ژیوارنامه

روز ملی پرتغال | تاریخچه این روز مهم برای پرتغالی‌ها

روز ملی پرتغال

روز پرتغال که به طور رسمی به‌عنوان  Dia de Camõe(“روز Camões، پرتغال و جوامع پرتغالی”) شناخته می‌شود، بزرگداشت مرگ لوئیس دو کامزس در ۱۰ ژوئن ۱۵۸۰ میلادی برابر با 20 خرداد 959 شمسی است.

این روز، روز ملی پرتغال نام دارد و در پرتغال هر ساله در تاریخ ۱۰ ژوئن، زمانی که درگذشت وطن‌پرست‌ترین نویسنده این کشور، لوئیس دی کامزس است، جشن گرفته می‌شود. ممکن است در تور پرتغال  اطلاعاتی بیشتر از پرتغال لازم داشته باشید، پس این مقاله را از دست ندهید.

این شاعر قرن شانزدهم بیشتر به‌ خاطر شعر حماسی خود به نام Lusiads معروف است که شباهت زیادی به ادیسه هومر دارد و داستان اکتشافات پرتغالی‌ها در قرن ۱۵ و ۱۶ را روایت می‌کند. در آن زمان پرتغال به‌عنوان اولین امپراتوری استعماری جهانی در اوج قدرت خود بود که سرزمین‌های خارجی از جمله کشورهایی در آمریکای جنوبی، آفریقا و سراسر آسیا را کنترل می‌کرد. آیا از شرایط اقامت پرتغال مطلع هستید؟ برای آگاهی از اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی روی آن کلیک نمایید.

روز ملی پرتغال

تاریخچه روز پرتغال

کامزس با نوشتن Lusiads، حماسه ملی پرتغال، تاریخ و دستاوردهای این کشور را جشن گرفت.

درحالی‌ که این جشن فقط در پرتغال به طور رسمی برگزار می‌شود، فرزندان پرتغالی در سراسر جهان نیز ممکن است این تعطیلات را جشن بگیرند.

Lusiads بر اکتشافات پرتغالی‌ها در قرن شانزدهم تمرکز دارد که تأثیر کشور پرتغال را بسیار گسترش می‌دهد. این شعر مهم‌ترین قطعه ادبیات پرتغالی محسوب و به نمادی برای شکوه ملت پرتغال تبدیل شده است.

Camões شخصیتی رنگارنگ بود. او در جنگ یک‌چشم خود را از دست داد و در سواحل ویتنام فعلی غرق شد. طبق افسانه‌ها، وی در حین غرق شدن کشتی، شعر حماسی خود را با شنا با یک‌دست و نگه‌داشتن بازوی دیگر بالای آب، خشک نگه داشت. در سالی که کامزس درگذشت، پرتغال استقلال خود را به اسپانیا از دست داد و دوره‌ای از سلطه سه نسل پادشاهان اسپانیا را آغاز کرد.

این کشور پس از ۶۰ سال توانست استقلال خود را به دست آورد. برای چنین روزهای ملی، استفاده از تاریخ تولد به‌عنوان روز ملی پرتغال معمول است، اما ازآنجاکه تاریخ تولد کامزس مشخص نبود، در عوض تاریخ مرگ وی جشن گرفته می‌شود. درباره قلعه پرتغالی‌ها در قشم اطلاعاتی دارید؟

روز ملی پرتغال

جشن‌های روز ملی پرتغال چگونه است؟

جشن‌های رسمی با حضور رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و سایر افراد عالی‌رتبه برگزار می‌شود. جوایز و افتخارات اهدا شده و یک نمایشگاه نظامی برگزار می‌شود. در طول حاکمیت رژیم استبدادی پرتغال تا سال ۱۹۷۴ میلادی برابر با ۱۳۵۲ شمسی، افراد وطن‌پرست از Camões به‌عنوان نمادی برای نژاد پرتغالی‌ها استفاده می‌کردند.

روز ملی پرتغال

به همین دلیل، جشن‌های ۱۰ ژوئن در طول انقلاب میخک در سال ۱۹۷۴ میلادی به طور رسمی متوقف شد و این جشن به‌عنوان یک جشن فراگیر از جمله بزرگداشت جوامع پرتغالی و همچنین روز ملی پرتغال در سراسر جهان از سرگرفته شد.

اخیراً این امر عادی شده است که جشن روز ملی پرتغال را بین شهری در این کشور و یک شهر خارجی با حضور قابل‌توجه پرتغالی‌ها تقسیم می‌کنند (به‌عنوان‌مثال ریودوژانیرو یا پاریس).

در ایالات متحده آمریکا، جوامع قابل‌توجهی از پرتغالی‌های آمریکا در ماساچوست، رود آیلند، نیوجرسی، فلوریدا، لوئیزیانا، نوادا، کالیفرنیا و هاوایی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.