ژیوارنامه

موزه پیکاسو| طرح‌های اولیه نقاش معروف در اسپانیا

کمتر کسی است که نام پیکاسو را نشنیده یا حداقل یکی از آثار پیکاسو را ندیده باشد.

اکنون از آثار این هنرمند بی‌نظیر موزه‌ها و نمایشگاه‌های مختلفی برگزار شده است که در ادامه قصد داریم موزه پیکاسو در اسپانیا را به شما معرفی کنیم.

پیکاسو کیست؟

پابلو پیکاسو سال 1881در کشور اسپانیا به دنیا آمد و در سن 10 سالگی نام خوانودگی خود روییس بلنکو را با نام خوانوادگی مادرش یعنی پیکاسو تغییر داد.

پدر پیکاسو کسی بود که در رشته نقاشی تحصیل کرده بود و آن را به فرزندش پابلو نیز آموزش داد و به همین ترتیب پیکاسو نقاشی را یاد گرفت.

جالب از پیکاسو

او در کودکی با کشیدن نقاشی‌هایی بدون اینکه دست خود را از روی کاغذ بلند کند یا به کاغذ نگاه کند می‌کشید و اینگونه خود و دوستانش را سرگرم می‌کرد.

سپس او به آکادمی رفته و در آنجا به تحصیل در رشته نقاشی پرداخت و با به وجود آوردن طرح کوبیسم به ترتیب به مشهورترین نقاش قرن 20 تبدیل شد.

موزه پیکاسو اسپانیا در کدام شهر قرار دارد؟

موزه پیکاسو در بارسلونا اسپانیا قرار دارد. این شهر علاوه بر این نمایشگاه دارای موزه‌های دیگری نیز می‌باشد اما از بین آنها موزه پیکاسو طرفداران و بازدیدکنندگان بیشتری دارد.

 ساختمان موزه پیکاسو

این موزه از 5 ساختمان بزرگ که درکنار یکدیگر قرارگرفته‌اند تشکیل شده که این ساختمان بسیار قدیمی بوده و به حدود قرون وسطا باز می‌گردد.

شما با رفتن به موزه پیکاسو علاوه بر دیدن آثار ارزشمند این هنرمند می‌توانید با سبک معماری قرون وسط نیز آشنا شوید.

آثاری که در موزه پیکاسو برای عموم به نمایش درآمده بیشتر مربوط به دوره‌ای می‌باشد که هنوز بارسلون را به مقصد پاریس ترک نکرده است اما با این حال دیگر آثار او از جمله طرح‌های کوبیسم که خود پیکاسو بنیان گذار این طرح بوده که در موزه قرار دارد.

موزه پیکاسو کی افتتاح شد؟

تاریخ بازگشایی موزه پیکاسو به تاریخ 9 مارس سال 1963 باز می‌گردد،

که در آن زمان نام این موزه را سابارتس گذاشتند.

حدوداً هفت سال بعد از باز شدن این موزه یعنی در سال 1970 یک مجموعه بزرگ که شامل 970 اثر ارزشمند از پیکاسو به این موزه اهدا شد و اهدا کننده کسی نبود جز شخص پیکاسو و همین باعث مشهور شدن بیشتر موزه شد.

جالب و شنیدنی از موزه پیکاسو

اگر می‌خواهید به این موزه بروید ابتدا باید از مکان دقیق آن اطلاع داشته باشید چرا که در بخش قدیمی و تاریخی بارسلون که بازسازی کمی در آن منطقه انجام شده قرار دارد و شما می‌توانید چهره دقیق شهر در زمان پیکاسو را همزمان با دیدن آثار ببینید.

در موزه پیکاسو علاوه بر آثار او برخی وسایل شخصی او نیز قرار دارد.

همچنین اولین آثار او که طرح های اولیه نقاشی می‌باشد را می‌توانید ببینید.

آثار این هنرمند در موزه پیکاسو به به پنج دوره تقسیم می‌شود که این دوره‌ها را آبی فام، صورتی فام، دوره هنر و آفریقا، کوبیسم تحلیلی و کوبیسم تصنعی می‌نامند.

در موزه اتاق‌هایی نیز وجود دارد که در این قسمت‌ها هر دوره نمایشگاه‌های مختلفی برگزار می‌شود که می‌توانند اوقات خوشی را برای شما رقم بزنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.