مجله اتریش

سوغاتی‌های محبوب اتریشی | یادگاری‌های به یادماندنی از اتریش بخرید

بهترین سوغات اتریش

هیچ چیز بهتر از بازگشت از تعطیلات به خانه و دادن سوغاتی به دوستان و خانواده نیست.

اتریش چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از شیرینی‌های خوشمزه تا قطعات داخلی با کیفیت. برای کسانی که نمی‌دانند در وین چه چیزی بخرند، ما 7 مورد از بهترین سوغاتی‌های اتریش را در زیر برای شما گردآوری کرده‌ایم. تا در تور اتریش آسوده خاطر باشید.

سوغاتی های اتریش

1.گوی‌های برفی

شاید در ابتدا فکر کنید این یک پیشنهاد کلیشه‌ای است، اما آیا می‌دانستید که گوی برفی در واقع در اتریش اختراع شده است؟

گوی‌های برفی سنتی اتریشی توسط Perzy از سال 1900 ساخته شده‌اند و از آن زمان تاکنون ما را مسحور خود کرده اند این گوی‌ها معمولاً یک صحنه زمستانی یا یک مکان دیدنی وین، مانند چرخ و فلک بزرگ یا کلیسای جامع سنت استفان را به تصویر می‌کشند.

در بسیاری از فروشگاه‌های سوغاتی می‌توانید گوی‌های برفی را پیدا کنید، اما توصیه می‌کنیم به موزه گلوب برف بروید، جایی که حتی می‌توانید نحوه ساخت آن‌ها را ببینید. برای رفتن به اتریش به ویزای شینگن نیاز دارید.

سوغاتی های اتریش

2.توپ‌های موتزارت

توپ موتزارت یک شیرینی کوچک اتریشی است که از مارزیپان، پسته و نوقا تهیه می‌شود که در شکلات تلخ محصور شده است. آنها از سال 1890 توسط خانواده Fürst با دست ساخته شده اند. امروزه بسیاری از شکلات سازان دیگر توپ های موتزارت را در سراسر اتریش تولید می کنند. رایج ترین آنها میرابل است که با شکلات‌های تولید انبوه خود بر بازار مسلط است. شکلات برای همه- شعار یک برند اتریشی!

سوغاتی های اتریش

3.یک رمان اتریشی

آیا می‌دانستید که اتریش برنده 21 جایزه نوبل در ادبیات بود؟ ادبیات اتریشی ممکن است تحت الشعاع بسیاری از نویسندگان آلمانی قرار گیرد، اما نوشتن اتریشی به طور مشخص جذاب است. رمان اتریشی اغلب تاریک و گیج کننده و در عین حال طنزآمیز همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. اگر بخواهم یکی را توصیه کنم، با «معلم پیانو» اثر الفریده یلینک، برنده جایزه نوبل، همراه می‌شوم. علت ترس موتزارت از پیانو چه بود؟

سوغاتی های اتریش

4.چینی اتریشی

چینی از سال 1718 در اتریش برای دربار سلطنتی تولید می‌شود. امروزه ظروف چینی میراث سنتی اتریش و هدیه عروسی بسیار رایج است. می‌توانید از کارخانه‌ی آن‌ها بازدید کنید یا از موزه چینی دیدن کنید.

سوغاتی های اتریش

5.سواروسکی

اگر به دنبال چیزی بی انتها هستید، چرا جواهری نخرید که سفرتان را برای همیشه یادآوری کند؟ اتریشی ها تمایل دارند برای مناسبت های خاص خود از جواهرات سواروسکی استفاده کنند. سواروسکی از سال 1895 در اتریش کریستال تولید می کند و امروز واقعاً نمی توانید بدون یافتن یکی از مغازه های آنها به جایی بروید. یک جفت گوشواره ساده ممکن است حدود 100 یورو برای شما هزینه داشته باشد.

سوغاتی های اتریش

6.فری ویل (Freywille )

صحبت از جواهرات شد، اگر کریستال مورد توجه شما نیست، میناکاری چطور؟ فری ویل از سال 1951 جواهرات میناکاری را در اتریش تولید می کند. چیزی که آنها را خاص می‌کند طرح‌های انتزاعی رنگارنگ آنها است که شما باید به سادگی آنها را دوست داشته باشید.

سوغاتی های اتریش

7.چای Demmers

اگرچه اتریشی‌ها قبل از هر چیز عاشق نوشیدن قهوه هستند، چای Demmers به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان چای در اتریش مورد توجه است. اگرچه از سال 1997 وجود دارد، اما Demmers امروزه بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ چای وین است.

سوغاتی های اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.