی را عرضه می کنند.

آب و هوا و اقتصاد پالرمو

شهر پالرمو دارای آب وهوای نیمه گرمسیری است. زمستان های این شهر بسیار معتدل و مناسب است. پالرمو در فصل های تابستان و بهار گرم است.  دمای این شهر در تابستان به 18 درجه سانتی گراد می رسد.

مردم پالرمو درآمد خود را از راه های مختلفی مثل گردشگری و بازرگانی بدست می آورند. کشتی سازی، تجارت، کشاورزی حرفه بیشتر مردم پالرمو است.

blank

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *