مجله فرانسه

بهترین محله‌های پاریس در سفر به فرانسه که باید ببینید

محله های پاریس

از قدیم گفته‌اند که رودها باعث تمدن می‌شوند و به همین دلیل است که بسیاری از شهرهای بزرگ در کنار رودها ساخته‌شده‌اند. پاریس هم یکی دیگر از شهرهایی است که در کنار رود سن ساخته شد و این رود خودش محله‌هایی را به وجود آورده است که قدم زدن و تفریح در این محله‌ها بسیار خاطره‌انگیز است. در تور پاریس این محله‌ها را نیز ببینید. برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

میدان کنکورد – که به میدان اعدام در انقلاب کبیر فرانسه معروف است

میدان کنکورد یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های پاریس به‌حساب می‌آید. در این میدان اعدام‌های زیادی در زمان انقلاب کبیر فرانسه انجام‌شده است. همچنین یک ابلیسک در وسط میدان به ارتفاع 23 متر و وزن 250 تن وجود دارد. این ابلیسک به نحوی با خورشید در ارتباط است و میدان کنکورد و این ابلیسک مثل یک ساعت آفتابی می‌مانند. چرا پاریس شهر عشاق است؟

محله های پاریس

منطقه سن ژرمن دپره

کافه‌های دوقلو و دو مگو در این محله ساخته‌شده‌اند و شخصیت‌های بیشمار زیادی مثل اسکار وایلد در این محله زندگی می‌کردند. همچنین گالری‌هایی بی‌نظیر و زیبا در این محله واقع‌شده است که در غرب رودخانه سن قرار دارد که باید از آن‌ها دیدن کنید.

محله های پاریس

منطقه‌های لفت بنک و لاتین کوآرتر

رود سن که از وسط شهر پاریس رد شده است آن را به دو قسمت تقسیم کرده است. به بخش جنوبی این رودخانه “لفت بنک” می‌گویند. همچنین بیشتر فیلسوفان، نویسندگان و هنرمندان پاریس مثل پیکاسو و آنری متیس در این محله زندگی کرده‌اند. بلوار سن ژرمن، بلوار سن میشل، خیابان بناپارت و خیابان رن معروف‌ترین خیابان‌های این محله به‌حساب می‌آیند.

محله های پاریس

پیگال جنوبی – محله ای با خوراکی و غذاهای ارگانیک

پیگال یکی از مناطق پربازدید پاریس می‌باشد که حتماً باید از آن دیدن کنید. در بعدازظهرهای روز جمعه یک بازار به نام بازار فروش محصولات ارگانیک برگزار می‌شود که خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه و هوس برانگیزی دارد که نمی‌توانید از آن‌ها صرف‌نظر کنید. بعد از خرید خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها خود می‌توانید روی صندلی خیابان‌های این محله بنشینید و از منظره لذت ببرید.

محله های پاریسمنطقه مونتورگوی

این منطقه در نزدیک بازار بزرگ لئان می‌باشد. پس می‌توانید در هنگام تفریح و گشت‌وگذار در این منطقه خرید خود را نیز انجام دهید. همچنین بعدازاینکه کامل خسته شدید می‌توانید به کافه‌ها و رستوران‌های بی‌نظیر این منطقه بروید و در آنجا با آرامش استراحت کنید.

 

محله های پاریسمنطقه باستیل

قطعاً وقتی نام باستیل به گوش شما می‌خورد ممکن است به یاد زندان باستیل بیفتید اما باستیل در زبان فرانسه معنی “قلعه” است. نام این منطقه از قلعه‌ای که قبلاً در این محله وجود داشته و نام آن “باستیل سن آنتوان بوده برداشته‌شده است که خیلی در زمان درگیری‌های تاریخی فرانسه پراهمیت بوده است.

محله های پاریسمنطقه لا دفانس – که تعداد فروشگاه ها و رستوران های آن شمردنی نیست

لا دفانس بیشتر از هفتاد ساختمان بلند و مرتفع با نمای شیشه‌ای دارد که از مناطق تجاری-اداری اروپا شناخته می‌شود. این منطقه بیشتر از 200 فروشگاه و پنجاه رستوران و سینما دارد که آن را به بهترین و جذاب‌ترین پاتوق‌های پاریس تبدیل می‌کند.

محله های پاریسمنطقه مون مارتر

مون مارتر یکی از منطقه‌های خاص پاریس می‌باشد که در زمان قدیم و نوستالژی خود باقی‌مانده و محله‌های آن و خیابان‌ها و کوچه‌هایش هنوز دست‌نخورده و حس روزگاران قدیم پاریس را به یاد شما می‌آید. اگر به پاریس در این منطقه رفتید حتماً از دیوار دوست دارم دیدن کنید چون کلمه “دوست دارم ” به بیش از 250 زبان روی این دیوار نوشته‌شده است.

محله های پاریس

منطقه مون پاراناس

مون پاراناس یکی از محله‌هایی است که در غرب رودخانه سن واقع‌شده و یک برج بلند دارد که از همین نام برای آن استفاده‌شده است. این برج 59 طبقه دارد و ارتفاع آن 210 متر می‌باشد. اگر به پاریس سفر می‌کنید بعد از برج پاریس حتماً باید سری به این برج بزنید و از رستوران‌های خوشمزه آن حداقل یک‌بار غذا سفارش دهید.

محله های پاریس

کانال سن مارتین – بهشت روی زمین در شهر پاریس برای قدم زدن

کانال سن مارتین یک آبراه 4.6 کیلومتر است که با جود درختان زیبا و آب زلال و شفاف آن می‌توانید در کنار آن به قدم زدن و پیاده‌روی بپردازید که می‌تواند برای شما بهترین تجربه و لذت بردن از طبیعت و هوای مدیترانه‌ای پاریس باشد.

 

محله های پاریس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.