مجله فرانسه

کارناوال پاریس | باشکوه ترین جشنی که هرساله در قلب شهر پاریس برگزار می‌شود

کارناوال پاریس

کارناوال پاریس یک کارناوال در شهر پاریس در فرانسه است. این رویداد پس از جشن احمقان رخ می‌دهد و از قرن شانزدهم یا قبل از آن، با فاصله طولانی بین قرن بیستم برگزار می‌شود. از طریق تور فرانسه می توانید به این جشن زیبا بروید

تاریخچه کارناوال پاریس

کارناوال پاریس جشنواره‌ای با سابقه بسیار طولانی در پایتخت فرانسه است. نیکلاس دبی در سال 1411 در مجله خود نوشت:

“دوشنبه، 22 فوریه، خانواده سلطنتی، به‌منظور رعایت جشن روزه، فردا، قبل از سحر [برای آماده‌سازی] قیام می‌کنند.”

قدرت ماندگاری کارناوال پاریس، عناصری که میلیون‌ها سال آن را به یک نهاد تبدیل کرده است، بر اساس سنت بی‌وقفه “جوامع جشن و کارناوال” (شبیه مدارس سامبا در ریودوژانیرو، جوامع عرفانی) است؛ که به‌صورت سیار یا گروه‌های نیواورلئان ماردی گراس و مشارکت سازمان‌یافته گروه‌های مدنی خاص، شرکت‌ها و اتحادیه‌های تجاری. نقش مرکزی طبقه کارگر، به‌عنوان‌مثال، با شعری ناشناس در قرن هجدهم نشان داده‌شده است:

همیشه در این نوع نقاب‌ها،

کارگران از لذت‌های خاص خود استفاده می‌کنند.

آن‌ها ناله می‌کنند: “ما باید رژه‌های خود را تماشا کنیم!

این چیزی است که همه ما برای آن ارزش قائل بوده‌ایم! “

فردا ما به حالت معمولی باز می‌گردیم،

وقتی مردی گراس متأسفانه تمام می‌شود،

پیدا کردن غذا و نوشیدنی دشوار خواهد بود

و ما تمام تلاش خود را برای بهبودی انجام می‌دهیم.

کارگران همیشه نقش اصلی را در جشن‌ها ایفا کرده‌اند. آنچه کمتر شناخته‌شده است این واقعیت است که کارناوال پاریس نیز به‌طور سنتی جشن پلیس‌های پاریس است. در طول قرن نوزدهم، مشارکت قصاب‌ها، لباسشویی‌ها، تجار و دانشجویان برای سرزندگی کارناوال ضروری شد. تنوع، ترکیب چند طبقه شرکت‌کنندگان در کارناوال‌ها در سراسر جهان یافت می‌شود. چه در دانکرک و چه در برزیل، سنت، سازمان‌دهی و مشارکت اقشار مختلف مردم برای رفاه این حزب ضروری است.

کارناوال پاریس

نظر نویسندگان و هنرمندان درباره Paris Carnival

تا اوایل قرن بیستم، کارناوال پاریس بیشتر از یک روز، سه‌شنبه مردی گراس ادامه داشت. در سال 1690، آنتوان فورتیر در فرهنگ لغت خود این کلمات را نوشت که در مورد پاریس نیز صدق می‌کند:

” کارناوال، زمان شادی از عید فطر تا روزه بزرگ ادامه دارد. رقص، جشن و ازدواج عمدتاً در زمان کارناوال برگزار می‌شود.”

شصت و دو سال بعد، در 1752، دایره المعارف دنیس دیدرو و ژان لو رند آلمبرت این تصور را تقریباً با همان کلمات مورداستفاده Furetière تأیید کرد. (درواقع، مکاتبات به‌قدری نزدیک است که به نظر می‌رسد Furetière منبع دیدرو بوده است.):

“کارناوال یک روز پس از عید فطر یا 7 ژانویه آغاز می‌شود و تا روزه بزرگ ادامه می‌یابد. رقص، جشن و ازدواج عمدتاً در طول کارناوال برگزار می‌شود.”

بااین‌حال، کارناوال پاریس نیز یک وقفه داشته است. این کارناول بین 1952 و 1997 برگزار نشد. حتی امروزه، بسیاری از پاریسی‌ها نمی‌دانند که کارناوال وجود دارد. آن‌ها همچنین از این واقعیت غافل‌اند که مرکز جشن کارناوال ظاهر برخی از شخصیت‌های سنتی است، کلیشه‌هایی با لباس‌های متمایز که هرساله ظاهر می‌شوند و تعداد زیادی شوخی‌های سنتی برای کارناوال وجود دارد. این “شوخی‌های قدیمی” واقعاً از قرن هفدهم باقی‌مانده است. در طول زمان وقفه، کلمات ” کارناوال پاریس ” به‌ندرت گفته می‌شد. البته پاریسی‌ها همیشه می‌توانستند “مردی گراس” را جشن بگیرند. آن‌ها فقط مجبور بودند به نیس یا ریودوژانیرو سفر کنند.

کارناوال پاریس

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | بهترین تفریحات سرگرم کننده در شهر پاریس

فعالیت‌های خیابانی کارناوال پاریس

در سطح خیابان، دو نوع رویداد به‌طور سنتی بخشی از کارناوال پاریس است: پیاده‌روی با ماسک‌ها و راهپیمایی‌ها. افراد زیادی به‌عنوان یک فرد مبدل ماسک می‌زند و در این کارناوال قدم می‌زنند و بازدیدکنندگان به دیدن آن‌ها می‌آیند، در یک مکان معین در یک زمان معین. در اینجا آنچه دولور در مورد این پدیده در سال 1787 می‌گوید:

“خیابان سنت آنتوان به خاطر مسابقه فوق‌العاده ماسک‌هایی که هرساله در آخرین روز کارناوال برگزار می‌شود، مشهور است که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند.”

Paris Carnival

کارناوال پاریس امروزی که آن را می‌شناسیم

در سال 1997 کارناوال توسط گروه‌های Les Fumantes de Pantruches و Droit à la Culture دوباره شروع شد. آن‌ها هنوز کاملاً فعال هستند و هرسال چندین رویداد برگزار می‌کنند، کارناوال پاریس و کارناوال زنان پاریس. از سال 2002 یک کارناوال نیز توسط MACAQ (جنبش برای نشاط فرهنگی و هنری محله) اداره می‌شود. در سال 2007 حدود 1500 شرکت‌کننده با 10 هزار تماشاگر حضور داشتند که به گفته سازمان دهندگان به 15000 شرکت‌کننده و 40.000 تماشاگر در سال 2009 افزایش یافت.

رویدادهای جالب اروپا در سال 2020

Paris Carnival

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.