ژیوارنامه

خانه رقصان پراگ | خانه‌ای با سبک متفاوت در جمهوری چک

خانه رقصان دارای نام‌های متعددی بوده و به عنوان یک شاهکار معماری در جهان معرفی شده است.

اگر می‌خواهید درباره خانه رقصان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید همراه ما باشید.

محل قرارگیری و تاریخچه خانه رقصان

این مکان در مرکز شهر پراگ که پایتخت جمهوری چک می‌باشد قرار دارد. خانه رقصان را با نام‌های متعددی مثل گینگر و فرد، خانه مست و… می‌شناسند.

در اصل اولین رئیس جمهور چک ایده ساخت این ساختمان را داد تا بتواند به جذب توریست برای جمهوری چک کمک کند و همینطور هم شد.

اگر به دیدن این کشور زیبا علاقمند هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

این خانه به دلیل مجموعه ای طولانی از تصادفات باورنکردنی و غیر منتظره ساخته شد: ولادو میلونیچدر یک خانه همسایه، که متعلق به خانواده هاول بود، زندگی می کرد. در 1986، واکلاو هاول (آن زمان دشمن دولت 1) به طور اتفاقی از او خواست پروژه توزیع آپارتمان خود را در دو قسمت برای دو برادر اداره کند.

بازسازی با کمک پلیس مخفی انجام شد. هنگام تنظیم آپارتمان، فرانک و واکلاو نیز به طور ساده لوحانه در مورد این واقعیت صحبت کردند که بسیار شگفت انگیز خواهد بود اگر در قطعه مجاور، که در پایان جنگ جهانی دوم بمباران شد، خانه ای کاملاً اختصاص داده شده به فرهنگ ساخته شود. سپس یک معجزه رخ داد – انقلاب مخملی و به لطف این رویداد تاریخی، واکلاو رئیس جمهور این ایالت شد.

بر اساس ذکر تصادفی از رئیس جمهور واکلاو ، ولادو میلونیچ دستور مطالعه خانه گوشه ای با محتوای فرهنگی را دریافت کرد. او آرزو کرد خانه ای که بر اساس انقلاب مخملی بنا شده بود ، بازتاب آن بود بنابراین ، او شیئی متشکل از دو بخش ایستا و پویا را پیشنهاد کرد. می‌توان گفت اولین رئیس جمهور چک ایده ساخت این ساختمان را داد.

ساختمان رقصان در پراگ

در سال 1992 دو معمار مشهور آمریکایی و کرواتی شروع به طراحی و ساخت خانه رقصان بر روی یک ساختمان مخروبه کردند.

ساختمان قبلی به دلیل بمبگذاری که در سال 1945 خراب شده بود و با ارائه راهکارهای مختلف برای بازسازی تا مدت‌ها مخروبه باقی ماند.

در سال 1996 یعنی دو سال بعد ساختمان رقصان افتتاح شد و یک شرکت بیمه که برای کشور هلند بود اختیار این ساختمان را به دست گرفت.

جالب‌ترین نکته درباره ساختمان رقصان این است که تمام خانه‌های شهر پراگ دارای سبک باروک و سنتی می‌باشند و تنها ساختمان رقصان با سبک متضاد شهر ساخته شد و مردم در زمان ساخت آن از نوع شکل و سبک ناراضی بودند.

ساختمان رقصان نام یک ساختمان است این در حالی است که از دو ساختمان تشکیل شده که ساختمان در حال رقص و منحنی تقریبا نصف دیگری می‌باشد.

دیدنی‌های خانه رقصان

قبل از هرچیز شکل ظاهری و مدرن این ساختمان شما را به خود جذب می‌کند و به گونه ایست که ساختمان در حال چرخیدن و رقصیدن می‌باشد.

رئیس جمهور جمهوری چک ایده ی ساخت این ساختمان را از دو رقصنده هالیوودی با نام های جینجرراجرز و فرد آستیر گرفت.

شیشه‌ها به گونه‌ای هستند که یک طرح سه بعدی را ارائه می‌دهند.

به گونه‌ای که اگر قبل از رفتن به این مکان اطلاعاتی از نحوه‌ی ساختمان سازی آن نداشته باشید فکر می‌کنید که ساختمان رقصان درحال تکان خوردن است.

خانه رقصان چه جاذبه‌هایی دارد

در خانه رقصان دفترهای ادارای متعدد، رستوران و کافه، گالری‌های هنری و… قرار دارد.

در آخرین طبقه خانه رقصان یک تراس است که بازدید از آن خالی از لطف نیست و شما با رفتن به آن قسمت می‌توانید شهر را زیر پاهای خود احساس کنید.

برای بازدید از خانه رقصان نیاز به پرداخت هزینه نیست اما اگر می‌خواهید از نمای شهر لذت بببرید باید به یکی از رستوران‌های مدرن این ساختمان مراجعه کنید و در حین لذت بردن از غذاهای بی‌نظیر جمهوری چک از نمای بیرونی نیر لذت ببرید.

همچنین شما بلافاصله با ورود به ساختمان رقصان با گالری هنر که در طبقه همکف است روبرو می‌شوید.

گالری هنر مجموعه‌ بسیار بزرگی از تمامی هنرهای جمهوری چک و دیگر کشورها می‌باشد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که بگوید جمهوری چک از هنرمندان حمایت می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.