مجله فرانسه

بناهای تاریخی پاریس | بناهایی که تاریخ فرانسه را به صورت زنده برای شما به تصویر می کشند

پاریس، شهر نور پربازدیدترین پایتخت جهان است. این شهر به بناهای تاریخی متعدد خود از برج نمادین ایفل گرفته تا کلیسای جامع نوتردام و طاق باشکوه Arc de Triomphe افتخار می کند. بدون شک اینجا جذاب ترین پایتخت اروپاست! اگر فقط اسم برج ایفل به گوش شما رسیده باشد فقط ذره‌ای تاریخ بناهای پاریس را شناخته‌اید. این شهر بیشتر از چیزی که شما فکر می‌کنید بنای تاریخی دارد. بناهایی که شگفتی‌های آن به‌قدری زیاد است که اگر درباره آن‌ها کمی اطلاعات داشته باشید، وسایل خود را جمع می‌کنید و برای دیدن این بناهای تاریخ یک سفر را برنامه‌ریزی می‌کنید.

اگر علاقمند سفر به فرانسه هستید، از تور فرانسه ژیوار دیدن کنید.

برج ایفل یکی از مشهور ترین بنای تاریخی پاریس

برج ایفل که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج پاریس است را طراحی به نام گوستاو ایفل ساخته است. اسم برج ایفل از این طراح الهم گرفته‌شده است. ساخت این برج دو سال طول کشید که به خاطر آن 300 کارگر بدون هیچ استراحتی کارکردند که بتوانند آن را به اتمام برسانند. در سال 1909 تصمیم گرفتند که این برج را تخریب کنند اما به دلیل ارتفاع زیادی که داست و استفاده آن برای فرستند بی‌سیم تلگراف از تخریب آن صرف‌نظر شد.

بناهای تاریخی پاریس - برج ایفل

بناهای تاریخی پاریس – برج ایفل

پانتئون

پانتئون یک آرامستان بزرگ و عظیم و زیبا برای مشاهیر فرانسوی است که در سال 1758 ساخته‌شده است. طراحی اصلی این بنای تاریخی از معماری روم و یونانی برگرفته‌شده است، به‌طوری‌که این ساختمان روی ستون‌های زیادی قرار دارد و همچنین سردر آن با نقش‌های برجسته رومی و یونانی طراحی‌شده و تزئین شده است. این بنا به دلیل داشتن دیوار آن‌که طرحی به‌خصوص دارد که بیانگر تاریخ فرانسه است و همچنین موزاییک‌های کارشده زیبا و مجلل در این بنا آن را تبدیل به دیدنی‌ترین بنای تاریخی در فرانسه تبدیل کرده است. شما برای سفر به اروپا، به ویزای شینگن نیاز دارید.

بناهای تاریخی پاریس - پانتئون

بناهای تاریخی پاریس – پانتئون

کلیسای نوتردام یکی از قدیمی ترین بنای تاریخی پاریس

کلیسای نوتردام یکی از مشهورترین بنای تاریخ پاریس به‌حساب می‌آید که گردشگران به دلیل تاریخ پر ابهت آن علاقه زیادی به آن دارد، ازاین‌رو این بنای تاریخی به یکی از جذاب‌ترین مکان گردشگری تبدیل شه است. این کلیسا قبلاً بزرگ‌ترین کلیسای قاره اروپا محسوب می‌شد که در آن ناپلئون بناپارت در سال 1804 تاج‌گذاری کرد و ژنرال دوگل نیز در سال 1970 در این کلیسا تشییع شده است. این کلیسا که در کتاب گوژپشت نوتردام که نویسنده آن ویکتور هوگو می‌باشد به شکل یک صلیب تشبیه شده که همچنین ارتفاع آن 130 متر می‌باشد.

بناهای تاریخی پاریس - کلیسای نوتردام

بناهای تاریخی پاریس – کلیسای نوتردام

مرکز پمپیدو

کسانی که هنر را دوست دارید از پمپیدو به‌عنوان نگین پاریس یاد می‌کنند. این ساختمان شش طبقه است که در نمای خارجی آن موزه‌های مدرن، رنگ پایه‌های این سازه، دریچه‌های هوا، کانال برق ولوله‌های آب به‌قدری شگفت‌انگیز کنار همدیگر قرارگرفته‌اند که ظاهری وصف‌نشدنی برای این بنا به وجود آورده‌اند. دو طبقه از این مرکز هنری بزرگ‌ترین مجموعه هنر مدرن اروپا را به نمایش گذاشته است. همچنین در طبقه پنجم آثار هنرمندان از سال 1905 تا 1970 قرار دارد و در طبقه چهارم نیز آثار هنرمندان از سال 1190 تا به امروز به نمایش گذاشته‌شده است.

بناهای تاریخی پاریس - مرکز پمپیدو

بناهای تاریخی پاریس – مرکز پمپیدو

طاق پیروزی

در غرب خیابان معروف شانزه لیزه بنایی باشکوه و پرآوازه به نام تاق پیروزی یا تاق نصرت بناشده است. این بنا یادگار سربازانی می‌باشد که در جنگ فرانسه جان خود را ازدست‌داده‌اند. ارتفاع این طاق 50 متر و عرض آن 45 متر می‌باشد که توسط ژان فرانسوا ترز شالگزن طراحی‌شده است. در زیر این تاق در طبقه همکف مزار سربازان گمنام قرار دارد که یادبودی است برای 1 میلیون و 300 هزار سرباز که در جنگ جهانی اول جان خود را برای دفاع از وطن خودشان فدا کردند.

بناهای تاریخی پاریس - طاق پیروزی

بناهای تاریخی پاریس – طاق پیروزی

کلیسای شکره کر (قلب مقدس)

تمام مسیحیان و هنرمندان پاریس علاقه بس یاز زیادی به (قلب مقدس) دارند. این بنا در سال 1875 بعد اتفاقات خونین جنگ پروس و هرج‌ومرج‌های بعدازآن به‌عنوان یادبود سن دونی بنا شد تا قرار گرفتن آن بر روی تپه مون مارتر معصیت‌ها و حقارت‌های تحمیل‌شده بر کشور فرانسه را از دیده‌ها پاک کند. ویژگی اصلی این کلیسا دیوار سفید و همانند برف آن است که حتی بااینکه هوای پاریس آلوده است هنوز هم سفید و بدون تغییر باقی‌مانده است. البته این سفیدی به خاطر ابتکار معمار آن پل اَبَدی است که از سنگ تراورتن برای این دیوار آن استفاده کرده است.

بناهای تاریخی پاریس - کلیسای شکره کر (قلب مقدس)

بناهای تاریخی پاریس – کلیسای سکره کر (قلب مقدس)

اَنوَلید

امروز عمارت اَنوَلید از بناهای مختلف مثل گنبد، کلیسا و موزه تشکیل‌شده است که آ را به یکی زا مشهورترین جاذبه‌های دیدنی پاریس تبدیل کرده است. این عمارت در سال 1670 به دستور لویی چهاردهم برای درمان و پناهگاهی برای سربازان و مجروحان جنگی ساخته شد و جان بیشتر از چهار هزار سرباز را نجات داد و آن‌ها در این اینجا ساکن بودند. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

بناهای تاریخی پاریس - اَنوَلید

بناهای تاریخی پاریس – اَنوَلید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.