مجله فرانسه

آرامستان های پاریس | قبرستان های زیبای پاریس که تابحال اسم آن‌ها را نشنیده اید!

شهر پاریس از زمانی که به وجود آمد از هر چیزی ، حتی از مرگ و عزاداری ها  یک اثر هنری ساخته است.. بنابراین هیچ جای تعجب نیست که آرامستان های آن یا آرامگاه هایش برای شما جذاب و جالب توجه باشند. آرامستان هایی که به موزه هایی در فضای باز تبدیل شده است و مزارهایی که  تعداد زیادی شاعر ، فیلسوف ، موسیقی دان ، سیاست مدار . افراد دیگر معروف و حتی آدم های معمولی با مقبره های خانوادگی و تکی در بین تعداد بی شماری از درختان که فضا را احاطه کرده اند در این آرامستان ها وجود دارد. آیا می دانستید که در تور پاریس می توانید از آرامستان های پاریس  دیدن کنید . و حتما هم برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

آرامستان پِر لاشِز

پِرلاشِز که مساحت آن 40 هزار هکتار است و پنج هزار درخت قد بلند دارد ، به یکی از بزگر ترین و باشکوه ترین آرامگاه و پاک در شهر پاریس تبدیل شده است. که در زمان قدیم به “آرامگاه شرق ” معروف بوده و در حال حاضر د رمنطقه بیست پاریس که یک منطقه توریستی نیست و از هر شلوغی و هیاهویی دور است قرار دارد. اسم این مکان از یک کشیش در زمان لویی چهاردهم فرانسوا دو لاشِز الهام گرفته شده است. شهردار پاریس در سال 1804 زمین این آرامگاه را خرید و بعد به فرمان ناپلئون آن را به آرامستان تبدیل کرد . مکانی که هر شهروندی با هر دین و مذهبی قادر بود برای خود یک آرامگاه و مقبره در آن داشته باشد .

با این اوضاع در سال های ابتدایی که این آرامستان ساخته شد به دلیل لینکه تا حدی از شهر پاریس دور بود مردم زیاد علاقه ای به آن نشان نداند. تا زمانی که باقی مانده جسد مولبِر که یک نمایش نامه نویس و شاعر و بازیگر معروف در قرن هجدم بود را در سال 1817 به این آرامستان بردند و از آن زمان این مکان مشهور شد .

آرامستان های پاریس | آرامستان پِر لاشِز

آرامستان های پاریس | آرامستان پِر لاشِز

آرامستان مون پارناس

مون پارسناس با اینکه مساحت آن نوزه هکتار می باشد و در منطقه جهارده پاریس واقع شده است و وسعت آن نصف پِر لاشِز و شهرت آن هم کمتر است ، به یکی از آرام ترین و زیبا ترین آرامستان های پاریس تبدیل شده است. مون پارناس به این دلیل مشهور است که تعداد زیادی از چهره های فلسفی ، هنری و سیاسی بزرگی در بین 35 هزار قبر قرار گرفته اند . در قرن شانزدهم نخاله ها و سنگ های معدنی که در اطراف این منطه بود به دلیل ساخت و ساز جاده های کناری آن تخلیه شد و همین دلیل باعث شد مون پارناس به تپه ای مصنوعی تبدیل شود . به همین دلیل از واژه “مون” که به معنی کوه بود برای نام گذاری آن استفاده کردند. در زمان های قدیم دانشجو ها و دانش آموز ها در فضای باز این منطقه گرد هم می آمدند و شروع به خواندن آواز می کردند.

آرامستان های پاریس | آرامستان مون پارناس

آرامستان های پاریس | آرامستان مون پارناس

آرامستان مون مارتر

مون مارتر که 11 هکتار وسعت دارد و در منطقه هجده پاریس واقع شده است ، سومین آرامستان مهم شهر پاریس محسوب می شود . این آرامستان نزدیک بلند ترین محله پاریس در کنار کلیسای معروف “شکره کُر” بر روی کوه مارتر قرار دارد. این آرامستان در سال 1825 برای عموم بازگشایی شد . به این دلیل که این آرامستان در اوایل کنار معدن بزرگ سنگ کچ واقع شده بود ، آن را “معادن سنگ ” می نامیدند و در زمان انقلاب فرانسه از آن به عنوان محلی برای گور های دسته جمعی استفاده می کردند. اما در اوایل قرن بیستم این آرامستان به محلی عالی برای گردهم آمدن و زندگی بسیاری از هنرمندان پاریس و سراسر دنیا تبدیل شد. در زمان حال از بین 20 هزار مقره که در آن وجود دارد شما می توانید اسامی کسانی را مشاهده کنید که زمانی جزء ارکان اصلی ادبی و هنری این شهر محسوب می شدند .

آرامستان های پاریس | آرامستان مون مارتر

آرامستان های پاریس | آرامستان مون مارتر

آرامستان پاسی

این آرامستان که کمتر از 2 هکتار مساحت دارد کوجک ترنی آرامستان از چهار آرامستانی است که به دستور ناپلئون در خارج از شهر پاریس ساخته شده است. در حال حاضر آرامستان پاسی در نزدیکی یک یاز مهم ترین شگفتی های شهر در مزکز پاریس و نزدیک به برج ایفل و میدان تروکادِرو واقع شده است . پاسی نام منطقه ای است که در قرن هفدهم میلادی به خاطر پیدا شدن چشمه های آب گرم گردشگران انگلیسی و فرانسوی زیادی را به خود جذب و علاقه مند کرد . در این مکان آرامستانی کوچک واقع شده بود که در سال 1802 آن را بستند و به جای آن در سال 1820 آرامستان وسیع تری را بنا کردندو که خیلی زود با توجه به نزدیک بودن به خیابان معروف شانزه لیزه محوبیت زیادی پیدا کرد و روز به روز بزرگ تر و وسیع تر شد .  دروازه ورودی اصل این آرمستان را رِنه برگر در سال 1934 ساخت که یادبودی از کشته شدگان جنگ جهانی اول باشد.

آرامستان های پاریس | آرامستان پاسی

آرامستان های پاریس | آرامستان پاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.