مجله فرانسه

رستوران های پاریس | بهترین رستوران هایی که می توانید در پاریس پیدا کنید

رستوران های پاریس

چه به دنبال یک غذای خوشمزه و عالی باشید یا اینکه فقط یک غذای معمولی را در چند لحظه میل کنید، در اینجا برخی از بهترین رستوران های پاریس که باید در مسیر شما قرار بگیرند، آورده شده است. برای دیدن رستوران های زیبای شهر پاریس می توانید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

رستوران استرانس L’Astrance یکی از بهترین رستوران های پاریس و کل جهان

رستوران استرانس L’Astrance، یکی از بهترین رستوران‌های جهان می‌باشد که دارای سه ستاره میشلن است که بهترین تجربه ناهارخوری عالی را در پاریس ارائه می‌دهد. سرآشپز پاسکال باربوت که زیر نظر آلن پاسارد در Arpège آموزش‌دیده است که در این رستوران کار می‌کند، به خاطر خلاقیت‌های ساده اما پر شورش با طعم‌های شگفت‌انگیز تحسین می‌شود. این سرآشپز به‌جای تکیه بر نمک، فلفل، خامه و کره که باربوت قاطعانه از آن اجتناب می‌کند – طعم غذاهایی خوشمزه با مواد عجیب‌وغریبی مانند میسو و خرما چینی درست می‌کند. رستوران استرانس L’Astrance با 95 یورو برای ناهار و 250 یورو برای منوی شام، یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین رستوران‌های سه ستاره میشلن در پاریس است.

رستوران های پاریس

رستوران های پاریس

رستوران جیا Jòia یکی از رستوران های پاریس با شراب‌های متنوع

رستوران جیا Jòia دومین رستوران هلن داروز است که به‌عنوان بهترین آشپز زن جهان انتخاب شد. منو این رستوران شامل غذاهای ساده‌ای از سرزمین داروز در خارج از سرزمین باسک فرانسه که با طعم‌های مختلفی مزه دار می‌شوند. یکی از بهترین غذاهای این رستوران، مرغ برشته‌شده از منطقه لاندز است که حتماً باید آن را امتحان کرد و همچنین ترکیب کرپ میل فویل و ماچا. برای رفع تشنگی، شما می‌توانید یکی از منحصربه‌فردترین فهرست شراب‌های پاریس را در این رستوران پیدا کنید. همه شراب‌های عالی این رستوران توسط زنان شراب ساز، یا vigneronnes ساخته می‌شوند.

رستوران های پاریس

رستوران های پاریس

رستوران دیوید توتین David Toutain

رستوران دیوید توتین David Toutain برخی از جالب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای پاریس را سرو می‌کند. Toutain متولد نرماندی که قبلاً با آلن پاسارد در Arpège کار می‌کرد، در ژانویه 2019 دومین ستاره میشلن خود را دریافت کرد. منوی روزانه این رستوران با غذاهای مبتکرانه و زیبا پر شده است. طعم‌ها به‌قدری خوشمزه هستند که نمی‌توانید فکرش را بکنید. از غذاهای خوشمزه و خوش طمع این رستوران می‌توان به مارماهی کبابی با سس کنجد سیاه یا زرد تخم‌مرغ با کرم کارامل زیره اشاره کرد.

فهرست رستوران های ایرانی در پاریس

رستوران های پاریس

رستوران های پاریس

رستوران Aux Bons Crus یکی از رستوران‌های سنتی شهر پاریس

رستوران Aux Bons Crus، یک رستوران سنتی در شهر پاریس است که پر از جذابیت دنیای قدیمی، دارای فضای داخلی کلاسیک رستوران کنار جاده، از رومیزی‌های چهارخانه قرمز و سفید گرفته تا سبدهای نان پلاستیکی است. شما در این رستوران می‌تواند منتظر میل کردن غذاهای ساده اما با ویژگی‌های مختلف با طعم‌های خانگی مانند استیک کلاسیک و یا غذای گوشت گاو باشید. این رستوران دارای فهرست شراب گسترده‌ای است و به همین دلیل می‌توانید یک غذای مناسب برای وعده غذایی شام یا ناهار را در این رستوران خود پیدا کنید. 

خوشمزه ترین دسرهای اروپا

رستوران های پاریس

رستوران لا بورس و لا وی La Bourse et la Vie یکی از قدیمی‌ترین رستوران های پاریس

رستوران لا بورس و لا وی La Bourse et la Vie، گوهر یک بیسترو قدیمی است. این رستوران توسط دانیل رز، آشپز آمریکایی آموزش‌دیده در فرانسه اداره می‌شود که اولین بار با رستوران فرانسوی خود در منهتن، Le Coucou شهرت یافت. رز عاشق آشپزی سنتی فرانسوی و زنده کردن دستورالعمل‌های قدیمی است. او در تهیه غذاهای کلاسیک آرامش بخشی مانند گوشت گوساله و مرغ بو داده عالی است؛ اما ستاره منو غذاهای معروف این رستوران، استیک است که در هیچ کجای شهر نظیر آن را پیدا نخواهید کرد.

رستوران های پاریس

رستوران های پاریس

رستوران کلاماتو Clamato یکی از رستوران های پاریس که غذای دریایی سرو می‌کند

رستوران کلاماتو Clamato یکی از جالب‌ترین رستوران های پاریس در حال حاضر است که غذاهای دریایی سرو می‌کند. این رستوران توسط Théo Pourriat و سرآشپز ستاره میشلن برتراند گرباو اداره می‌شود و در مجاورت رستوران مشهور Septime واقع‌شده است. هرروز غذاهای موجود در منوی روزانه تغییر می‌کند که نشان‌دهنده خلاقیت آن‌ها می‌باشد. تارتار ماهی تن، میگوی دودی، کارپاچی هشت پا جز بهترین غذاهای دریایی این رستوران هستند. علاوه بر این، رستوران کلاماتو Clamato دارای فهرستی عالی از شراب‌های طبیعی می‌باشد که با دقت انتخاب‌شده است.

رستوران کلاماتو Clamato

رستوران کلاماتو Clamato

کافه‌رستوران بریژ

همان‌طور که هر پاریسی به شما می‌گوید، سرآشپز برتراند لارشر، سرآشپز متولد بریتانیایی، بهترین سرو کننده غذا و سرآشپز در پاریس است. لارچر به مواد باکیفیت مانند تخم‌مرغ کشاورزان در بازار، کره بوردیر و آرد ارگانیک آسیاب شده متکی است. شم در این رستوران می‌توانید گالت های مرزه سنتی با ژامبون، پنیر و تخم‌مرغ را سفارش دهید، یا سینه اردک دودی را انتخاب کنید. همچنین کرپ‌های دسر این رستوران در انواع کلاسیک و طعم‌های ترکیبی آسیایی وجود دارد و این‌همه ماجرا نیست. این کافه فهرست گسترده‌ای از سرکه‌های صنایع‌دستی بریتانیایی را دارد که نباید آن را از دست بدهید.

کافه‌رستوران بریژ

کافه‌رستوران بریژ

رستوران هوگو و کو Hugo & Co یکی از رستوران های پاریس با غذاهای خیابانی

پس از موفقیت بزرگ اولین رستوران خود، سرآشپز کامبیایی متولد کامبیا، Tomy Gousset، رستوران هوگو و کو Hugo & Co را افتتاح کرد. رستوران هوگو و کو به‌عنوان بهترین رستوران با غذاهای خیابانی سال 2019 انتخاب شد و اسم منو این رستوران را چیزی غیر از خارق‌العاده نمی‌توان گذاشت. غذاهای این رستوران از غذاهای بین‌المللی خیابانی الهام گرفته است. این منو شامل غذاهای لذیذی مانند کنگر فر بخارپز با هوموس سوخاری و ماهی خال‌مخالی دودی با قارچ شیتاک است. با قیمتی بین 12 تا 19 یورو، این مکان برای لذت بردن از غذاهای لذیذ خیابانی در پاریس عالی است.

رستوران هوگو و کو Hugo & Co

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.