ژیوارنامه

معرفی محبوب‌ترین و جذاب‌ترین فستیوال‌های دنیا

جشن‌های مختلف در سراسر جهان با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ مردمان هر گوشه‌ای از جهان با یکدیگر متفاوت است و دارای جذابیت‌های منحصربه فرد خود می‌باشد. هر کدام از این جشن‌های محبوب تاریخ و داستان مخصوص خود را دارد که در این مقاله می‌خواهیم به آن‌ها بپردازیم.

فستیوال گوجه فرنگی در اسپانیا

این فستیوال پر هیجان در آخرین چهارشنبه ماه اوت میلادی( شهریور) در بونوئل، دهکده‌ای کوچک در نزدیکی والنسیا، اسپانیا برگزار می‌شود و هر ساله جمعیتی معادل 22000 نفر در این مراسم 75 ساله شرکت دارند. در جشنواره گوجه 120 تن گوجه در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد. می‌توانید به تور‌های اسپانیا در ژیوار مراجعه کنید. برای دیدن این فستیوال جذاب می‌توانید در تور اسپانیا شرکت کنید.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

کارناوال ونیز ایتالیا

کارناوال ونیز یکی دیگر از جشن‌های محبوب در سراسر جهان است که در بهمن سال 1401 شمسی برگزار خواهد‌شد. در ابتدا این کارناوال در سال 540 شمسی در جشن پیروزی جمهوری ونیز بر دشمنش آغاز شد. مردم ونیز برای رقصیدن و جشن پیروزی خود در میدان سنت مارکو (سن مارکو) جمع شدند. از آن زمان، این پیروزی در خیابان های ونیز جشن گرفته شد.  یکی از ویژگی های بارز این کارناوال استفاده از ماسک‌ها و لباس‌های خیره کننده‌است. اگر علاقه‌منداید می‌توانید از تور فرانسه ایتالیا و اسپانیا ایتالیا دیدن فرمایید.

برای شرکت در تور ایتالیا و ونیز با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

جشنواره اکتبر آلمان

این جشنواره سالانه در مونیخ، آلمان، در یک بازه زمانی دو هفته ای برگزار می شود و در اولین یکشنبه ماه اکتبر به پایان می‌رسد و از بزرگترین جشنواره فولکس جهان است که دارای جشنواره آبجو و نمایشگاه تفریحی در سفر است. این جشنواره در 12 اکتبر 1810(20 مهر 1189 شمسی) ، در جشن ازدواج ولیعهد باواریا، که بعداً پادشاه لوئیس اول شد، با پرنسس ترز فون زاکسن هیلدبورگهاوزن آغاز شد.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند از دو جشنواه تشکیل شده است: جشنواره فانوس پی‌پنگ که در آن دسته‌ای از فانوس ها در آسمان شب به پرواز در می‌آیند و جشنواره لوی کراتونگ که در آن هزاران سبد به همراه نیلوفرآبی و شمع‌هایی در رودخانه شناور می شوند. این دو جشنواره معمولا در نوامبر برگزار می‌شود.

جشنواره لوی کراتونگ در سراسر کشور جشن گرفته می شود در حالی که یی پنگ تنها در شمال تایلند، به ویژه در چیانگ مای جشن گرفته می‌شود.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

جشنواره سنت پاتریک ایرلند

 این جشن فرهنگی و مذهبی مقارن با زمان مرگ سنت پاتریک در 17 مارچ(26 اسفند) برگزار می‌شود. سنت پاتریک مبلغ مسیحی در قرن پنجم میلادی بود که نقش پر رنگی در همه گیر شدن مسیحیت در ایرلند داشت.  در این مراسم مردم به رقص و خوشگذرانی می‌پردازند. هم اکنون نیز مراسم سنت پاتریک در 40 کشور برگزار می‌شود.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

جشنواره رنگ هند

یکی از جشن‌های محبوب در سراسر جهان، جشنواره رنگ یا هولی هند یکی از باشکوه ترین جشن‌هایی است که در سراسر هند برگزار می‌شود این جشنواره از بعد از ظهر 17 مارچ شروع می‌شود و در ظهر 18 مارچ به پایان می‌رسد. در این جشنواره می‌توانید به همراه خانواده و دوستانتان لحظات با نشاطی در کنار طیف‌های گوناگون رنگ‌ تجربه کنید.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

فستیوال روز مرگ در مکزیک

روز مردگان که هر سال در 2 نوامبر جشن گرفته می‌شود، اعضای خانواده و دوستان گردهمی‌آیند تا برای دوستان و اعضای خانواده فوت‌شده دعا کنند و به یاد آورند. این فستیوال به ویژه در مکزیک جشن گرفته می شود. تقریباً 3000 سال پیش، در میان آزتک ها، تولتک ها و مایاها، مرگ و مردگان به عنوان بخشی طبیعی از زندگی تلقی می شدند که باید به جای سوگواری، مورد احترام و جشن قرار گیرند.

جشن‌های محبوب در سراسر جهان

جمع بندی

در سراسر جهان مراسم‌های باشکوهی برگزار می شود که همواره با استقبال مردم همراه است چراکه در این فستیوال‌ها‌ مردم از تمام دنیا گرد هم آیند تا باور ها و عقاید قومی در کنار هم جشن بگیرند و لحظاتی خوشی را با هم تجربه کنند. در این مقاله به محبوب ترین جشن‌ها اشاره شده است که می‌توانید با شرکت در تور‌های اروپای ژیوار آن‌ها را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.