مجله فرانسه

پارک‌ های پاریس | بهترین پارک هایی که بیشتر از بهشت شما را خوشحال می‌کنند

پاریس مثل دریایی هست که جزایر سرسبزش را در آغوش خود قرار داده است. این سرسبزی‌ها همان پارک‌هایی هستند که شهرت آن‌ها به گوش کل جهان رسیده است و هرکدام از آن‌ها یک مقصد عالی برای گردشگران به‌حساب می‌آیند. شما می‌توانید زمانی که به دیدن موزه‌ها، گالری‌ها و نمایشگاه‌ها می‌روید. به پارک‌های زیبا و شگفت‌انگیز پاریس هم سری بزنید تا دو برابر بیشتر از قبل از مسافرت خود به پاریس لذت ببرید. آیا می دانستید که در تور پاریس می توانید از این پارک ها  دیدن کنید . و حتما هم برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

کاخ باغ لوکزامبورگ

اگر در پارک‌های پاریس قدم نزده باشید به این معنی است که اصلاً در شهر پاریس نبوده‌اید. یکی از قشنگ‌ترین کاخ باغ‌های پاریس در خیابان پانزدهم منطقه شش پاریس قرار دارد. قبل از اینکه ناپلئون این باغ را به فرزندان خود هدیه کند، در قرن هفدهم سالمون دو بروس که یک معمار فرانسوی بود این کاخ را به فرمان آنری چهارم ساخت که آنری چهارم نیز این کاخ را برای همسرش مری دِ مدیچی ساخت.

پارک های پاریس | کاخ باغ لوکزامبورگ

پارک های پاریس | کاخ باغ لوکزامبورگ

آنری این کاخ را ساخت تا ماری کمتر برای کاخ پیتی در فلورانس دل‌تنگ شود. در قسمت جنوبی این کاخ، باغی وجود دارد که 23 هکتار متر مساحت آن است. این باغ به دلیل داشتن باغچه‌های گل‌کاری شده، پیاده‌روهای شنی، یک استخر 8 ضلعی بزرگ، آب‌نماها و مجسمه‌هایی که در سطح باغ قرار دارند مشهور هست.

پارک مونسو

زمانی که از دروازه‌های آهنی زراندود به پارک مونسو پا می‌گذارید، شگفتی‌هایی مثل مجسمه‌های قدیمی، یک قوس رنسانسی، درختان بلند و زیبا، تعداد بی‌شماری از پرندگان و درنهایت یک استخر بزرگ باعث می‌شود چشمانتان به این پارک خیره شود و دهانتان باز بماند. پارک مونسو به فرمان دوک شارتر در قرن هجدهم بنا شد.

پارک های پاریس | پارک مونسو

پارک های پاریس | پارک مونسو

این باغ در منطقه هشت پاریس واقع‌شده است و در حال حاضر یکی از باشکوه‌ترین پارک‌های پاریس هست. این پارک با داشتن ساختمان‌های مدرن و لوکس و عمارت های مجلل که در آن‌ها موزه‌های هنر آسایی وجود دارد، مکانی آرام و لذت‌بخش برای گردشگران و حتی خود مردم پاریس به‌حساب می‌آید.

پارک بوت شومون

شاید باور این حرف برای شما سخت باشد که پارک بوت شومون یکی از بدنام‌ترین مناطق قرون‌وسطی در پاریس بوده است. از سده یازدهم تا پادشاهی لویی سیزدهم در سال 1760 در محلی که این پارک قرار داشته است، بزرگ‌ترین و مشهورترین چوبه‌های دار برای زمان قرون‌وسطی وجود داشته که در آن منطقه جسد خیانت‌کارها بیش از چندین ما و یا حتی چندین سال برای عبرت مردم و گرفتن زهره‌چشم خیانت‌کارها در دید عموم قرار داده می‌شد. بعدها در این مکان معدن‌های سنگ گچ و سنگ‌آهن کشف شد که بعد از استخراج این سنگ‌ها از آن‌ها برای ساخت‌وساز بناها در پاریس و آمریکا استفاده می‌شد.

پارک های پاریس | پارک بوت شومون

پارک های پاریس | پارک بوت شومون

عنوان “بوت شومون ” از اسم صخره “شومون ” که قبلاً در مکان قرار داشته است ، نام‌گذاری شده . این پارک با وسعت 25 هکتاری‌اش یک فضای دل‌نشین برای بازدیدکنندگان می‌باشد. همچنین دیدنی‌هایی مانند دریاچه مصنوعی ، یک آبشار 30 متری ، یک پل فلزی معلق که گوستاو ایفل آن را ساخته است ، معبد سیبِل که 50 متر ارتفاع دارد این پارک را به یک گزینه عالی برای گردشگران از سراسر دنیا تبدیل کرده است.

باغ تولِری

در قرن سیزدهم تولِری یک زمین وسیع بود که فقط یک کارخانه در آن وجود داشت که صرفاً کار کاشی سازی را انجام می‌داد؛ اما در سال 1564، کاترین دِ مدیچی، بیوه آنری دوم دستور ساخت کاخ باغی را داد که بعدها بسیاری از پادشاهان فرانسه همانند آنری ششم، لویی چهاردهم و ناپلئون بناپارت در این کاخ باغ سکونت داشتند. باغ تولِری در بین کاخ لوور در خیابان ریوولی و میدان کنکورد واقع‌شده است.

پارک های پاریس | باغ تولِری

پارک های پاریس | باغ تولِری

 درزمانی که این کاخ در حال بازسازی بود تا فضایش بیشتر و گسترده‌تر شود، یک باغ ایتالیایی در بخش غربی آن ساخته شد و در ابتدای قرن هفدهم یک گلخانه و یک مرکز پرورش کرم ابریشم نیز در بخش‌های مختلف این ساخته شد. شما می‌توانید از مجسمه‌های زیادی که در این باغ قرار دارد دیدن کنید. در کنار ورودی این باغ دو مجسمه قرارگرفته است که هریکی از آن‌ها مرکوری را سوار بر پگاسوس اسب بالدارش به شما نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.