ژیوارنامه

روز ملی قطر | مردم قطر در این روز چه می‌کنند؟

روز ملی قطر

با بزرگداشت شیخ جاسم به عنوان پدر و بنیانگذار کشور، روز ملی، که به عنوان روز بنیانگذار نیز شناخته می‌شود، کشور دوباره متولد شد. مردم به دلیل اینکه تاریخ و کسانی را که برای تبدیل قطر به یک ملت بزرگ تلاش کردند، جشن می‌گیرند. روز ملی قطر در 18 دسامبر ( 27 آذر ) جشن گرفته می‌شود، روز صلح و وحدت برای این کشور. قطر همیشه کشوری بوده که سنت ها و تاریخ خود را زنده نگه داشته است. این روز مهم در تاریخ قطر را نباید از دست داد.

تاریخچه روز ملی قطر

روز ملی قطر، وحدت ایجاد شده توسط شیخ جاسم محمد بن ثانی را جشن می‌گیرد که در سال 1878 ( سال 1257 ) آغاز شد. حکومت محمد بن ثانی قطر را به عنوان یک نهاد منسجم و یک کشور مستقل تعریف کرد.

این روز توسط اعلیحضرت شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، ولیعهد و وارث ظاهری، تعطیل رسمی شد.

لحظه به یاد ماندنی که قطر به وحدت، عشق، غرور و قدردانی از مردم خود دست یافت، در 18ام دسامبر جشن گرفته می‌شود. شیخ جاسم بن محمد بن ثانی سوگند یاد کرد که وفاداری و اطاعت کند و در همبستگی کشورش باشد.

برای معرفی میراث، آداب و رسوم و سنت های جامعه قطر، انواع رویدادها و جشن‌ها در ماه دسامبر برگزار می‌شود. یکی از بسیاری از جشن‌ها، روز ملی است که در 18 دسامبر جشن گرفته می‌شود و با حضور امیر قطر در کورنیش دوحه برگزار می‌شود. این یکی از بزرگترین گردهمایی‌ها با حضور همه وزرا، مقامات، شهروندان و ساکنان است. در پایان جشن‌ها، آتش بازی‌هایی راه اندازی می شود که آسمان دوحه را در شب روشن می‌کند.

روز ملی قطر چگونه جشن گرفته می شود؟

روز ملی قطر از طریق برنامه‌های مختلفی که توسط دولت برگزار می‌شود، جشن گرفته می‌شود. این رویدادها برای تجلیل از تاریخ کشور برگزار می‌شود. مردم می‌توانند از رژه ملی در دوحه کورنیش، همراه با نمایش هوایی و دریایی که توسط نیروی هوایی و نیروی دریایی برگزار می‌شود، ببینند. شاید دانستن تاریخچه روز ملی امارات متحده عربی و اینکه چگونه 7 امارت باهم متحد شدند برای شما جالب باشد!

در کنار همه اینها، انواع رویدادهای فرهنگی و میراثی در دهکده فرهنگی کاتارا برگزار می‌شود. نمایش‌های اپرا و موسیقی، چتربازی، جشنواره‌های تجاری، نمایش‌های تئاتری، رقص شمشیر، پخش پرچم، نمایش‌های مراکز خرید و سایر رویدادهای سرگرم کننده برگزار می شود.

اهمیت نماد روز ملی قطر

Ladaam یا Al Adaam در زبان عربی، نماد اصلی نمایش داده شده بر روی پرچم ملی قطر است. این پرچم یک پرچم مارون و 9 لبه سفید رنگ است. پرچم نماد هویت و افتخار است. پرچم ملی در سال 1971 زمانی که کشور به عنوان یک کشور مستقل اعلام شد، متولد شد. رنگ مارونی نمادی از شیخ جاسم بن محمد بن ثانی است و لبه‌های نه نقطه‌ای آن 9امین عضو امارات را به تصویر می‌کشد.

روز ملی قطر

رویدادهای روز ملی قطر

چندین رویداد وجود دارد که توسط دولت برای جشن گرفتن در این روز برگزار می‌شود. برخی از رویدادهای مهمی که در این روز برگزار می‌شود عبارتند از:

1.رژه روز ملی قطر

پدافند، نیروی هوایی و نیروی دریایی هر ساله همراه با نمایش هوایی و آبی توسط نیروی هوایی و نیروی دریایی در این رژه شرکت می کنند. این یکی از باشکوه‌ترین رژه‌هایی است که مردم می‌توانند با غرور به تماشای آن بنشینند، زیرا هرآنچه کشور دارد را نشان می‌دهد.

روز ملی قطر

2.نمایش آتش بازی

یکی از نکات مهم در مراسم روز ملی قطر، آتش بازی همراه با موسیقی و نورپردازی است. آتش بازی در امتداد قرنیز دیده می شود. این نمایش یکی از بهترین موارد در مورد روزی است که مردم اغلب منتظر دیدن آن هستند.

روز ملی قطر

3.نمایش هوایی در قطر

نمایش هوایی در قطر چیزی جالب است و در طول جشن های روز ملی قطر باید منتظر آن باشیم. در ساعات صبح برگزار می‌شود و اغلب منظره‌ای جذاب برای دیدن است. این نمایش هوایی به میزبانی نیروی هوایی و نیروی دریایی برگزار می‌شود. تماشای آن هیجان‌انگیز است و چیزی نیست که مردم فراموش کنند. این یکی از آن رویدادهایی است که مردم همیشه دوست دارند در طول سال ببینند.

جمع بندی

روز ملی قطر بزرگترین روز در قطر است، زیرا روز جشن است. این یک نمایش عظیم است که نباید از دست داد. این جشن‌ها در صبح روز 18 دسامبر با صدای بلند آغاز می‌شود و مردم از سرتاسر جهان برای آن بلیط پرواز خود را به قطر رزرو می‌کنند. مردم در نمایش هوایی و رژه محصور خواهند شد. حس میهن پرستی در بین مردم محلی ایجاد می‌شود که البته آن را به یکی از نمادین‌ترین رویدادهای تاریخ تبدیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.