ژیوارنامه

دزدان دریایی | عصر طلایی برای دزدان دریایی تمام شده است؟

 

دزدی دریایی عمل دزدی یا خشونت جنایتکارانه توسط مهاجمان سوار بر کشتی یا قایق در منطقه ساحلی است که نوعاً با هدف سرقت محموله و سایر کالاهای ارزشمند است.

کسانی که اقدام به دزدی دریایی می‌کنند دزدان دریایی نامیده شده و کشتی‌های اختصاصی که دزدان دریایی استفاده می‌کنند کشتی دزدان دریایی نام دارد. در این مقاله قصد داریم تا با تاریخچه دزدی دریایی و دزدان دریایی بیشتر آشنا بشویم.

با دومین بندر بزرگ دریایی اروپا در بلژیک آشنا شوید.

دزدی دریایی

تاریخچه دزدی دریایی

عصر طلایی دزدی دریایی از حدود سال 1700 تا 1725 به طول انجامید. در این مدت، هزاران نفر به‌عنوان راهی برای تأمین زندگی به دزدی دریایی روی آوردند.

این دوره به‌این‌علت عصر طلایی شناخته می‌شود که شرایط مناسب برای شکوفایی دزدان دریایی بود و بسیاری از افرادی که به‌عنوان دزدان دریایی معروف شناخته می‌شوند مانند کالیکو جک و بلک بارت در این مدت فعال بودند.

بیشتر دزدان دریایی خیلی طولانی دوام نیاوردند، چرا که بسیاری در جنگ یا درگیری در بین خود کشته یا زخمی شدند و امکانات پزشکی معمولاً وجود نداشت. حتی مشهورترین دزدان دریایی فقط برای چند سال در دزدی دریایی فعال بودند.

شانس دریافت ویزا را با ژیوار امتحان کنید.

قوانین و مجازات دزدی دریایی

بیشتر گروه‌های دزدان دریایی دارای یک کد بودند که همه اعضا موظف به تأیید یا امضای آن بودند. این قوانین شامل مجازات‌هایی برای دروغ گفتن، سرقت یا جنگ در هواپیما بود. دزدان دریایی این مقررات را بسیار جدی می‌گرفتند و مجازات‌ها ممکن بود شدید باشد.

دزدان دریایی که مرتکب تخلف شده بودند می‌توانستند در یک جزیره شلاق بخورند یا حتی به قلاب کشیده شوند. یک مجازات شرورانه که وجود داشت این بود که یک دزد دریایی را به یک طناب می‌بستند و سپس او را به دریا می‌انداختند.

سپس او به‌طرف یک کشتی برده می‌شد که ته کشتی معمولاً با چوب خراطین پوشانده شده و اغلب منجر به جراحات بسیار جدی می‌شد.

مناطق دزدی دریایی

کارائیب مکانی عالی برای دزدان دریایی بود زیرا در آنجا قانون کمی وجود داشت یا هیچ قانونی وجود نداشت. تعداد زیادی جزیره خالی از سکنه برای مخفیگاه‌ها بود و بسیاری از کشتی‌های تجاری ازآنجا عبور می‌کردند.

اما دزدان دریایی عصر طلایی فقط در آنجا کار نمی‌کردند. بسیاری از آن‌ها برای انجام حملات در سواحل غربی آفریقا از اقیانوس عبور کردند و دیگران، در خطوط حمل‌ونقل جنوب آسیا تا اقیانوس هند حرکت می‌کردند.

دزدی دریایی

تقسیم کار دزدان دریایی

کشتی دزدان دریایی چیزی بیش از یک قایق کوچک دزدی بود؛ یک کشتی خوب که دارای افسران متعدد و تقسیم کار مشخص بود. ناخدا تصمیم می‌گرفت که کجا و چه موقع برود و به کدام کشتی دشمن حمله کند.

او همچنین در هنگام نبرد فرماندهی مطلق داشت و مدیر گروه نظارت بر عملیات کشتی و تقسیم غنیمت‌ها بود. افراد و شغل‌های دیگری ازجمله قایق موتوری، نجار، کوپر، توپچی و ناوبری نیز وجود داشت.

موفقیت کشتی دزدان دریایی منوط به این بود که این افراد وظایف خود را به‌طور مؤثر انجام دهند و بر افراد تحت فرماندهی آن‌ها نظارت کنند.

لذت قایق سواری در سوئیس را با دریاچه لوسرن تجربه کنید.

انواع دزدان دریایی

همه دزدان دریایی عصر طلایی، اراذل‌واوباش تحصیل‌نکرده‌ای نبودند که به دزدی دریایی دست می‌زدند. برخی از آن‌ها از طبقات بالاتر اجتماعی نیز بودند مانند ویلیام کید که یک ملوان بسیار ثروتمند بود.

همه دزدان دریایی مجرم نبودند و در زمان جنگ کشورها اغلب نامه‌ای را صادر می‌کردند که به کشتی‌ها اجازه می‌داد به بندرها و کشتی‌های دشمن حمله کنند. معمولاً این کشتی‌ها غارت را حفظ می‌کردند یا مقداری از آن را با دولتی که نامه را صادر کرده بود تقسیم می‌کردند.

این افراد خصوصی نامیده می‌شدند و مشهورترین نمونه‌ها سر فرانسیس دریک و کاپیتان هنری مورگان بودند. این انگلیسی‌ها هرگز به کشتی‌ها، بندرها یا بازرگانان انگلیسی حمله نکردند و ازنظر مردم عادی انگلیس، قهرمانان بزرگی محسوب می‌شدند. اسپانیایی‌ها اما آن‌ها را دزدان دریایی می‌دانستند.

جمع‌بندی

دزدان دریایی یا همان ملوانان آزاد، کسانی بودند که سوار بر کشتی یا قایق به دزدی از کشتی‌ها می‌پرداختند. در طول تاریخ در بسیاری از جاهای آسیا، اروپا و آمریکا، رودخانه‌ها و تالاب‌ها کمینگاه دزدان دریایی بوده است

که مشهورترین آن‌ها دزدان رودخانه‌ای می سی سی پی و ولگا و در دوران قاجار دزدان رودخانه‌ای کارون بوده‌اند. پرچم دزدان دریایی از نشان یک جمجمه دو استخوان یا یک جمجمه و دو شمشیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.