مجله ایتالیا

5 دلیلی  که باید به پمپئی سفر کنید | دسترسی آسان به جاذبه‌های این شهر

blank

“تاریکی پدیدار شد، نه به خاطر یک شب بدون ماه و یا ابری، به نظر می رسید که چراغ در اتاق خاموش شده است.” – این شعری از پلینی د یانگر است که شاهد فوران کوه وزوویوس بود که پمپئی را بلعید.

 با توجه به دلایلی که در این مقاله آمده است شما هم به این نتیجه خواهید رسید که همه باید سفر به پمپئی را یک بار در طول زندگی خود تجربه کنند.

باید این خرابه­ ها را ببینید زیرا پیاده روی در این سایت باستانی مانند بازدید از یک موزه زنده است. در ادامه به 5 دلیل برای بازدید از پمپئی اشاره شده است و در صورت علاقمندی برای سفر به این منطقه، به تور اروپا در سایت ژیوار مراجعه کنید.

blank

پمپئی غنی از تاریخی منحصر به فرد است

 چه چیزی مهمتر از شهر ویران شده و دیدن مردمان سنگ شده ایتالیا؟ پمپی یک شهر در نزدیکی ناپل مدرن بود تا زمانی که کوه ووزویوس در سال 79 میلادی فوران کرد.

برآورد شده است که شهر به همراه بسیاری از ساکنان آن زیر 13 تا 20 فوت (4 تا 6 متر ) خاکستر مدفون شده و به طور کامل از بین رفته بود تا زمانی که در سال 1599 و در حدود 150 سال بعد دوباره کشف شد.

این شهر اسرارآمیز به دلیل وجود خاکستر و کمبود هوا و رطوبت، به مدت طولانی حفظ شده است. اشیاء و اجساد کشف شده، پنجره­ای باور نکردنی به سمت زندگی در این شهر باستانی برای ما باز می­کند.

زمانی که در حال قدم زدن هستید، شما قادر خواهید بود حتی با یک نگاه اجمالی متوجه شوید که این رومیان چند لحظه آخر زندگی خود را چگونه گذرانده ­اند.

حفاظت طبیعی و منحصر به فرد از این شهر، نوع زندگی پمپیایی ­ها را به ما نشان می­دهد و همچنین به ما اجازه می­دهد تا به زندگی بردگی، سیاسی، اجتماعی، مذهبی و اقتصادی تمدن­های باستانی آن زمان نگاهی انداخته و آن­ها را از نزدیک لمس کنیم.

اکتشافات جدیدی هم در سال 2018 گزارش شده است. در واقع، در اکتبر 2018 به این نتیجه رسیده ­اند که برخلاف نظر قبلی فوران احتمالا در ماه اوت رخ نداده باشد. 

blank

دسترسی به آن آسان است

نزدیکی پمپئی به ناپل و رم، آن را به یک مقصد آسان از هر دو شهر بدل کرده است. از ناپل، راه بسیار کوتاه و حدود 16 مایل (26 کیلومتر) است و از رم تنها 2.5 ساعت رانندگی نیاز دارد.

هر ساله بیش از 2.5 میلیون نفر از این میراث جهانی یونسکو بازدید می­کنند، بنابراین تورهای فراوانی نیز برای سفر به آن وجود دارد. چیزهای زیادی برای دیدن خواهید یافت و می توانید روزهای زیادی را آن­جا بگذرانید و کاملاً از دیدن آن چه می­بینید لذت ببرید.

پمپیایی­ها دمدمی و عجیب و غریب بودند

پمپیایی­ها نه تنها در روش زندگی­هاشان برونگرا بودند که بر خلاف بسیاری از ما در زمان حاضر، آنها به منافع و علائق خود افتخار می­کردند و شاد و سرگرم بودند که این را می­توان از شکل آثار هنری بر روی دیوارها متوجه شد.

شما می­توانید با توجه به این آثار هنری از زندگی آن­ها بسیار بدانید. علاوه بر این، ما می­توانیم نگاه اجمالی به دکوراسیون منحصر به فرد، کشاورزی، مد و شیوه زندگی روزمره آن­ها داشته باشیم.

برای اقامت در این منطقه، اطلاعات بیشتری درباره دریافت ویزا و مراحل آن کسب کنید.

blank

کوه وزوویووس هنوز یک آتشفشان فعال است

هیچ چیزی راجع به این­که چه زمان کوه ووزوویوس دوباره فوران کند گفته نشده است، اما قطعا امکان پذیر است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، احتمال دارد یک بار دیگر پمپئی را با همه بقایایش دفن کند.

این به طور بالقوه می­تواند جاذبه­ های این منبع باور نکردنی تاریخی را نابود کند. چه دلیلی بهتر برای بازدید از پمپئی قبل از اینکه دوباره نابود شود؟

با توجه به نزدیکی آن به ناپل و شهرهای اطراف آن، کوه ووزوویوس یکی از خطرناک­ترین آتشفشان­ها در زمین محسوب می­شود. چرخه فوران آن تقریباً هر 20 سال بوده است، با این حال، آخرین فوران بزرگ آن در سال 1944 رخ داده است.

برای دوستداران هنر عالی است

همانطور که در بالا دیده شد، پمپئی به زیبایی طراحی شده بود. سقف، دیوار (داخلی و خارجی)، درها و ستون­ها همه دقیق ساخته شده و تزئین شده بودند. به طور معمول، تصاویر صحنه­های اساطیری را نشان می­دهند.

حتی کفها از موزاییک پوشیده شده بودند. بسیاری از خانه­ها، باغ­های خصوصی و استخرهای سرپوشیده­ای را برای اثبات مهارت بسیار هنرمندان آن زمان برای محوطه سازی و معماری داشتند.

آثار هنری درک واضحی از زندگی در پمپئی را فراهم می­کند. اگر هنرمند تصویری را مبتنی بر اسطوره خلق نمی­کرد، عموماً آن را بر اساس زندگی در پمپئی خلق می­نمود. همه چیز از رژیم غذایی تا مذهب و غیره (همانطور که در فضای باز دیده می­شود) بر روی دیوارها ثبت شد.

blank

پیشنهاد برای حفظ و پایداری پمپئی

پمپئی در روند معمول سفر گردشگران از سراسر دنیا در معرض آسیب قرار گرفته است. این سایت به حفظ خود اهمیت می­دهد، زیرا بسیاری از بخش­های مهمی از تاریخ برای بیش از 2000 سال در آن حفظ شده­اند و با این حال در حال از بین رفتن است.

در سال 2010 Schola Armorator (خانه گلادیاتورها) به زمین افتاد. آب و هوا، فرسایش، تغییرات آب و هوایی، قرار گرفتن در معرض نور، آلودگی هوا، آلودگی آب و گردشگری گسترده همه دلایل خرابی­های مختلف است.

تخمین زده شده است که 335 میلیون دلار برای تعمیر همه چیزهایی که در پمپئی شکسته شده و یا آسیب دیده، مورد نیاز است. پیشنهاد می­شود در هنگام بازدید از پمپئی یا هر سایت وجاذبه­ای در حفظ آن کوشا باشید.

بازدید گردشگران دنیا از شهر پمپئی

چیزی شبیه پمپئی در هیچ کجای جهان وجود ندارد. به همین دلیل است که بسیار مشهور است و بازدید فراوانی از آن شده است. گزینه­ های دیگری نیز برای بازدید در نزدیکی پمپئی و با همان شرایط ویژه وجود دارد.

برای حفظ پمپئی، ساکنان و باستان شناسان گردشگران را برای بازدید از شهرهای باستانی هراکیولانیوم و استابیا تشویق می­کنند. این تمدن­ها نیز در جریان انفجار ووزوویوس در سال 79 نابود شدند.

علاوه بر این، ناپل میزبان یک موزه فوق العاده ملی باستان­ شناسی است که خانه­ های مصنوعی متعددی از پمپئی ساخته و در آن جمع آوری شده است. بعضی از این­ خانه­ها و اشیاء از مهمترین مواردی هستند که تاکنون در این سایت کشف شده­ اند.

پمپئی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *